Navštivte Lumina Park v Praze a užijte si procházku čtyřmi tajemnými zahradami

Navštivte Lumina Park v Praze a užijte si procházku čtyřmi tajemnými zahradami

Tisk

Lumina-Park-perexLumina Park, oblíbená audiovizuální atrakce, se po roce vrátil zpátky do Prahy. Minulý rok vás přenesl do pohádkového světa Alenky z Říše divů, letos vám nabídne kouzlo Tajemných zahrad.

Jedinečná atmosféra, miliony LED světýlek a interaktivní hrací prvky jsou zárukou, že si návštěvu parku užijí děti i dospělí. Co všechno na vás čeká?

Čtyři unikátní zóny, čtyři různé zážitky

Tajemné zahrady jsou rozdělené na čtyři zóny. Při návštěvě nejdříve vstoupíte do zóny věnované kultovním hrám, z nichž některé si můžete i vyzkoušet. Projdete labyrintem, pohrajete si a vyfotíte se ve svítících autech. Následuje zóna hudby plná instalací, na kterých si můžete i sami zahrát rozmanité melodie. Tóny trubky, klavíru i harfy vás okouzlí a kdoví, třeba si i zatančíte do rytmu jejich hudby.

Lumina-Park-Zahrada umeni 1

Zahrada umění

Zahrada umění představí známá i originální umělecká díla. Nakouknete do Van Goghova pokoje a budete moct obdivovat například malou ukázku z tvorby Alfonse Muchy nebo Dívku s perlou. Na konci procházky otestujete svou odvahu v zóně zasvěcené strachu. Budete čelit duchům, netopýrům i pavoukům a po překonání této části budete mít dobrý pocit z toho, že jste všem těmto stvořením dokázali nebojácně čelit.

Lumina-Park-Zahrada strachu

Zahrada strachu

V parku uvidíte i tyto unikátní umělecké instalace: „Srdce“ a „Lesní duchové“ od Marthy Mulawa, „Abstraktní masky“ od Oleny Glinka a „Netopýři“ a „Zlé květiny“ od Jarosława Koziara. Pokud chcete, můžete si během objevování zahrad zahrát i online kvíz. Při vchodu do parku stačí jednoduše naskenovat QR kód a hned poté můžete začít s vyplňováním.

Jak se do Lumina Parku dostanete

Lumina Park se nachází u areálu Koupaliště Džbán a vstup najdete v ulici Nad Lávkou. Pokud využijete městskou hromadnou dopravu, dojeďte na tramvajovou zastávku Nad Džbánem nebo na stanici metra A Nádraží Veleslavín, odkud je park vzdálený 10 minut chůze. Přímo před areálem se nachází velké parkoviště, na kterém lze zaparkovat zdarma, takže můžete bez obav dorazit i autem.

Lumina-Park-Zahrada her 2

Zahrada her

Vstupenky a další důležité informace

Procházka Lumina Parkem je dlouhá cca 1,5 km a zvládnete ji přibližně za hodinu. Trasa je vhodná i pro kočárky. Do parku je povolen i vstup se psy, ale pes musí být po celou dobu návštěvy na vodítku, mít nasazený náhubek a nesmí vstupovat na světelné atrakce.

Park je otevřen každý den do 25. 2. 2024. Do 4. 2. je otevírací doba od 17:00 do 21:00, od 5. 2. do 25. 2. od 17:30 do 21:00. Posledním návštěvníkům bude umožněn vstup ve 20:00. Vstupenky je možné zakoupit na místě nebo na webových stránkách Lumina Parku.

Vstupné:
Děti do dvou let: zdarma
Zvýhodněné (děti do 18 let, studenti do 26 let s platným průkazem ISIC, senioři nad 65 let, držitelé průkazu ZTP/P a jejich doprovod): 240 Kč – pondělí-čtvrtek, 260 Kč – pátek-neděle, svátky
Standardní: 280 Kč – pondělí-čtvrtek, 310 Kč – pátek-neděle, svátky
Rodinné: 900 Kč – pondělí-čtvrtek, 1050 Kč – pátek-neděle, svátky

Zdroj fotografií: https://luminapark.cz/galerie/

 


 

Přihlášení



NEJ za měsíc

Aneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Neobyčejně obyčejní – obyčejně neobyčejní, to je název fotografické výstavy Roberta Rohála

RR200„Léta jsem říkával, že jsem dělník kultury, ale když jsem to vyslovil docela nedávno před jedním známým umělcem, tak mi řekl: Chlapče, ale tak to není. Vy jste kumštýř, píšete knihy, fotíte a pak děláte výstavy, dělník kultury byste byl, kdybyste byl třeba kuli...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Z archivu...


Literatura

Po Diovi je tady Caesar a jeho banda

ja caesar a banda 200Po necelém roce vydalo nakladatelství Edika pod Albatros Media pokračování knihy Já, Zeus, a banda z Olympu, tentokrát zaměřené na Řím: Já, Caesar a banda z Kapitolu s podtitulem Přímý přenos ze starověkého Říma.

...

Divadlo

Již rok se hraje v Divadle Na Maninách původní český muzikál, Robinson Crusoe

robinson 200Autorem hudby muzikálu Robinson Crusoe je Zdeněk Hrubý, scénáře Ivan Hubač a texty písní napsal Jan Krůta. Režisérem představení je herec a režisér Václav Knop, choreografem představení je Tomáš Kuťák.

...

Film

Vánoce, Vánoce přicházejí, radujme se...

dvanact mesicku majkusova vojtekTelevizní vánoční programy spoléhají na jistotu: zejména každoroční opakování pohádek vytváří jakousi jistotu, že vše zůstává při starém - nic z toho, nač ...