Kapela Top Dream Company má nový videoklip k písničce Standing

Kapela Top Dream Company má nový videoklip k písničce Standing

TDC 200Nový videoklip k písní Standing vypustila v minulých dnech do světa pražská funky – soulová formace Top Dream Company. Písnička, na které se autorky podílejí Petr Harmáček a Jan Bálek ve spolupráci s americkým bluesovým textařem Davidem Murphym, se objeví na novém dvojalbu Double Gig.  Dotočnou klipu oslavila kapela v rámci Funky Night Live Show Michaela "Vrtulníka" Viktoříka v pátek 15. května v pražském klubu La Loca.

 

Novotou vonící a nápady sršící videoklip je ryze taneční a účinkuje v něm nejen křepčící kapela, ale i její fanoušci, a to v co nejširším generačním záběru - od dětí až po důchodce. Je očividné, že žhavá funky muzika chytila při natáčení "pohyblivých obrázků" všechny zúčastněné.


„Smyslem této písně je, aby všichni lidé v dnešní někdy těžké, šílené a hektické době všechno ustáli a přečkali. A navíc, když to člověk zvládne, tak je o to silnější. Pak by ho měla potěšit právě naše hudba. Zkrátka hudba léčí a baví lidi i nás,“ říká kapelník Petr "Harmy" Harmáček.


„Na této písni jsme dělali přes tři roky, furt to jaksi nebylo ono, dokonce jsme ji třikrát celou předělali, než se dostala do konečné podoby. Teď má dobrý sound a tah na bránu,“ dodává klávesista kapely Jan Bálek.

TDC 1


Klip vznikl v produkci a režii Petra Harmáčka & Top Dream Company  ve spolupráci s kameramanem Dominikem Schonem a zvukovými producenty Filipem Jelínkem a Ecsonem Valdezem. Dotočnou oslavila kapela v rámci Funky Night Live Show Michaela "Vrtulníka" Viktoříka v pátek 15. května v pražském klubu La Loca.


Top Dream Company je funky - soulová kapela původem z Prahy využívající multižánrové prvky z celého světa od diska, popu, jazzu přes latinu, rhytm & blues, reggae a dokonce až k balkánské hudbě. Jde se o desetičlennou partu, kterou vede trumpetista Petr "Harmy" Harmáček.


Za celou éru kapely se v ní vystřídalo několik výborných hudebníků, například Marta Balážová, Vojtěch Dyk, Ondřej Ruml, David Fárek nebo Lukáš Koudelka. Dnes je na postu hlavního zpěváka talentovaný Martin Růža.


Kapela funguje přibližně deset let, ale až v roce 2009 vydala své debutové DVD a CD Live In Prague, které pokřtil herec Ivan Trojan, o rok později vyšlo studiové album Keep On Movin´, jehož kmotrami se staly tři slavné herečky Aňa Geislerová, Martha Issová a Simona Babčáková. Nové album Double Gig vyjde letos na podzim a kapela by jej chtěla pokřtít v pražském Lucerna Music Baru. Kdo bude tentokrát kmotrem či kmotrou, to je prozatím obestřeno tajemstvím.

TDC 2


Během posledních let natočila kapela také několik videoklipů, jako Keep Your Hands Off My Girl (2011), Topolánky (2012) a Slipy (2013). Nejnovějším klipem je Standing, který má premiéru právě v těchto dnech.


A jaké jsou plány kapely na nejbližší období? "Naše dvojalbum Double Gig vyjde letos na podzim," říká kapelník Petr "Harmy" Harmáček. "Makáme na něm už přibližně rok a ještě to nějakou chvíli potrvá. Teď jsme ve fázi postprodukce, která je ale velmi časově náročná, tak snad už se to konečně stihne. K tomu uvádíme i nový videoklip k písni Standing, kterou například mohli slyšet diváci v prvním díle Zpívá celá rodina. V létě budeme mít soustředění na podzimní křest. Chceme lidem a našim fandům ukázat dokonalý hudební zážitek - a na ten se musí makat. Budeme tam hrát věci z nové desky, což je šestnáct nových písní, a k tomu nějaký starší srdcovky. Teď jsem to počítal a měl by to být dvouapůlhodinový hodinový koncert v kuse, což je jízda! Já osobně se na to moc těším."

Foto archiv Petr "Harmy" Harmáček
www.topdream.org


 

PřihlášeníSoutěže

Strhující závěr oblíbené dystopické trilogie o smrtkách

Po potopení plovoucího města Trvalka a zmizení Citry a Rowana stačilo několik let, aby se celý svět od základů změnil. Smrtka Goddard se stal vrchním sekáčem ve StředoMerice a tím jeho plány rozhodně nekončí. Chce, aby svět ovládli smrtky nového řádu. Nakladatelství YOLI

SMRTELNÝ HŘÍCH - psychologický román pro ženy

Jedenáctiletá Erika vede úplně normální život, což se ale změní v době, kdy její matka odjíždí pečovat o nemocnou babičku. Zůstává tak na čas sama s otcem, který dceru začne sexuálně zneužívat, přičemž své jednání omlouvá rodičovskou autoritou. Nakladatelství MaHa

Rozhovor

Billow: Vzpomínky na osoby, které zmizely z našich životů

Billow 200Billow je jednou z mála českých dream-popových kapel. I když si prošla několikaletou pražskou epizodou, působí ve Veselí nad Moravou. Jejími členy jsou zpěvačka a klávesistka Lenka Zbořilová, kytaristé Jakub Zbořil a Vojtěch Veselý a bubeník Eri...

Live

Hledat

Videorecenze knih

Láká vás včelařství? Pak si nenechte ujít tuto audioknihu

V nakladatelství Kazda vyšla po knize i audioverze titulu Srdce včely má pět komor s podtitulem Jak jsem se stala včelařkou od autorky Helen Jukes. Nakladatelství Kazda

Z archivu...


Literatura

Zavzpomínejte společně s Janou Semelkovou na dětská léta

vajicko 200A máme je tu potřetí. Sourozenci Viktorka s Viktorem už jsou staří známí a taky hlavní hrdinové dvou předchozích knížek z dílny nakladatelství JaS – Pohádkový zvoneček a Pohádkový klásek.

...

Divadlo

Být za Husáka rebelujícím teenagerem nebylo vůbec lehké

200divRevolta jde obvykle ruku v ruce s mládím. Kdy jindy se má taky člověk plný ideálů a snů bouřit proti autoritám ve škole a doma, u kterých nenachází žádné pochopení. Studentka gymnázia Helena Součková, jejíž jedinou starostí kdysi dávno bylo, jestli jí ro...

Film

MARKÉTA IRGLOVÁ nazpívala singl pro film POSLEDNÍ Z APORVERU

marketa irglova„Vezme nás vítr, zmizíš, zmizím“, zpívá Markéta Irglová v duetu s kapelou Zrní. Píseň s názvem Mejsó právě vychází v exkluzívní nabídce digitálního servisu SUPRAPHONline jako p...