Tomáš Průša přichází s debutovou deskou Černá a bílá
Kultura21.cz

Tomáš Průša přichází s debutovou deskou Černá a bílá

cerna a bila200Aktuální finalista festivalové přehlídky Blues Alive Aperitiv 2022 vydává, po několika EP, debutové album s názvem Černá a bílá, na které si přizval řadu velmi zvučných muzikantských jmen. Na albu je 10 skladeb, kde je Tomáš autorem textů i hudby. Křest proběhne 30. 5. 2022 v Malostranské besedě v Praze.

 

 

Kromě skvělé kapely ve složení Jan Sládek - kytary, Michael Nosek - bicí, Jan Neruda - basa a Ondřej Kříž - klávesy, harmonika, se na nahrávce desky objevili muzikanti z okolí kapely Druhá tráva: Luboš Malina - banjo, Josef Malina - housle a Luboš Novotný - dobro. Tomášův zpěv skvěle doplnila Jana Zenáhlíková a to zejména v titulním duetu Černá a bílá. Známý pražský DJ Mr. Ultrafino alias Daryl Baalki se pak postaral o zcela nečekaný remix skladby Váhám.

Tahle deska vznikla vlastně díky karanténě a nemožnosti hrát před publikem,“ říká Tomáš Průša a dodává: „Natočili jsme s Honzou Sládkem hrubá dema a řekli si, že to půjde. Tu desku jsem ale chtěl dělat s producentem, který by nám pomohl nejen se zvukem, ale i s celkovým výrazem písniček. Volba padla na Mishana Pajdiaka, který stojí za produkcí skupin jako Alvik, Divá Bára, Mirek Kemel nebo Pavol Hammel a další.“

Na desce se představují osobité texty zabalené do pestrého hudebního materiálu. Najdeme tam rockový sound stejně jako tradiční blues, ale i skladby s nádechem jazzu nebo country. První ryze rockový singl Geronimo vyšel už 29. 4. na všech digitálních platformách a je podpořen i výrazným lyric videem.

„Vůbec by mne nenapadlo, s kým se díky téhle desce hudebně potkám. Ať už jde o muzikanty, nebo lidi ze studia, tak co jméno, to dneska pojem, ne-li přímo legenda,” dodává Tomáš Průša ke skladbě spolupracovníků, kteří se na desce podíleli.

Deska vznikala ve studiu Sono za dohledu Milana Cimfeho a Adama Karlíka. Následný mix a mastering už měl plně v ruce Mishan Pajdiak.

cerna a bila

Tomáš Průša - BIO

Tomáš je zpěvák a písničkář, který píše už od mládí. Začínal jako čistokrevný folkař, ale postupem času jeho hudbu ovlivnily i další žánry jako rock, blues, nebo country. V roce 2022 se stal finalistou prestižní mezinárodní soutěže Blues Alive Aperitiv.

První veřejné vystoupení a nahrávky absolvoval s folkovým triem M.A.T.A v roce 1993. Nicméně pak se téměř dvacet let hudbě vůbec nevěnoval. Až v roce 2013 vznikl comebackový projekt Rock Folk People, se kterým vydal i stejnojmenné EP. V roce 2016 následovalo EP projektu Andband. V roce 2020 vydal už jako Tomáš Průša Band zatím poslední EP, které sklidilo pozitivní recenze titulů jako Headliner nebo Music Server.

cerna a bila prusa


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Videorecenze knih

Rozhovor

Český Travolta brzdí emoce

HoreckaKrizPerexVíte, kde s největší pravděpodobností momentálně zastihnete herce, zpěváka a jednu z největších muzikálových hvězd Jana Kříže? Na jakékoli běžecké stezce na okraji Prahy! Mladý talent, kt...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Literatura

Markus Zusak: Roky pod psa

Roky pod psa 200Na úplnou prvotinu Roky pod psa autora Marka Zusaka jsme byli všichni jistě velmi zvědaví. Jeho Zlodějka knih se u nás těší velké oblibě, ale dosáhnou i Roky pod psa stejného úspěchu nebo skončí, jak se ř...

Divadlo

RockOpera Praha chystá výběrový vinyl, DVD s Vymítačem a láká na nový podzimní program

RockOpera 200RockOpera Praha rozhodně nezahálí a chystá pro své fanoušky několik novinek. Dokončila své první kompilační album Best Of RockOpera Praha I, které vyjde jako klasické CD i ve formě vinylu. Dále připravila speciální DVD se záznamem hororového...

Film

Záplava filmů pohltí Karlovy Vary

MFFK IFFlogoPo roční přestávce zaviněné covidovou epidemií se opět vrací KARLOVARSKÝ FILMOVÝ FESTIVAL, oproti obvyklému datu o dva měsíce posunutý. Letos se ve dnech 20. až 28. srpna koná jeho 55. ročník. Nejspíš bude skromnější – mám na mysli značně zúže...