Zklidnělý, pompézní a přece moderní David Deyl

Zklidnělý, pompézní a přece moderní David Deyl

Tisk

David Deyl 200Zatímco na svých dvou předcházejících albech vsadil David Deyl na hitový materiál svých písniček, aktuální album V ozvěnách už je o něčem jiném. Z poloviny jde opět o zpěvákovu tvorbu, z poloviny o cover verze světových písní. Co je však na CD zásadní novinkou, je jednak styl, který se přibližuje klasickému crossoveru, jednak pompézní doprovod v provedení Severočeské filharmonie Teplice řízené Markem Štílcem.


David Deyl, který je nejen zajímavým zpěvákem, ale současně i hitmakarem jak se sluší a patří, zkrátka umí překvapit. I tentokrát vsadil na své košaté hudební nápady, kterým ovšem nechybí určitá líbivost, hitové ambice i zaujaté interpretační podání. Celkový dojem ze dvanácti skladeb pak ještě umocňují velkolepé a přesto vzdušně pojaté aranže a bohatý zvuk.


Přesto ale nemáte pocit, že jste se ocitli v hudebním muzeu, nýbrž na zajímavé exkurzi, kde není nouze o barvy, nálady a emoce, což padá na vrub také Marcusovi Tranovi, častému a blízkému spolupracovníkovi Davida Deyla. Je to ale nejen Tran, ale také David Solař nebo Daniel Hádl, kteří se postarali o zvukovou a hudební podobu nahrávky. A ta skutečně nenudí a i přes relativně volnější tempo proudí a přináší překvapivé momenty.  


Mezi silnými a "klasicky" vystavěnými  písněmi z pera Davida Deyla najdeme i skladby s hitovými ambicemi (Přísahám, Souhvězdí,  Motýl bez křídel nebo titulní V ozvěnách), finále alba však tvoří předělávky skladeb  zahraniční provenience jako Cítím (Feelings), kterou kdysi zpíval Karel Gott, Holubí dům (známý z podání Jiřího Schelingera) nebo několik dalších skvostů s texty Ondřeje Ládka (Xindl X), Tomáše Staňka nebo Jany Rolincové.

David Deyl


Texty, snivé, neklidné i pádné, jsou vůbec silnou stránkou tohoto alba, pod některými je podepsána Magdalena Drsová.


Živost do nahrávky přitom vnášejí i pianista Václav Krahulík, baskytaristé Michael Krásný a Lukáš Čunta, kytarista Peter Binder či bubeník Ondřej Veselý, přičemž ve čtyřech písní hraje na klávesy hlavní protagonista. Tak jako tak podává na svém  třetím albu zpěvácký výkon  hodný obdivu. Jeho projev má V ozvěnách výraz, sílu i ducha, což není v dnešním pop hitparádovém světě zrovna málo.


 


Název nosiče: V ozvěnách
Interpret: David Deyl
Žánr: Pop
Skladby:  1/ Chrám vzpomínek, 2/ Přísahám, 3/ V ozvěnách, 4/ Mít tě blíž, 5/ Motýl bez křídel, 6/Souhvězdí, 7/ Cítím (Feelings),8/ Holubí dům, 9/ Dokud dýchám (Broken Vow), 10/ Pojď dál (For Always), 11/ Zůstaň má (You´re Still You), 12/ Když tě srdce vábí (Thorn Birds)
Stopáž:  Neuvedeno
Vydavatelství:  DADE music/Supraphon
Hodnocení: 100%  

         
Zdroj foto: DADE music

www.daviddeyl.cz


 
Banner

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner

Hledat

Rozhovor

MASTERS OF ROCK 2012 - INTRO - JEN RŮŽOVÁ TO MŮŽE BÝT!

Na loňském, devátém ročníku Masters of Rock, zaujala pozornost - a nejen mou - poměrně velká tlupa metalistů v růžovém oblečení. Šlo o skvělou recesi, jejíž prvopočátek spočíval v myšlence setkání přispěvatelů fóra MOR, kteří se dosud znali pou...

Videorecenze knih

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.


Literatura

Miroslav Légl: Mezinárodní kuchyně bez soli a jiné chemie

bez soli 200Autor upozorňuje na to, že to není klasická kuchařka, jak ji obecně známe. Není, je to mnohem víc. Je to spíše návod pro zcela nový a pro nás zatím velice netypický životní styl.  Bez soli. Je až s podivem, co podle jeho slov s naším tělem udělá ...

Divadlo

RockOpera Praha chystá výběrový vinyl, DVD s Vymítačem a láká na nový podzimní program

RockOpera 200RockOpera Praha rozhodně nezahálí a chystá pro své fanoušky několik novinek. Dokončila své první kompilační album Best Of RockOpera Praha I, které vyjde jako klasické CD i ve formě vinylu. Dále připravila speciální DVD se záznamem hororového...

Film

Desátý ročník Severského filmového podzimu odstartuje litevské drama

sasa200Na jubilejním desátém ročníku Severského filmového podzimu budou moci diváci zhlédnout nejen filmy evropského severu, ale i zástupce litevské kinematografie. Festivalové filmy podzimního výběru se představí ve 22 městech České republiky. Během pražské...