Poradna skřítků Houbáků

Poradna skřítků Houbáků

Tisk

Houbaci perexHouboví skřítci neboli Houbáci žijí všude tam, kde rostou houby a odpradávna je chrání. Byly časy, kdy se lidmi nenechali spatřit, ale protože opět přichází doba, kdy skřítci a lidé budou žít pospolu jako přátelé, čím dál častěji pomáhají tihle nenápadní tvorové i nám, lidem.

 

Laskavé pohádkové příběhy Houbáci - pro děti, co mají pod kloboukem se zrodily v nakladatelství Pointa. Jejich autorkou je Zuzana Froňková, ilustracemi text doprovodila Lucie Charvátová. V nádherné symbióze se zde snoubí poetické vyprávění plné moudrosti a ponaučení s obrázky, které okamžitě vtáhnou čtenáře do děje. A pak už se brouzdají po lese, hledají houby, poznávají tamní i okolní obyvatele a přitom se dozvídají spoustu zajímavých informací.

houbaci-posilovna

Skřítci Houbáci zasahují

Kromě seznámení s různými druhy hub, jejich názvy, specifickými znaky a použitím (v knize najdete i pár osvědčených a jednoduchých receptů) jsou příběhy zaměřené na vztahy mezi lidmi a souznění s přírodou. Vesnička v blízkosti lesa je plná pozoruhodných obyvatel s nejrůznějšími povahami, radostmi a starostmi. Ale skřítci Houbáci jsou vždycky a na všechno připraveni, a tak každá lapálie dobře dopadne.

Mám ráda takovéhle víceúrovňové knížky, v nichž se vrství příběh s ponaučením. V Houbácích navíc pohodově nenásilnou formou, takže to vlastně ani nepoznáte a vzděláváte se úplně hladce a bezbolestně. Myslím, že právě to děti i jejich rodiče nejvíce ocení, tím spíš, že tady nechybí ani humor. A aby toho nebylo málo, poslední stránky obsahují kartičky do houbařova deníku, což mi také přijde jako skvělý nápad, hlavně pro začínající malé houbaře. Tahle knížka prostě nemá chybu!

Houbaci

Houbáci – pro děti, co mají pod kloboukem
Autor: Zuzana Froňková
Žánr: pro děti a mládež
Vydáno: 2022, Pointa
Počet stran: 88
Jazyk vydání: český
Ilustrace/foto: Lucie Charvátová

Hodnocení: 100 %

Zdroj foto: kniha https://pointa.cz/project/4548680b-6f92-11ec-b2ba-0242ac140002 
Banner

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

Říkanky a povídačky

rikanky 4Máme malé dítě a chceme ho něco naučit. Všechny babičky a sousedky bedlivě sledují, co ta naše ratolest už umí. Koukají, jestli má ještě dudlík, jestli udělá „pápá“ nebo co už umí říct. A my, matky prvních dětí, zcela nepřipravené, improvizujeme.

Divadlo

Divadelní Flora začíná ve čtvrtek – světovou taneční premiérou

alt16. ročník tradiční olomoucké přehlídky odpočítává poslední hodiny do svého začátku. Čtvrteční a páteční program nabízí premiéru a první reprízu exkluzivní taneční koprodukce Power Power Dance, která vzniká speciálně pro festival s podporou

Film

Filmy z karlovarského festivalu

54kviff 200Letošní karlovarský filmový festival skončil a oceněné tituly jsou již známy. Nebudu se k nim vracet, protože zajímavější než snímky ze soutěžních sekcí, zpravidla druhořadé, méně přínosné i přitažlivé, jsou díla uváděná mimo soutěž. Soustředí...