Metalové okénko – červen, část první

Metalové okénko – červen, část první

mo kataklysm 200Červen se nese ve znamení doplňování informací k chystaným deskám, nebo taky v propagování interpretů formou videoklipů. Je toho celkem dost, tak si užijte metalové novinky!


Gorgoroth, slavná norská black metalová kapela, vydává své desáté album Instinctus Bestialis. Osmipísničková deska vychází jako digipack CD, limitovaný černý vinyl, limitovaný obrázkový vinyl i digitálně. Pro připomenutí uvádím i sestavu Gorgoroth: Infernus (kytara), Tomas Asklund (bicí; Dark Funeral), Frank Watkins (basa; ex Obituary) a nový zpěvák Atterigner.
Australští metalisté Thy Art Is Murder vydají 30. června svou třetí desku Holy War. Již nyní si jako ochutnávku můžete smslnout na videoklipu k písni Light Bearer.Death metalisté Kataklysm vydají 31. července album Of Ghosts And Gods. Aby nám zpříjemnili čekání, vypustili do světa písničku Thy Serpent Tongue.Kanadská kapela 3 Inchees Of Blood oznámila po 16 letech hraní rozpad. Svůj poslední kocnert zahrají 7. listopadu v domáckém Vancouveru. Banda vydala 5 alb: Battlecry Under A Wintersun (2002), Advance And Vanquish (2004), Fire Up The Blades (2007), Here Waits Thy Doom (2009) a Long Live Heavy Meal (2012).

mo logo


Logan Mader je jméno, které znají hlavně fanoušci Machine Head a Soulfy; jedná se o kytaristu, který v těchto kapelách působil. Pak se dal na dráhu producenta, ale nyní zformoval nový projekt – Once Human a ještě letos bychom se měli dočkat debutové desky.


Koncem srpna, konkrétně 28., se dočkáme dvacáté druhé studiové desky legendární kapely Motorhead. Myslím, že netřeba nic dodávat!
Koncem srpna vyjde též devátá studiovka P.O.D s názvem The Awakening. Jako ochutnávku nabízí pohodovou písničku This Goes Out To You.


 


Slipknot válejí na letních festivalech, ale přesto si našli čas a vydali třetí singl k desce 5: The Gray Chapter. Jedná se o videoklip k písni Killpop.V půli června vychází čtvrtá studiová deska kapely Iwrestledabearonce, Hail Mary. Zde se můžete podívat na klip k písni Green Eyes.Lamb Of God vydají 24. července desetipísničkovou desku VII: Sturm Und Drang a aby nás na ni navnadili, vypustili do světa klip ke skladbě 512:Brazilští death metaloví Krisiun, kteří hrají výbornou hudbu pouze ve třech, vydají 7. srpna novinku Forged In Fury. Jak je znám, určitě nezklamou!

mo krisiun


Zdroj: blabbermouth.net


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada

Videorecenze knih

Rozhovor

Lidé se necítí v horách jako doma…

sisa 200Když jsem poprvé uviděla Sisu před čtyřmi lety u nás ve Frýdku – Místku na pódiu a slyšela ji zpívat, měla jsem pocit, že jsem v tu chvíli nejšťastnější ve svém životě. Znala jsem ji předtím tak trochu z televize, ale realita byla, co se týká zpěvu, ...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Literatura

Thorgal jako omnibus!

thorgal omnibus 200V lednu vyšel v nakladatelství Egmont omnibus Thorgala pod souborným názvem Neviditelná pevnost. Tento oceňovaný evropský komiks tak konečně dostal podobu, jakou si zaslouží. Pět sešitů s pěti zajímavými příběhy spadá pod jeden cel...

Divadlo

Dlouhý potlesk pro Annu Kareninu v Divadle Kampa

AK-27-X2 perexKlasické pojetí, minimalistická forma, skvělé herecké výkony, jednoduché kostýmy, které vás přenesou do 19. století. Takové je představení Anna Karenina v pražském Divadle Kampa (Nosticova 2a), nacházejícím se – poměrně symbolicky – poblíž c...

Film

KLIP: Porno převlečené za umění? Ani náhodou!

srbsky film klipOd chvíle, kdy – díky akci pro filmofily ´Fresh Film Fest´ - do naší distribuce vpadl snímek Klip, se ozývá ze všech stran Klip! Klip! Hurá!, anebo Klip! Klip! Fuj! Jak kdo do divácké veřejnosti volá, tak se pak z div...