Nikdy neříkej nikdy vzkazuje Tereza Kostková v nové komedii

Nikdy neříkej nikdy vzkazuje Tereza Kostková v nové komedii

Tisk

Nikdy neříkej nikdyTereza Kostková, Tomáš Maštalír nebo Lenka Krobotová se už v srpnu představí v kinech v novém filmu Nikdy neříkej nikdy. Tereza Kostková hraje sympatickou a ráznou cvičitelku jógy, které nevyšlo manželství a chce se věnovat hlavně své práci a dětem v pubertě. Se štěstím v lásce už nepočítá a nemá na něj ani čas, ale nikdy nevíte, co se stane dál. Nikdy neříkej nikdy . . .

„Jóga, děti, hledání lásky,“ popisuje svou postavu v krátkosti Tereza Kostková.

Jóga
Role cvičitelky jógy znamenala pro Terezu Kostkovou důkladný trénink. Podle svých slov vždy sportovala, cvičila dokonce s osobní trenérkou, ale i tak ji přípravy na roli zaskočily. „Připravit se na roli a věnovat se józe s potřebnou intenzitou, bylo celkem náročné. Musela jsem hodně trénovat, ráno dříve vstávat a cvičit. Když jsem třeba přijela na Slovensko a měli jsme točit hned ráno, ještě v noci jsem si opakovala prvky sestav, které jsem pak měla dělat. Všechno totiž muselo vypadat přirozeně, jako by jóga byla můj denní chléb. Ale bavilo mě to, během natáčení to můj denní chléb opravdu byl,“ popisuje představitelka hlavní role.

Jóga je ovšem ve filmu spjata s řadou komických situací. Postava Tomáše Maštalíra musí chodit na jógu kvůli bolavým zádům a často se ocitne zcela sám mezi ženami. A přestože má oči pouze pro postavu Terezy Kostkové, jedna z nich v podání Eriky Stárkové si na něj hned začne brousit zuby.

„Rozvedenej chlap začne chodit na jógu plnou ženských, není ti to podezřelý?,“ glosuje situaci kamarádka postavy Terezy Kostkové a v podání Pavly Tomicové.

Nad zemí
Postava Tomáše Maštalíra je ve filmu arboristou – ošetřovatelem stromů – a jednu scénu absolvoval ve výškách. „Novou zkušeností pro mě bylo, když jsem visel na lanech na stromě dvacet metrů nad zemí,“ vzpomíná na natáčení Tomáš Maštalír. „Díky této scéně a díky zkušeným arboristům, kteří na mě dávali pozor, jsem do jejich světa trošku nakoukl a zjistil jsem, že ten jejich svět a pohled z vysokých korun stromů je hodně zajímavý. Vrátil jsem se i chlapeckých let, protože jako kluk jsem na stromy lezl rád a myslím, že nebyl strom, který se mi nepovedlo zdolat,“ dodává s úsměvem.

Nikdy neříkej nikdy

Mínus je někdy plus
Film Nikdy neříkej nikdy vznikal téměř dva roky, dotočit se mělo už vloni, pak se ale práce musely na chvíli zastavit a když bylo možné film dokončit, už nebyl sníh a štáb proto musel čekat skoro celý rok na další zimu. Poslední klapka padla proto až letos v zimě. „Dlouhé čekání na zimu a sníh nám nakonec přineslo luxus, jaký u nás běžně filmy nemají,“ dodává zkušená a úspěšná producentka Olga Núñezová ze společnosti NUNEZ NFE. „Během té doby jsme totiž příběh rozvinuli a obohatili a dotočili jsme řadu dalších scén. To, co vypadalo jako komplikace pro nás nakonec znamenalo velké plus.“

Přestože štáb čekal na další zimu a na sníh, díky mírné zimě se nedočkal a pro zimní scény museli proto tvůrci použít sníh umělý. „Jsem šťastná, že jsme film dokončili. Kvůli posledním obrazům jsme čekali na zimu a na sníh, ale nakonec jsme si museli sníh sami vyrobit, protože žádný nebyl,“ vrací se k posledním dnům natáčení Tereza Kostková. Film se z největší části točil na Slovensku, kam se Tereza vždy ráda vracela.

„Celou tu dobu čekání na poslední klapku jsem se těšila, že se s celým štábem na Slovensku zase uvidíme. Když jsem se nakonec měla vrátit na místo činu, které mám i s jeho lidmi ráda, cítila jsem až pověstné motýly v břiše,“ vzpomíná na závěr natáčení Tereza Kostková. „Bylo to docela výstižné, protože i naše filmové postavy se vracely tam, kde jim už jednou bylo spolu dobře. V tu chvíli jsem se cítila úplně stejně, jako moje postava,“ dodává představitelka hlavní role.

Afrika
Jedou z výhod dlouhé přestávky v natáčení bylo i rozhodnutí dotočit některé scény přímo v Africe a štáb se proto vydal do Keni. Pro tvůrce to znamenalo nejen obohacení příběhu a filmu, ale i jich samotných. Scény v Africe se týkaly postavy Lenky Krobotové.

