Alternativní rocková kapela Tape01 se po více než půl roce vrací na stage. Vystoupí v Dejvické Klubovně

Alternativní rocková kapela Tape01 se po více než půl roce vrací na stage. Vystoupí v Dejvické Klubovně

Tisk

Tape01 200Je to přes šest měsíců, kdy jsme mohli naposledy vidět alternativní rockovou kapelu Tape01 ve světlech reflektorů na podiích, před živým publikem. Nyní byl po delší pomlce ohlášen očekáváný comebackový koncert. Uskuteční se 3.3 2022 v Praze, a kde jinde než v Dejvické Klubovně. Ta se za několik let působení pražské kapely, stala v podstatě její domovskou scénou.

 

Po nabité letní sezoně v létě 2022 se kapela na delší dobu odmlčela a vrátila se do studia, kde připravovala nové hudební projekty. Sama si ale uvědomila, že půl rok je dlouhá doba a je načase se vrátit na podium před diváky. Ti si o koncert dokonce sami říkali. „Chybí nám lidi i interakce s nimi. I když působíme a fakticky i jsme spíše introverti, hudbu děláme především pro lidi a bez nich to tak nějak ztrácí význam. Když nám začaly chodit zprávy, kdy bude nějaký koncert, bylo jasno,“ říká bubeník kapely, Vojtěch Papp. V pátek 3.3 od 21:00 se tak zájemci alternativní rockové kapely Tape01 konečně dočkají. Za vstup na akci zaplatí 120 Kč.

A k vidění nebudou jenom Tape01. Celý večer je koncipován oslavně, a stejný je i program. Večerní show odstartuje v 19:00 kytaristka a písničkářka Andrea Bláhová, která působí v kapele Older. Ta se vyznačuje svými melancholickými texty a specifickou atmosférou, která publikum dokáže zcela pohltit. Na Andreu naváže v 20:00 akusticky Petr Polák z kapely Tonto, ve které působí také kytarista Tape01, Jan Chotěbor. „Jsme rádi, že tam Petra budeme mít. Je to showman a svojí nezaměnitelnou kombinací kytary a zpěvu dokáže strhnout celý dav. Myslíme si, že v kombinaci s Andreou by to mohlo bejt skvělý,“ říká Jan Chotěbor. Večer završí kapela Tape01 v 21:00.

Tape01 koncert

Více informací:

Facebooková událost

Spotify – kapela Tape01


 

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner

Hledat

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.


Literatura

Mýty 11: Válka a střepy

Myty11 perexV dubnu nám nakladatelství Crew v tandemu s Netopejrem přineslo už jedenáctý díl pohádkové komiksové série Mýty. Název Válka a střepy dává dostatečně najevo, co vše nás čeká a nemine. Ale v podání osvědčeného dua Willingham a Buckingham se nám ...

Divadlo

Parchant v klobouku, víc než „konverzačka“ v BuranTeatru v Brně

BT 2Už je to skoro zvyk. Profesionální divadelní soubor, kterému se říká Burani uvádí na jevišti pravidelně nové, často provokující díla ze světového repertoáru. Tak i divadelní hra pro pět herců, Parchant v klobouku, má zde českou premiéru.

...

Film

Jak si vytváříme mýty: Ztraceni v Mnichově

Ztraceni perexZpola mystifikační, zpola demystifikující komedie Petra Zelenky ZTRACENI V MNICHOVĚ, na jejíž výrobě se podílela též Česká televize, vzbudila největší poprask nikoli svým tvarem či příběhem, nýbrž téměř předná...