Divadlo doma na Valentýna: Nosatý romantik Cyrano, Lucie Bílá jako Carmen. Jen dokoupit květinu

Divadlo doma na Valentýna: Nosatý romantik Cyrano, Lucie Bílá jako Carmen. Jen dokoupit květinu

Tisk

Lucie Bílá jako CarmenRůže, čokoláda a divadlo! Ať už jste v páru, nebo single, vyberte si na Valentýna jako doprovod některou z vašich divadelních postav. S divadelními tipy Dramoxu si na své přijdou milovníci ulítlých komedií, shakespearovské klasiky i muzikálů. Předplatné do divadla online potěší jako skvělý dárek na poslední chvíli.

 

Ředitel divadla a herečka, to je domácnost!

Jeden víc uklízí, druhý chodí pozdě, jeden si chce povídat a druhý zas mlčet. Pokud vám jsou tyto situace povědomé, nahlédněte na Valentýna do manželství dramatika Petra Michálka a jeho ženy, herečky Kateřiny Liďákové, a uvidíte, že v tom nejste sami! Umělecké duo se inspirovalo svým životem i známým filmem Dannyho DeVita a v konverzační komedii Válka Roseových nebude! vám naservíruje drsné i romantické scénky z partnerského života. „Je to pozvání k nám do kuchyně,“ prozradil Michálek. „Velkou měrou jsem při psaní čerpal z našeho manželství. Ale co je skutečnost a co fikce? To nechám zahaleno tajemstvím.“

Na atmosféru představení vás naladí i tato pozvánka, kterou oba pro Dramox natočili.

Pokud ještě nemáte předplatné, dárkový poukaz na Dramox můžete pořídit zde. Originálním dárkem potěšíte a výběrem valentýnských inscenací rozhodně zapůsobíte!

Shakespeare lásku umí

Staromilci můžou na Valentýna své drahé polovičce zarecitovat Shakespearovy verše o lásce, kráse i pomíjivosti! Sonety si v Divadle v Dlouhé vzal do parády režijní tandem SKUTR, který ji převedl do originální inscenace s nápaditou scénografií, podmanivou hudbou a skvělými hereckými výkony. Na Dramoxu najdete i nejslavnější milostný příběh všech dob Romeo a Julie v inscenaci z prestižního Stratford festivalu v Shakespearově originále s českými titulky a nemůže chybět ani vzor oddanosti - Cyrano milující svou Roxane v podání výjimečného Martina Hofmanna, který v rozhovoru pro Dramox řekl: „Cyrano je superfrajer světové divadelní literatury, moc ho obdivuju, je to postava, ke které můžete lézt po žebříku jen nahoru.”

Cyrano BW6

Poslechněte si celý rozhovor s Martinem Hofmannem zde.

Maryša na Valentýna je dobrý nápad

Pokud máte radši divočejší vztahy, pozveme vás na jih Španělska, kde nejednomu místnímu muži zamotala hlavu svůdná cikánka Carmen. Zlatou slavici Lucii Bílou doprovázejí muzikálová esa Dasha, Václav Noid Bárta nebo Jiří Korn. Užijte si nejúspěšnější projekt v novodobé historii karlínského divadla online.

Pomsta může být sladká, o tom zase může vyprávět Maryša. V Divadle Petra Bezruče známou hrdinku bratří Mrštíků ztvárnila skvělá Pavla Gajdošíková, která za ni získala Cenu divadelní kritiky za rok 2018. Zavzpomínat můžete i na nedávno zesnulého barda ostravské scény, Norberta Lichého, který skvěle ztvárnil pana Kopfrkingla v oblíbeném hororu Spalovač mrtvol. Co kdybych tě, má drahá, oběsil? I tak může znít pozvánka na opravdu netradiční romantický večer…

Lucie Bílá jako Carmen

Na Valentýna můžou být i tři…

A tady nám, jak se zdá, někdo přebývá… i to se někdy v milostném životě stává. Sledujte dramatický trojúhelník v podání Davida Prachaře, Lucie Trmíkové a Anny Fialové inspirovaný životem švédského dramatika Augusta Strindberga v inscenaci Spolku JEDL Manželská historie. Jsou na vás vztahy moc složité? Pak buďte v klidu, v roce 2082 opravdové partnery vystřídají roboti. Životní lásku ale možná nenahradí ani ta nejvíc sexy androidka s autenticky chlupatýma nohama. Více se dozvíte v lehce sci-fi představení Den závislosti.


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Nechte se nalákat na Přehlídku netradičního filmu do Mladé Boleslavi

200fPřehlídka netradičního filmu se bude konat 26. až 28. září v Mladé Boleslavi a nabídne balkánskou kinematografii. Na naše zvídavé otázky nám u této příležitosti odpověděl Jan Černík, supervizor a vedoucí produkce festivalu a hlavní dramaturg Jan Gál.

...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Z archivu...

Čtěte také...

Divadelní hra GRAMOFON zve na premiéru i k introspekci nad současným děním do pražského Divadla MA

Gramofon 200Kam spěje dnešní lidstvo? Tuto základní otázku si pokládá hudebně-dramatický projekt pražského Divadla MA s názvem GRAMOFON, jenž se 1. a 3. března dočká světové premiéry na své domovské scéně v Žitné 41. Vícevrstevnatý příběh se odehrává na pozadí...


Literatura

Společenstvo klíčníků ví, jak zahnat nudu o prázdninách

altDanielu Krolupperovou jsem měla zaškatulkovanou jako autorku knížek pro nejmenší čtenáře. A vida! Najednou jsem držela v ruce její novinku Společenstvo klíčníků, která je rozhodně pro starší! Napínavé ...

Divadlo

Mistrovská lekce bude majstrštyk Heleny Čermákové

Mistrovska-lekce plakat200Diváci, kteří zavítají do Městského divadla Zlín na hru Terrence McNallyho o věhlasné operní superstar Marii Callas pod názvem Mistrovská lekce, zažijí doslova masterclass, hodinu zpěvu a života. Hořká komedie v režii o...

Film

Kdo bude první vrahem pokřivených vztahů? Hodný syn?

altZanedlouho vstoupí do českých kin dramatický snímek z chladného severu s pohledem na pokřivený vztah matky a syna. Kritiky i veřejností ceněné dílo nabízí sondu do křehké pavučiny citů, rodinných vazeb a emocí. Je skutečně prvotina režisérky Zaidy Berg...