Kapela Acornhoek vydáva po dvoch dekádach existencie prvý klip v štýle šialenej jazdy červeným kabrioletom

Kapela Acornhoek vydáva po dvoch dekádach existencie prvý klip v štýle šialenej jazdy červeným kabrioletom

Tisk

Acornhoek200Trash-popová kapela Acornhoek prichádza s debutovým videoklipom po dvadsiatich rokoch pôsobenia k novinke Drive. Singel je súčasťou EP King of Nothing vydaného začiatkom roka a je plný vnútorného boja, lásky a nenávisti. Tie pretavili do videoklipu s atmosférou jazdy dobového auta, ktorá so sebou nesie analógiu s horko-sladkou príchuťou života.

 

Skladba s pôvodným názvom Dive dozrievala do svojej podoby dlhší čas, aby sa mohla stať súčasťou tretieho štvorskladbového EP o nádeji a zúfalstve, samote a priateľstve, o paradoxoch, ktoré obklopujú ľudstvo. „Drive je o vnútornom boji, o láske vs. nenávisti, ktoré sa niekedy miesia a všetci to poznáme. Jazda autom je paralela života, nikdy neviete kam a ako dôjdete,“ ozrejmuje spevák a textár Andrej Frič prepojenie s vizuálom, ktoré vychádza z myšlienky piesne.

Nahrávanie skladby prebiehalo v závere minulého roka v Industrial Sounds Studio v Bratislave s Adamom Bajbarom, mix vyladil Matej Belluš a master Ludwig Meier z Mníchova.

Najväčšou zmenou pre priekopníkov slovenského grunge je vydanie po dvoch dekádach existencie ich prvého videoklipu, ktorý zobrali vo veľkom štýle amerického road-tripu s nešťastným psycho koncom. „Je to skôr o vnútornom prežívaní, o náznakoch, prelínajú sa v ňom akoby dve roviny a aj keď je dejovo pomerne minimalistický, na konci príde pointa. Ukáže sa, že pre niekoho bola tá jazda posledná,“ so záhadným úsmevom prezrádza spevák.

Štýlovo je videoklip poňatý v 90. rokoch pod taktovkou režiséra Jakuba Steineckera. Jazda členov kapely určite nie je jazdou bežného dňa, je pretkaná momentami prežitých udalostí, spôsobe života a spoločnosti. Autentickú atmosféru vytvoril červený Cadillac DeVille a jednotlivé obrazy dotvorili projekcie za asistencie efektov Milana Puchera.

Novinku Drive kapela predstaví na koncertoch spolu s ďalšími singlami Tonight, Petra a Underneath z nového EP King of Nothing.

Acornhoek1


 

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner

Hledat

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.


Literatura

Poslední z mužů zdrhá, ženy šílí

y posledni z muzuSvět bez mužů není tak idylický, jak se nám ženy snaží namluvit…je mottem komiksového příběhu, který získal Eisnerovu cenu 2008 za Nejlepší sérii na pokračování a Nejlepší kresbu a barvy. Y: POSLEDNÍ Z MUŽŮ

Divadlo

Lidé bez vlastností ožijí v podání činoherců z JAMU

lide bez vlastnosti 200Dvě slavná prozaická díla Roberta Musila propojili inscenátoři z Divadelní fakulty JAMU v novém titulu Lidé bez vlastností, jehož premiéru uvede 24. února brněnské Studio Marta. Inscenace je volnou adaptací Musilovy románové p...

Film

Jak žena zvelebila park ve Versailles

kral 200Jedním z filmů, které ve čtvrtek 19. března zahájily letošní Febiofest, byl v předpremiéře uvedený anglický (a anglicky mluvený) snímek Králova zahradnice. Jedná se o další ukázku toho, jak umějí (či neumějí) režírovat uznávaní herci - v tomto případě ...