„Natáčení v Africe bylo intenzívní dobrodružství. Bylo úžasné vidět práci lékařů přímo ve škole, kde jsme točili v místních podmínkách s místními dětmi. Vidět jejich nadšení a život zblízka bylo vzrušující,“ vzpomíná Lenka Krobotová na svou roli lékařky.

Nejnáročnější scénou pro tvůrce bylo vyvrcholení hotelové soutěže. Hlavní postavy a jejich děti spolu jedou na jógový pobyt a v hotelu během něj probíhají soutěže pro všechny hosty. Scény z hotelu se staly skvělou komediální příležitostí pro Ondřeje Sokola a Hanu Holišovou v rolích extrémně soutěžící rodiny. Přesně té rodiny, kterou na své dovolené nechcete potkat. Soutěž vrcholí finálovým vystoupením rodin na pódiu a pro vytvoření správné atmosféry postavil štáb u hotelu velké pódium, využili náročné světelné efekty a povolali DJe a 80 komparzistů.

Nikdy neříkej nikdy

Píseň od Paľo Habery
Ústřední píseň k filmu složil Paľo Habera, pro kterého je to nová skladba po několikaleté odmlce. Jmenuje se „Všechno se může stát“ a zazní v závěrečných titulkách filmu.

„Hudbu k téhle skladbě už jsem měl hotovou, složil jsem ji před rokem nebo i dvěma lety. Ale text vzniknul až po tom, co jsme se domluvili, že ji použijeme do filmu. Film jsme viděli a text dodělali tak, aby s ním korespondoval,“ říká ke vzniku písně Všechno se může stát Paľo Habera. „Dá se říct, že skladba je tedy filmem částečně inspirovaná a zároveň na něj navazuje a doplňuje ho,“ dodává muzikant.

Tvůrci filmu Haberu oslovili a muzikant po zhlédnutí filmu neváhal. „Já mám rád romantické filmy. Hodně se teď točí filmy postavené na efektech, kde herci natáčí sami na zeleném pozadí a musí si představovat co vlastně je okolo něj. Já jsem odchovaný Woody Allenem, mám radši vztahové filmy a filmy ze skutečného života, filmy, které se mohou stát . . všechno se může stát,“ popisuje Habera, proč píseň pro film složil i s odkazem na její název.

Nikdy neříkej nikdy

O FILMU
V hlavní roli filmu se představí Tereza Kostková jako cvičitelka jógy Naďa, které nevyšlo manželství a chce se věnovat hlavně své práci a dětem v pubertě. Se štěstím v lásce už nepočítá a nemá na něj ani čas. Ale nikdy nevíte, co se stane dál . . Film „Nikdy neříkej nikdy“ totiž ukáže, že všechno zlé opravdu může být pro něco dobré. Naďa a Petr se se svými partnery právě rozvádí.

Před soudem do sebe nejprve lehce vrazí autem a díky tomu na sebe začnou narážet i dále v životě. Z jejich rozvíjejícího se vztahu se pak stane bláznivá jízda dvou neúplných rodin, která bude výzvou nejen pro ně, ale i pro jejich blízké... protože VŠECHNO SE MŮŽE STÁT.


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Textař skupiny Kabát: „Texty se tak nějak cenzurujou samy.“

kabat logoSkupina Kabát je pro mnohé synonymem nejlepší české kapely. Ať si o nich každý myslí co chce, není snad nikoho, kdo by neznal její texty a nevybavil si Pepu Vojtka za mikrofonem. My jsme zpovídali basistu, k...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Čtěte také...

Film Tancuj Matyldo je excelentní, má silné téma i jedinečné herce

matylda200Hned na začátku je třeba říct, že nový český snímek režiséra Petra Slavíka Tancuj Matyldo je na české poměry vynikající, a to po všech stránkách. Je to silné téma, skvělá režie a samozřejmě dokonalí herci. Nehrají své osvědčené herecké finty (jak t...


Literatura

Britské letectví potřebuje pomoc. Na výzvu odpovídá i řada žen. Mohou se vyrovnat mužům?


Holky od spitfiru perexDruhá světová válka zuří naplno po celém světě a britské letectvo začíná pociťovat nedostatek pilotů. Ti nejlepší umírají při bojích s Luftwaffe a není nikdo, kdo by je mohl nahradit. Na výzvu velitelství se ale k...

Divadlo

Kulturní centrum Vzlet uvádí celovečerní divadelní inscenaci Příchozí, která tematizuje život lidí s tělesným postižením

Příchozí perexCelovečerní divadelní inscenace Příchozí, kterou v dnešní premiéře uvedlo kulturní centrum Vzlet, propojuje na jevišti lidi s tělesným postižením s herci. Podává téma života s handicapem jako silnou metaforu pro setkávání s čímkoliv novým,...

Film

Český film Magician je natočen. Začala postprodukce

Magician 200Nový film režiséra Davida Stejskala MAGICIAN v česko-marocké koprodukci vstupuje do druhého stádia příprav. Štáb má za sebou náročné, ale krásné natáčení v Maroku. Nyní pracuje hudební producent David Vostrý na hudebních podkladech a originálních...