Festival Brutal Assault láká na novou nálož kvalitních kapel

Festival Brutal Assault láká na novou nálož kvalitních kapel

ba 200Dvacátý ročník Brutal Assault započne až za necelých 5 měsíců, pořadatelé však nezahálejí a oznamují další haldu kapel, jež se na dvacátém ročníku přehlídky metalové hudby představí. Na co se tedy můžeme těšit?

 

 

Z Francie k nám zamíří black metalová banda Antaeus, která má přes svou více než 20letou kariéru na kontě pouze tři plnohodnotná studiová alba.

Melodický metalcore přiveze z Floridy pětice Evergreen Terrace, jejímž poznávacím znamením je hlavně zpěv Drewa Careyho.

Příznivce alternativněji laděné rockové hudby zcela jistě přilákají britští Killing Joke, kteří to dali dohromady již v roce 1978!

Post industriální folk v podání Rome z Lucemburska bude další netradiční záležitostí. Tento projekt se zformoval v roce 2006 a již má na kontě 14 alb.

Britský progresivní metal nabídne banda Sikth. Takže kdo má rád technický metal či mathcore, ten si u nich přijde na své.

Celou směsici žánrů (post hardcore, emo, screamo) představují američtí mladíci Touché Amoré. Na kontě mají tři studiovky a kritiky jsou oblíbeni, tak jsem zvědavá, jaký předvedou koncert.

ba dep


Pod lakonickým názvem Trouble se skrývá poctivý stoner doom z Chicaga, jehož zrod sahá až do roku 1979. Fanoušci psychedelicky laděné hudby si pošmáknou!

Mnozí si přáli více djentu a to se jim díky švédské progresivní formaci Vildhjarta vyplní. Je až s podivem, kolik mají příznivců, vezmu-li v potaz, že prozatím vydali pouze jednu studiovku. Proti gustu ale žádný dišputát :)

Nemůžu si pomoct, ale ze všech nově zveřejněných kapel myslím, že největší spoušť a popud ke koupi lístku, dodají mathcoreoví šílenci The Dillinger Escape Plan. Díky své jedinečné hudební vizi jsou tito Američané stále unikátním zjevem na poli neortodoxní metalové hudby.

http://brutalassault.cz/cs/


 

Soutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

„Mám prostě zvířata i kytky rád“, říká leader kapely KEKS Štěpán Kojan

Štěpán KojanKEKS je čtyřčlenná česká rocková hudební skupina. Kapela byla založena roku 1981, zprvu hráli pouze v okolí Benešova, nicméně v průběhu let se jejich působnost rozšířila. KEKS má poměrně stálé složení, čase...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Z archivu...


Literatura

Dobrodruh Bear Grylls uvádí Let duchů

let duchu 200V říjnu vydalo nakladatelství Jota knihu britského dobrodruha a cestovatele Beara Gryllse Let duchů. Jak se jeho románové prvotině vedlo? Stojí za to, si ji přečíst?

...

Divadlo

Co nabídnou komorní scény zlínského divadla

200divadlaMěstské divadlo Zlín disponuje dvěma menšími scénami, které nabízejí jiný zážitek než prkna velkého sálu. Jedná se o Studio Z a klubovou Dílnu. Pro 68. sezonu si připravili několik nových her, se kterými vás nyní seznámíme.

...

Film

Autor*vize*meze*televize

tele200Jaká je podoba televize? Jakým jazykem se vyjadřuje? Co svými pořady sděluje? V čem se liší poslání veřejnoprávních a soukromých televizí? Jak se vytváří iluze reality, potažmo "jediné" pravdy? O tom všem pojednávaly příspěvky na konferenci, která zaštítě...