Hmyzí pohádky pro nejmenší mohou mít pokračování. Díky vám!

Hmyzí pohádky pro nejmenší mohou mít pokračování. Díky vám!

Tisk

Hmyzí pohádkyMáte doma tiplici? Víte, kdo je vřetenatka nebo sýc? Jak vypadá punčoškář? Má pavouk šest či osm očí? Kouše čmelák? Sají nám krev kluci nebo holky? Pokud vás to zajímá a máte doma malé zvědavce, kteří by se o hmyzím světě něco dozvěděli, můžete jim koupit knihy Rostislava Poláčka, anebo i podpořit jejich další vydávání. 

Ing. Rostislav Poláček, Ph.D. sám o sobě píše: „Před dvěma lety jsem si, při studiu na vysoké škole, splnil klukovský sen a vydal první knihu. Vymyslel jsem koncept hmyzích pohádek (www.hmyzipohadky.cz) a pod tímto názvem přibližuji čtenářům svět bezobratlých živočichů, zejména hmyzu. Pohádkově naučnou, a doufám, že i zábavnou, formou seznamuji děti od 5 do 90 let s poklady naší přírody."

Kdo jsou opylovatelé a co je mrtvé dřevo? Na tato témata si autor dětských knížek povídá s dětmi mateřských i základních škol. Jeho besedy jsou interaktivní a malí posluchači si odnášejí spoustu nových informací. „Musím neskromně říct, že mají velmi pozitivní ohlas a děti (mnohdy i paní učitelky) minimálně už vědí, kde má včela srdce a jestli čmelák píchá, štípe nebo kouše. Popřípadě, že na buku rostou bukvice a na dubu dubice. Ne, samozřejmě, že žaludy," směje se Rostislav Poláček. 

Hmyzí pohádky

Pokud byste uvítali i další knihu tohoto autora, můžete mu pomoct s jejím vydáním.

„Dal jsem si velký cíl, zmírnit, otupit, možná i odstranit u dětí (možná i dospělých) strach z pavouků. Zdali se to povedlo, musíte už zjistit sami"https://www.donio.cz/stesti-ma-osm-nohou

Prosím čtěte, sdílejte a pokud možno přispějte, jen díky vám spatří nová dětská kniha „světlo na konci tunelu“!

Hmyzí pohádky


 
Banner

Hledat

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".


Literatura

Věčná otázka, jedna odpověď: Proč Bůh dopouští zlo

Proc BUH perex„Rozvaž a svaž“ je psáno ve starých spisech, Ve svém životě musíme nejprve rozlišit a prožít rozložení a oddělení a teprve pak se nám může podařit ono velké dílo sloučení protikladů. Člověk nejprve musí sestoupit hluboko do polarity mate...

Divadlo

Na podzim do divadla: HRA LÁSKY A NÁHODY

200divDivadla měla dost času připravit se na další sezonu. Díky nám si můžete vybrat, na co v podzimních měsících vyrazíte! Dalším tipem je Hra lásky a náhody v Divadle scéna ve Zlíně.

...

Film

Víkend na Festivalu krátkých filmů v Praze
ImageNa Festival krátkých filmů zavítaly naše redaktorky Klára Scholzová a Martina Černá. Dvě reportáže v jednom vydání vás nalákají na příští ročník.
...