Bulharsko, Srbsko, Černá Hora, Bosna a Hercegovina offroadem, pěšky, na kajaku i na lyžích
Kultura21.cz

Bulharsko, Srbsko, Černá Hora, Bosna a Hercegovina offroadem, pěšky, na kajaku i na lyžích

Balkan 200Dobrá zpráva! Balkán stále zůstává rájem dobrodruhů i svobodného cestování!

 

 

 

Desítky cest a stovky prožitých dobrodružství. Putování pěšky i veteránem VW BUS T3. Hory, jeskyně, divoká voda, skialpy, setkávání s místní pohostinností, vodácké zážitky v mořském kajaku i při prvosjezdech řek, speleologické expedice a objevování nových jeskyní – to vše v poutavých cestopisných povídkách.

Knihu doplňují geografické a historické informace o známých i neznámých atraktivních místech, která se jistě stanou inspirací každému svobodnému cestovateli.

V knize najdete i orientační mapky a QR kódy s GPS souřadnicemi, které snadno načtetedo svých mobilních aplikací.

Součástí knihy jsou 3D fotografie, které vás dokonale pohltí. Neznamená to ale, že v pohodlí domova uvidíte všechno. Uprostřed lůna Evropy vás čekají rajské zahrady. Stačí jen vyrazit na cestu!

Marek Audy (*1969) je dobrodruh a romantik. Těžko ho potkáte na turistickém chodníku. Pokud ale zabloudíte z cesty do neschůdných zarostlých strání nebo vás rozvodněná řeka spláchne do divoké soutěsky, můžete jej zahlédnout, jak šťárá pod skalním převisem a hledá nějakou díru. Stál u několika významných speleologických objevů. K těm nejvýznamnějším patří největší pískovcové jeskyně světa na venezuelských stolových horách, o kterých napsal několik knih. Cenou Egona Ervína Kische byla oceněna kniha Brány do Ztraceného světa (Jota, 2008). Do balkánských zemí začal jezdit již v dětství. Touha poznat poslední zbytky čisté jihoevropské přírody přerostla v lásku až posedlost, která provází příběhy na stránkách této knihy.

Z rozhovorů s Markem Audym:

  • Objevit novou jeskyni? To je jako vstoupit na novou planetu. Český rozhlas, 31. ledna 2019
  • Jeskyně jsou stále jako neprobádaný vesmír. iDnes, 11. dubna 2021
  • Dobré ráno na téma Do hlubin. Česká televize, 18. ledna 2019

Srdečně vás zveme na brněnský křest knihy 16. června 2022 v Café Práh.

Balkan

Marek Audy : Balkán – ráj svobodného cestování
Vychází 18. května 2022
Pevná vazba bez přebalu / 178 stran / celobarevná publikace

Vychází také jako e-kniha.

Více informací:

Databáze knih: https://www.databazeknih.cz/knihy/balkan-raj-svobodneho-cestovani-495298
Ukázka z knihy: https://issuu.com/nakladatelstvijota/docs/balkan_raj_svobodneho_cestovani
https://www.jota.cz/balkan-raj-svobodneho-cestovani


 

PřihlášeníBílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Literatura

Příliš krátký provaz se smyčkou

prilis kratky provaz perexV knižním klubu nyní vyšel detektivní politický thriller s názvem Příliš krátký provaz, který byl v roce 2015 vyhlášen nejlepší knihou měsíce na Amazonu a také sociální síti Goodreads.com. Jak se kniha ujme u nás?

...

Divadlo

Divotvorný vstup zlínského Městského divadla do sezóny 2013/2014

200divV sobotu 21. září uvedlo Městské divadlo ve Zlíně první večerní premiéru právě se rozbíhající divadelní sezóny. Pocty „být první v nové sezóně“ se dostalo muzikálu Divotvorný hrnec v režii umělecké šéfky zlínského divadla Hany Mikoláškové.

...

Film

Jeden svět a pár dokumentárních střípků

JedenSvet20015. ročník dokumentárního filmového festivalu opět přinesl ohromné množství kvalitních, zajímavých i nepochopitelných snímků. Včera se naposledy zaplnily sály sedmi pražských kin diváky lačnícími po poznání. I my jsme se samozřejmě vydali na ně...