Aborted: i neplnohodnotná alba mají něco do sebe

Aborted: i neplnohodnotná alba mají něco do sebe

aborted 200Belgická death metalová banda Aborted vydala začátkem roku nové EP, snad aby oslavila už dvacet let své existence. Jestli udělali dobře, nebo měli počkat na větší várku materiálu a vydat klasické album, i to se dozvíte v následující recenzi.

 


Aborted nejsou žádní nováčci; jedná se o belgickou kapelu, která byla založena už v roce 1995. Ačkoliv jde o kapelu, která působí v Belgii, její členové pocházejí nejen z Belgie, ale i Nizozemí a Ameriky. Původním členem je dnes již pouze zpěvák Sven de Caluwé; dále tu máme bubeníka Kena Bedenea, basáka J. B. Van Der Wala a kytaristy Mendela bij de Leij a Iana Jekelise.
Dvacet let v metalovém průmyslu, to už je nějaké číslo – dokazuje to i početná diskografie: The Purity of Pervesion (1999), Engineering the Dead (2001), Goremageddon: The Saw and the Carnage Done (2003), The Archaic Abattoir (2005), Slaughter And Apparatus: A Methodical Overture (2007), Strychnine 213, Global Flatline (2012) a The Necrotic Manifesto (2014). K tomu několik EP a dokonce i DVD, živák s názvem The Auricular Chronicles z roku 2006.
Styl kapely se celkem těžko škatulkuje – jedni v ní slyší moderní technický death metal, další gore death. Prostě taková unikátní příjemná směska kvalitní extrémní hudby. EP nabízí pět písní a se stopáží 15:20 je relativně kratičké; přesto přináší dávku poctivého hutného metalu. Eponymní pecka nabídla mocný zvuk kvalitní produkce a přesně ta tempa, která od Aborted čekáte. Nejkratší Bound In Acrimony (2:13) bych ráda viděla naživo, jelikož jde o parádní vypalovačku. Naopak nejdelší (5:22) skladba album uzavírá a mě překvapilo, že tu délku dokázali s přehledem utáhnout a ještě z ní vytěžit maximum.

aborted band


Těžko hodnotit, která ze čtyř plnohodnotných písní – intro neuvažuji – mě oslovila nejvíce. Každá byla krapet odlišná, společným jmenovatelem je však kvalita a nesmlouvavost. Pro náročnější posluchače tvrdší hudby jako dělané!


Název nosiče: Termination Redux
Interpret: Aborted
Žánr: moderní death metal
Skladby:  01. Liberate Me Ex Infernis, 02. Termination Redux, 03. Vestal Disfigurement Upon the Sacred Chantry, 04. Bound In Acrimony, 05. The Holocaust Re-Incarnate
Stopáž: 15:20
Vydavatelství: Century Media
Hodnocení:   88 %


Zdroj foto: internet


 

Soutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Lubomír Větříšek: „Spousta kluků měla tu vojnu ještě horší než já nebo se odtamtud nevrátila"

Autor 100Dva roky v hajzlu je poměrně ostrý název knihy, která se věnuje neméně drsnému tématu. Lubomír Větříšek v ní na základě svých vzpomínek vypráví pravdivý příběh o dvouleté vojenské službě v letech 1983 až 1985. Setkal se na ní s šik...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Z archivu...


Literatura

Závěr trilogie Františka Kotlety – Rázová vlna

kotleta razova vlna 200V prosinci nám nakladatelství Epocha přineslo závěrečný díl postapokalyptické trilogie našeho schopného autora Františka Kotlety. Nechte se pohltit Rázovou vlnou a pojďte zjistit, jak autor naložil s koncem napínavého př...

Divadlo

Zlínské divadlo hlásí Osobní poplach

osobni poplach 200Úspěšnou knihu zlínského spisovatele Josefa Holcmana Osobní poplach oživí na jevišti Městské divadlo Zlín.

...

Film

Severský filmový čtvrtek zval na bláznivou jízdu v Autobusu sebevrahů


autobus200Skandinávský dům pokračuje ve svém cyklu Severské filmové čtvrtky v Komorním kině Evald. Minulý čtvrtek – 14. dubna 2016 – byla na programu komedie (i když se to podle názvu nemusí tak jevit) Autobus sebevrahů podle knihy oblíbeného finského autora Arta Paasalinny...