Bear Grylls a Dobrodružství v džungli

Bear Grylls a Dobrodružství v džungli

Tisk

dobrodruzstvi v dzungli 200Po Dobrodružství ve velehorách a Dobrodružství v poušti nám anglický dobrodruh Bear Grylls skrze nakladatelství pikola přináší třetí díl série pro kluky a holky, tentokrát Dobrodružství v džungli.

 Dobrodružný autor

Edward Michael Grylls přezdívaný Bear, (* 1974) je britský dobrodruh, spisovatel a moderátor. Tři roky sloužil jako výsadkář u britských speciálních jednotek SAS. Proslavil se jako průvodce v seriálem Nutné k přežití (Ultimate Survival/Man vs. Wild) vysílaném na stanici Discovery Channel. Ve věku 23 let se stal nejmladším Britem, který zdolal Mount Everest. V červenci 2009 se stal nejmladším (35 let) vedoucím skautů ve Velké Británii.

Co se týká psaní, tak rozhodně není žádným nováčkem, i když většinou psal odborné či životopisně zaměřené knihy, například: Cesta vlka, extrémy naší planety, Let duchů, Příběhy skutečné odvahy, Zlato bohů, Vzhůru - Pozoruhodná cesta k vrcholu Mount Everestu.

„V divočině jsme silnější jako tým“

Jako v předešlých dílech, i zde čerpá autor z postav, které nám představil na letním táboře. V tomto díle bude hlavním hrdinou malý Omar, který chce za všech okolností vítězit a být první. Díky prostředí džungle, kde člověk musí fungovat jako tým, poznává, že je lépe být v týmu, než sám a že se má pospíchat pomalu. Bear nás poučí o zákonu džungle, o nástrahách džungle, na co si dávat pozor, jak se do takového místa vhodně obléci, jak si najít potravu a od čeho se držet dál.

Výchovná kniha pro děti od sedmi let

Bear Grylls umí skombinovat a popsat akci pro děti se základními postupy přežití v džungli. V závěru knihy ještě nalezneme oddíl Věděli jste?, který nás seznámí s pár zvláštnostmi, jež se týkají džungle. Trochu mi tu chybí kvíz, který byl součástí minulého dílu. Černobílé ilustrace Emmy McCannové sice nejsou barevné, ale výstižně vyprávění dokreslují a už mi k této sérii neodmyslitelně patří.

Kniha jistě potěší malé dobrodruhy a zároveň je poučí o tom, jak přežít zrovna na tomto specifickém místě naší planety. 

dobrodruzstvi v dzungli

Název: Dobrodružství v džungli
Autor: Bear Grylls
Ilustrace: Emma McCannová
Originální název: The Jungle Challenge (2017)
Žánr: dobrodružné, pro děti a mládež
Nakladatelství: Pikola
Rok vydání: 2021, pevná vazba
Počet stran: 136
Hodnocení: 65 %

Odkaz: https://www.euromedia.cz/bear-grylls-dobrodruzstvi-v-dzungli/kniha/13755/


 
Banner

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

Nepostradatelná příručka zahrádkářů, kutilů a chalupářů - Receptář prima nápadů

receptar prima napadu 200Pro všechny pěstitele, chovatele, kutily a zvídavé čtenáře vydalo v dubnu nakladatelství Esence knihu Václava Postráneckého Receptář prima nápadů. Sledujete-li televizní pořad, tak jste v obraze a víte, co čekat, ale ...

Divadlo

Tajem staré lišky Báry Hrzánové: Báječný životopis svérázné herečky

hrzanova 200Životopisné knihy jsou mojí vášní. Ne, že bych je vyhledávala, ale když se mi dostanou do ruky, nepohrdnu a patřičně si je vychutnávám: pokaždé totiž mají jinou chuť. Záleží na osobnosti, o které je tu psáno. Jinak si čtu o Nigelle Lawson, jinak o Frediem Mercurym.

...

Film

Recenze: Prázdniny v Provence

prazdniny v provence200Tento film vypráví o trojici muzikantů, již znechucených povinností ustavičně vystupovat, kteří se jednoho dne sbalí a prchnou do slunné Provence k tetě jednoho z nich. Záhy vplují do malé české komunity, která se ve francou...