Balijský deník: Na Bali letí čas třikrát rychleji
Banner

Balijský deník: Na Bali letí čas třikrát rychleji

Bali relax perexNějakým zvláštním způsobem se stalo, že jsem se ocitla na letišti v Praze. Čekajíc na svoje zavazadlo, s příšerným časovým posunem a děsnou chutí na Cappucino. Jako to, že to tak rychle uteklo? Jak mě vlastně dostali do letadla? Pomalu mi dochází, že se opravdu nadarmo neříká, že na Bali letí čas třikrát rychleji.

 

 


Sednu si do kavárny a urovnávám si myšlenky. Hezky pomalu, nechci je přece vyplašit... Takže, jsem zpět. Dnes je sobota a v pondělí mě čeká škola. Paráda, chemie od sedmi. Zalévá mě pocit marnosti a rozbolí mě hruď. Říkají to všichni a já to říkám taky - Chci zpátky! - Nejraději bych to megafonem vysvětlila jednotlivým cestujícím na letišti.

bali let

Ilustrační foto: ČTK/AP Jae C. Hong

Jedeme na dovolenou, a už když balíme, někde ve skrytu duše víme, že je to vlastně všechno jedno velké sebemrskačství a že za těch dvacet dnů se budeme doma ploužit s pásmovou nemocí a vzdychat při pohledu přes mokré okno. Je to hrozné, ale bez toho bychom přeci nezažili ty krásy! Ty zážitky, proboha... tolik zážitků!

Bali relax

Ilustrační foto: web RelaxBali

Už nějakým způsobem ukončím tu snůšku sebevražedných vět a napíšu něco o tom, jak to bylo úžasné!

bali map

Zdroj foto: internet

Děkuji všem okolnostem, že jsem měla tu úžasnou příležitost dostat se do dalšího pozemského ráje! Děkuji své touze po psaní, protože kdybych nepsala, nevím co bych dělala! :) Děkuji samozřejmě vesmíru, rodičům, opicím, Balijcům, RelaxBali, vůni deště a hrozně moc děkuji Kultuře21!

Bali. Bali. Bali.

( 3 hlasů )

www.relaxbali.cz/potapeni/potapecske-centrum-relax-bali/

Další díly reportáže z Bali od Báry najdete ZDE:

kultura21.cz/cestovani/11584-balijsky-denik-cast-prvni
kultura21.cz/cestovani/11590-balijsky-denik-bily-chram-v-lempuyangu
kultura21.cz/cestovani/11608-balijsky-denik-opice-varan-ubud
kultura21.cz/cestovani/11727-balijsky-denik-i-v-raji-nekdy-prsi

 


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Rozhovor

Jan Révai – herec a hrdý otec

revai200Jan Révai momentálně vystupuje v inscenaci Osmý světadíl v divadle Kalich.

...

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Z archivu...


Literatura

Bosá dívka plná lidských osudů

bos divkaBosá dívka je název švédského rodinného thrilleru Kateřiny Janouchové, spisovatelky a novinářky českého původu, která žije ve Švédsku. Ústřední postavou knihy je porodní asistentka Cecilie Lundová, která oslavila čtyřicáté narozeniny a bilancuje…

Divadlo

Vražedkyně nebo oběť?

lady macbeth z ujezdu perexMladá Kateřina vede na první pohled záviděníhodný život. Výhodný sňatek jí zabezpečil dobré společenské postavení, bohatství a pohodlí. Okradl ji však o její svobodu a vášnivou touhu žít naplno. Manžela víc ...

Film

Čtyřicátá první ochutnávka filmových lahůdek

LFS 200Letní filmová škola pořádá už nějaký ten pátek ochutnávku toho nejlepšího, co filmoví tvůrci vytvořili. Letošní degustační ročník byl už čtyřicátý první a od 24. července do 1. srpna nabídl filmovým fanouškům 237 filmů na 8 promítacích místech.