Opravdu Velká všeobecná ilustrovaná encyklopedie

Opravdu Velká všeobecná ilustrovaná encyklopedie

velka vseobecna ilustrovana encyklopedie 200V říjnu obohatilo nakladatelství Universum své portfolio o úžasnou knihu pro všechny věkové kategorie, nová kniha o vědění nese název Velká všeobecná encyklopedie a musím říct, že dostává svému jménu!

 Panečku, ta je!

Jedná se vskutku o encyklopedii s velkým E, její formát je úctyhodný (261 × 308 mm) a na váhu má něco málo přes 3 kila (konkrétně 3026 g)! Obrázky, fotografie, grafy, diagramy, tím vším disponuje také a lépe nám přibližuje zkoumaná fakta a jednotlivosti. Nepotřebujete samostatnou knihu pro přírodu, kulturu, vědu, historii, vše potřebné a mnoho dalších zajímavostí a jednotlivostí najdete na jednom místě, v této kouzelné bichli!

Co zde najdeme?

Encyklopedie je velmi přehledně rozřazena do několika hlavních oddílů, které se dále dělí na podkapitoly a uvádí nás do tematiky. Konkrétně se jedná o témata: Vesmírný prostor, Země, Život, Věda a technika, Historie, Víra a společnost, Umění a volný čas.

Celkem pochopitelně je největší prostor věnován kapitole Věda a technika, jelikož zahrnuje celou řadu oddílů (matematika, fyzika, chemie, biologie, lidské tělo, lékařství, technologie a inženýrství, doprava). Pozadu nezůstává ovšem ani poslední velká kapitola, která je dále rozčleněna na témata jako hudba, tanec, film, divadlo, malířství, sochařství, architektura, móda, písmo, sporty, záliby a dovednosti.

Univerzální domácí učitel

Kvalitní a odborné zpracování Velké všeobecné ilustrované encyklopedie pro mě nebylo žádným překvapením, přesto zůstávám užaslá nad úpravou i obsahem a vřele doporučuji tuto knihu nejen jako vánoční dárek do každé rodiny!

velka vseobecna ilustrovana encyklopedie

Název: Velká všeobecná ilustrovaná encyklopedie
Autor: kolektiv autorů
Žánr: naučná, encyklopedie
Originální název: The Visual Encyclopedia (2020)
Nakladatelství: Universum
Rok vydání: 2021, pevná vazba
Počet stran: 528
Hodnocení: 100 %

https://www.euromedia.cz/velka-vseobecna-ilustrovana-encyklopedie/kniha/13965/


 

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Literatura

Nahlédněte do kavárny Kontakty vašeho mobilu

volane cislo existuje 200V nakladatelství Ikar vyšla skvělá kniha Milana Tesaře, jednoho ze tří scenáristů komiksu Zelený Raoul. Nese název Volané číslo existuje a je skvělou oddychovkou!

 

...

Divadlo

Jubilejní Ceny Thálie rozdány

thalie200V sobotu 21. března byly při slavnostním 20. ročníku uděleny Ceny Thálie za nejlepší umělecké počiny v roce 2012 a celoživotní mistrovství v daném oboru.

...

Film

Sedmý syn

sed perexČas se krátí a do českých kin se neúprosně blíží nový fantastický film Sedmý syn. Dílo dle knižní předlohy si na starosti vzal ruský režisér Sergej Bodrov, který je známý především díky filmům Kavkazský zajatec, či Nomád. Jak zvládl ukočírovat směsici...