Šest stop pod zemí se budete bát krypty zla

Šest stop pod zemí se budete bát krypty zla

SFU 200Na death metalové scéně existuje jen pár kapel, které ji vystihují v pravém světle a formují její život, její směřování. Mezi takové patří i jedni z veteránů tohoto žánru, neohrožení Six Feet Under, kteří nám v květnu naservírovali již jedenáctou studiovku. Je libo ochutnávku?

 

Hovořit o minulosti kapely by vydalo na samostatnou knihu. Řeknu jen, že SFU začali jako vedlejší projekt vokalisty Cannibal Corpse Chrise Barnese již v roce 1993. A v rozmanitých sestavách fungují dodnes – společným jmenovatelem je zpěvák. Diskografie čítá 11 kousků: Haunted (1995), Warpath (1997), Maximum Violence (1999), True Carnage (2001), Bringer of Blood (2003), 13 (2005), Commandment (2007), Death Rituals (2008), Undead (2012), Unborn (2013) a Crypt od the Devil (5. května 2015).


Sestava na živáky je následující:  Chris Barnes – zpěv, Steve Swanson – kytary, Jeff Hughell – basa, Marco Pitruzella – bicí. Studiová sestava je jiná; zpěvák + členové kapely Cannabis Corpse, tedy: Chris Barnes – zpěv, Phill Hall – basa a kytary, Josh Hall – bicí, hlavní kytara Brandon Ellis. Navíc hosté: Ray Suhy v Open Coffin Orgy a Rebecca Scammon v Break the Cross in Half.
Otvírák mě vrátil do dob dávno minulých. Největší peckou je však návyková Open Coffin Orgy, která je bezesporu death metalovou hitovkou! Posoudit to můžete při zhlédnutí videoklipu: Broken Bottle Rape zahraje na temnější notu, jde o umně vystavenou písničku s překvapivými kytarovými vyhrávkami. Nespadá tím však do kytarového klišé, ale osvěžuje hutnou píseň. Break the Cross In Half mě taktéž mile překvapil svou skladbou, ačkoliv je mi jasné, že mnozí můžou vytýkat Barnesovi jeho strnulost, co se týká vokálního projevu. Těmto lidem povím jedno – v death metalu nemůžete fistulí zpívat o kytičkách a lásce. V Lost Remains na mě osobně bylo kytarového šumění až moc, ale proti gustu žádný dišputát. Slit Wrists předvádí možnosti rychlosti v tomto žánru, přesto dokáže posluchače zaujmout i svou kompozicí. Stab mi přijde trochu překombinovaný, hutný, valivý lomoz. Líbivý začátek předvedla předposlední skladba, jež se zvukem experimentuje asi nejvíce. Závěr byl jako celé album – hutný, výživný a chutný!

SFU cover


Na jedenáctou studiovku jsem byla strašně dlouho natěšená, jelikož kvalita produkce, zvuku i písní z posledních dvou alb mě jednoduše nadchla (a to i přesto, že obzvlášť na první dvě alba nedám dopustit). Crypt of the Devil zcela jistě splnila má očekávání, ba je i předčila. A doufám, že tomu tak bude i ostatních fanoušků této kapely, potažmo tohoto nedoceňovaného žánru.

Název nosiče: Crypt of the Devil
Interpret: Six Feet Under
Žánr: death metal
Skladby: 01.  Gruesome, 02. Open Coffin orgy, 03. Broken Bottle Rape, 04. Break the Cross In Half, 05. Lost Remains, 06. Slit Wrists, 07. Stab, 08. The Night Bleeds, 09. Compulsion to Brutalize, 10. Eternal In Darkness
Stopáž: 36:59
Vydavatelství: Metal Blade Records
Hodnocení:  93%


Zdroj foto: internet

www.metalblade.com


 

PřihlášeníSoutěže

Sny se mi plní, říká Taťána Kročková, autorka knihy Tajemství snů a jak ho rozluštit

Zatímco její první kniha se jmenuje Tajemství snů a jak ho rozluštit, která vyšla v minulých dnech, její další připravovanou publikací by měl být tentokrát - román. To o sobě v následujícím rozhovoru prozradila Taťána Kročková, zástupkyně šéfredaktorky serveru Kultura 21. Celé povídání se ale netočí jen kolem nové knihy o snech, ale také o kultuře jako takové, o zálibách, vášních či o tom, jak moc jí vyhovuje vesnický způsob života.

Písně Hany Zagorové jsou říší bez hranic

Bohatý průřez nabízí kolekce písní Hany Zagorové z let 1968 až 2020. Skladby jsou řazeny chronologicky podle let a na šesti cédéčcích je jich sto dvacet. Vedle notoricky známých hitů tam lze najít i vyložené perličky.
Supraphon

Videorecenze knih

Rozhovor

„Rád by som hral na najväčšom hudobnom festivale na Slovensku“ Legendárny saxofonista Bill Evans

jazz 200Na Gypsy Jazz festivale sa predstavil legendárny saxofonista Bill Evans. Zveril sa nám, že by rád zahral aj na Pohode. Celý článok o akcii nájdete ZDE

...

Live

Hledat

Příhody telátka potěší malé poplety i rodiče

Ve vydavatelství Radioservis vyšla audiokniha Příhody telátka poplety určená pro malé děti, ale určitě pobaví a potěší i dospělé.
Radiotéka

Literatura

Postavte si koláž své osobnosti podle Potravy pro duši

potrava pro dusi 200Jednou z opravdu praktických knih pro chvíle, kdy potřebujeme nalézt sebe samého, svou energii a vydat se vstříc novým zítřkům, je ta od psycholožky Kare Horneffer-Ginterové. Praktickým, jasným a velice funkčním způsobem ukazuje,...

Divadlo

Rozprostřeno: recept na život

altV experimentálních prostorech NoD se během června třikrát představila divadelní reality show Rozprostřeno. Pět lidských osudů, pět večeří o tříchodových hláškách, s nejznámější českou podvečerní zábavou podoba čistě náhodná...

Film

Čtyřlístek ve službách krále míří do kin už 31. ledna

ctyrlistek ve sluzbach krale 200Král Rudolf v touze po zlatotvorném kameni mudrců vydává všanc poklad nejcennější - svatováclavskou korunu i blaho celého království. Podle prastaré věštby jedině podivné bytůstky ze vzdálené budoucnosti m...