Co se stane, když se zloděj rozhodne napravit své chyby?

Co se stane, když se zloděj rozhodne napravit své chyby?

Tisk

Cest zlodeju perexPotulný zpěvák Edgin (Chris Pine) je součástí party zlodějíčků, kteří kradou a následně prodávají vzácné artefakty. Tato práce je však velmi nebezpečná a může se při ní snadno stát, že skončíte v oprátce. A ani takový klikař jako Edgin nemůže mít pořád jen štěstí.

 


Když jednou ukrade něco, co se nikdy nemělo dostat do nesprávných rukou, spustí řetězec událostí, které otřesou celým světem. I když je Edgin zmetek, má v sobě kousek cti, a tak se rozhodne napravit to, co způsobil. Proti němu však stojí nelítostní zabijáci, mocní čarodějové a bývalý kamarád Forge Fletcher (Hugh Grant), který je schopný všeho, aby dosáhl svého cíle. Pokud má Edgin uspět, bude potřebovat pomoc drsné válečnice (Michelle Rodriguez), ušlechtilého rytíře (Regé-Jean Page), mága (Justice Smith) a druidky (Sophia Lillis).

Film inspirovaný oblíbenou hrou
Režiséři filmu John Francis Daley a Jonathan Goldshein v minulosti natočili komedii Noční hra a jsou také spoluautoři scénáře ke filmu Spider-Man: Homecoming. Jejich nejnovější počin, akční fantasy komedie Dungeons & Dragons: Čest zlodějů, je inspirovaný oblíbenou stolní hrou, která probíhá na základě scénářů.

Cest zlodeju 2

Dokonalý mix humoru, akce a magie
Film nabídne všechno, co lze od kvalitního fantasy příběhu očekávat. Napínavé dobrodružství je doplněno spoustou originálních nápadů, humornými situacemi i hláškami, akčními scénami a promyšleným magickým systémem. Příběh od začátku hezky plyne a nejsou v něm žádná hluchá místa. Jednotlivé scény na sebe perfektně navazují a postupně odhalují tajemství, která tento fascinující svět ukrývá. Promyšlené zápletky jsou skvěle vypointované, a tak si film dokáže udržet pozornost diváků až do poslední minuty.

Pokud jde o postavy, je to skupinka sympatických podivínů, jejichž šance zachránit svět jsou minimální. I tak se ale snaží a dávají do toho všechno, což vede k řadě vtipných momentů. Jejich osobní příběhy jsou zajímavé a tvoří pestrou mozaiku ozvláštňující hlavní dějovou linii. Úchvatná je i vizuální stránka filmu a poselství o lásce o rodině. Je to zkrátka zábavná, strhující a emotivní podívaná, kterou si nemůžete nechat ujít.

Cest zlodeju

DUNGEONS & DRAGONS: ČEST ZLODĚJŮ
USA, 2023
Původní název: Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves Žánr: dobrodružný, fantasy Produkce: Brian Goldner, Jeremy Latcham, Nick Meyer
Scénář: John Francis Daley, Jonathan Goldshein, Michael Gillio
Režie: John Francis Daley, Jonathan Goldshein
Kamera: Barry Peterson
Hudba: Lorne Balfe
Hrají: Chris Pine, Michelle Rodriguez, Justice Smith, Regé-Jean Page, Sophia Lillis, Hugh Grant, Chloe Coleman, Jason Wong, Daisy Head, Bryan Larkin, Alexis Rodney, Nicholas Blane, Appy Pratt, Edgar Abram, Barry John O'Connor, Kenneth Collard
Střih: Dan Lebental
Scénografie: Ray Chan, Naomi Moore
Masky: David Malinowski
Kostýmy: Amanda Monk
Stopáž: 134 minut

Hodnocení: 100 % 

www.csfd.cz/film/579524-dungeons-dragons-cest-zlodeju/prehled/


 
Banner

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner

Hledat

Rozhovor

Richard Müller: „Jednoznačným hitom je skladba Po schodoch.“

richard mullerJak vznikla právě píseň Po schodoch? Jak to vypadá na olympiádě? To a mnohem více si můžete přečíst v tomto rozhovoru s osobitým zpěvákem Richardem Müllerem.

 

...

Videorecenze knih

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.

Z archivu...

Čtěte také...

Lovci a oběti - Jste připraveni vidět svět takový jaký je?

lovci 200Dluhy, exekuce, vymahači, to je hlavní téma filmu Lovci a oběti, ve kterém září Martin Kraus nebo Tomáš Hanák. Akce, napětí, nadsázka i příběh velké lásky nebude chybět v tomto novém českém filmu na...


Literatura

Pastorův sexuální slovníček aneb Nestyďme se poučit

pastorkuv sexualni slovnicek pastorHumorný průvodce světem sexu se nám bude hodit na cestách, ve frontách, v tramvaji nebo pro pobavení na večírcích. Spousta skvělých témat, u kterých se rozhodně nudit nebudeme. A jistě se i něco přiučíme. Abeced...

Divadlo

Taková normální rodinka vytvořená z prachu hvězd

200diV naší galaxii je asi 200 miliard hvězd. Z toho asi 10 miliard podobných našemu Slunci. Asi. Protože ročně se narodí asi 7 hvězd a několik umře. Kolem většiny hvězd obíhají dvě i více planet. To je asi 1 bilion planet. Z toho asi 1 miliarda podobných Zemi....

Film

Iránské filmy se vracejí

iransky film white baloon 200Spočítali bychom na prstech jedné ruky, kolik děl z Iránu země uvedla Česká televize (jinde bychom je očekávali marně), kolik se jich dostalo do tuzemských kin - nejnověji