Zklidnělý, pompézní a přece moderní David Deyl
Kultura21.cz

Zklidnělý, pompézní a přece moderní David Deyl

David Deyl 200Zatímco na svých dvou předcházejících albech vsadil David Deyl na hitový materiál svých písniček, aktuální album V ozvěnách už je o něčem jiném. Z poloviny jde opět o zpěvákovu tvorbu, z poloviny o cover verze světových písní. Co je však na CD zásadní novinkou, je jednak styl, který se přibližuje klasickému crossoveru, jednak pompézní doprovod v provedení Severočeské filharmonie Teplice řízené Markem Štílcem.


David Deyl, který je nejen zajímavým zpěvákem, ale současně i hitmakarem jak se sluší a patří, zkrátka umí překvapit. I tentokrát vsadil na své košaté hudební nápady, kterým ovšem nechybí určitá líbivost, hitové ambice i zaujaté interpretační podání. Celkový dojem ze dvanácti skladeb pak ještě umocňují velkolepé a přesto vzdušně pojaté aranže a bohatý zvuk.


Přesto ale nemáte pocit, že jste se ocitli v hudebním muzeu, nýbrž na zajímavé exkurzi, kde není nouze o barvy, nálady a emoce, což padá na vrub také Marcusovi Tranovi, častému a blízkému spolupracovníkovi Davida Deyla. Je to ale nejen Tran, ale také David Solař nebo Daniel Hádl, kteří se postarali o zvukovou a hudební podobu nahrávky. A ta skutečně nenudí a i přes relativně volnější tempo proudí a přináší překvapivé momenty.  


Mezi silnými a "klasicky" vystavěnými  písněmi z pera Davida Deyla najdeme i skladby s hitovými ambicemi (Přísahám, Souhvězdí,  Motýl bez křídel nebo titulní V ozvěnách), finále alba však tvoří předělávky skladeb  zahraniční provenience jako Cítím (Feelings), kterou kdysi zpíval Karel Gott, Holubí dům (známý z podání Jiřího Schelingera) nebo několik dalších skvostů s texty Ondřeje Ládka (Xindl X), Tomáše Staňka nebo Jany Rolincové.

David Deyl


Texty, snivé, neklidné i pádné, jsou vůbec silnou stránkou tohoto alba, pod některými je podepsána Magdalena Drsová.


Živost do nahrávky přitom vnášejí i pianista Václav Krahulík, baskytaristé Michael Krásný a Lukáš Čunta, kytarista Peter Binder či bubeník Ondřej Veselý, přičemž ve čtyřech písní hraje na klávesy hlavní protagonista. Tak jako tak podává na svém  třetím albu zpěvácký výkon  hodný obdivu. Jeho projev má V ozvěnách výraz, sílu i ducha, což není v dnešním pop hitparádovém světě zrovna málo.


 


Název nosiče: V ozvěnách
Interpret: David Deyl
Žánr: Pop
Skladby:  1/ Chrám vzpomínek, 2/ Přísahám, 3/ V ozvěnách, 4/ Mít tě blíž, 5/ Motýl bez křídel, 6/Souhvězdí, 7/ Cítím (Feelings),8/ Holubí dům, 9/ Dokud dýchám (Broken Vow), 10/ Pojď dál (For Always), 11/ Zůstaň má (You´re Still You), 12/ Když tě srdce vábí (Thorn Birds)
Stopáž:  Neuvedeno
Vydavatelství:  DADE music/Supraphon
Hodnocení: 100%  

         
Zdroj foto: DADE music

www.daviddeyl.cz


 

PřihlášeníTetování jako rozsudek smrt

Kruté a napínavé. Tak lze stručně charakterizovat knižní detektivku „Inkoust – Tetování jako rozsudek smrti“, jejíž autorkou je Alison Belshamová, rodačka z města Hampshire ve Spojeném království, která žije a pracuje v Edinburghu. Kniha Zlín ve společnosti Albatros Media a. s.

Reniin deník- deník dívky, která milovala život

Renia si ve svých čtrnácti letech začne psát deník, který se stává jejím nejlepším přítelem. Jak sama říká, jemu může svěřit vše, aniž by se musela bát prozrazení nebo posuzování z jeho strany. Nemůže tušit, že kromě svých starostí a radostí, mu svěří i budoucí události, o kterých se jí nesnilo ani v tom nejhorším snu. Nakladatelství Zeď s.r. o.

Rozhovor

Rozhovor Absolut Deafers

ABSOLUTDEAFERS 200

Absolut Deafers, to jsou mladí rockeři z Ostravy, kteří přináší na českou rockovou scénu mix syrové tvrdosti, melodiky a skvěle znějících metal-rockových riffů. Nyní přicházejí s...

Hledat

Na svém albu oslavuje Lucie Bílá své autory - Ondřeje Soukupa a Gabrielu Osvaldovou

Jedenadvacet hitů a známých písní a závěrečná novinková nahrávka Salto mortale přináší album s všeříkajícím názvem Lucie Bílá/Ondřej Soukup/Gabriela Osvaldová. Album mapuje spolupráci výjimečných umělců, kteří si sedli umělecky a lidsky už začátkem devadesátých let.

Z archivu...


Literatura

Nebezpečná fáma, která může zabíjet

Fama perexSvobodná matka Joanna se spolu se svým synem Alfiem přestěhuje zpátky do přímořského městečka, ve kterém vyrůstala. Rychle si dokázala najít práci a je ráda, že bydlí blízko své milované matky, která je ochotná jí se vším pomoct, ale nedokáže me...

Divadlo

Zlínské divadlo hlásí Osobní poplach

osobni poplach 200Úspěšnou knihu zlínského spisovatele Josefa Holcmana Osobní poplach oživí na jevišti Městské divadlo Zlín.

...

Film

Francis Veber vzpomíná na slavnou éru francouzské kinematografie

altJak probíhalo natáčení dnes již kultovních francouzských komedií Uprchlíci, Otec a otec či Blbec k večeři? Jaký je ve skutečnosti Pierre Richard, Gérard Depardieu nebo již zesnulý Lino Ven...