Novinka dua Bratři – Blocks
Kultura21.cz

Novinka dua Bratři – Blocks

Bratri 200House a techno v novém tracku elektronického dua Bratři. Novinka se jmenuje Blocks a dvojčata Jirka a Ondřej Veselý ji představí live na festivalu The Great Escape v anglickém Brightonu a následně na koncertech ve litevském Vilniusu a Kaunasu.

 


„Náš nový singl pojmenovaný Blocks je pro nás krok k více melodickýmu a progresivnějšímu, až skoro housovýmu stylu,“ svěřují se Bratři. „V poslední době nás baví organický loopy, který rozsekáme na kousky a pak je skládáme v různým pořadí dohromady. Některý z nich ladíme a přidáváme na ně různé efekty. Tyhle nepatrný kousky zvuků ale pak tracku dodávají groove a určitou živost. A proto vznikl název Blocks :)“ Bratři patří k nejprogresivnějším projektům na české elektronické scéně a zvukově to korunuje mix berlínského producenta Hannese Biegera.

Koncety:
7. 5. Praha / Strahov vol.2 by Places Czech
12. 5. Brighton (UK) / The Great Escape Festival / CEE Party Casablanca Bar
13. 5. Brighton (UK) / The Great Escape Festival / Latest Music Bar
20. 5. Vilnius (LT) / EuropaVox Vilnius Festival
21. 5. Kaunas (LT) / Santaka
27. 5. České Budějovice / Majáles
10. 6. Znojmo / GOGO
24. 6. Javorník u Jeseníku / Festival Blacksphere
25. 6. Mohelnice / Fingers Up
16. 7. Ostrava / Colours of Ostrava
22. 7. Plzeň / DEPO2015
30. 7. Silandro (I) / Denkmal
3. 8. Ozora Festival (H)
5. 8. Valeč / Povaleč
19. 8. Fryšták / Festival Malý svět

Bratři jsou na české elektronické scéně od roku 2016. Dvojčata Jiří a Ondřej vytvořili hudební projekt, který se žánrově pohybuje mezi kombinací chytlavé taneční elektroniky, techna a ambientu. Hlavním hnacím motorem jsou Jiřím hrané živé bicí, melodické motivy a sekvence pak vytváří Ondřej na analogové a modulární syntezátory. Dva podmanivé proudy se na pódiu spojují v jeden nekompromisní tok elektrizující energie. V roce 2017 vydali Bratři EP Monster a následující rok singl Manual. Od svého vzniku v roce 2016 odehráli velké množství koncertů a festivalů, jako je např. Beseda u Bigbítu, Povaleč nebo Colours of Ostrava. Jako support se objevili např. před jmény jako Rone, Chrome Sparks, Jan Blomqvist a v březnu 2019 před Jonem Hopkinsem ve Fóru Karlín. V dubnu 2019 vydali singl a videoklip Monarch a zúčastnili se showcase festivalu Tallinn Music Week. Následovala celá řada zahraničních akcí jako je budapešťský BUSH, slovinský MENT, londýnský Sound of Vision a prestižní holandský showcase Eurosonic Noorderslag (2019 a 2020). V únoru 2020 Bratři začali spolupracovat s uznávaným německým producentem elektronické hudby Hannesem Biegerem. Tato spolupráce se promítla nejen do debutového alba Two Minds (září 2021), ale je k slyšení na produkci dua v roce 2022.

Bratri 1

Více informací:

Multilink: https://orcd.co/bratri2

Web: http://bratri.live/
Facebook: https://www.facebook.com/bratriveseli/
Instagram: https://www.instagram.com/bratri_official/
Streaming: http://bit.ly/bratristream
Live video Hot Spot: https://youtu.be/FAlcwQq9F88


 

PřihlášeníBílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Literatura

Punková bible pro všechny generace

punkovy prapor perexTak lze charakterizovat knihu malého rozměru, ale velkého obsahu s názvem Punkový prapor. Autorem této výpovědi je Petr B. Výškovický, který zúročil všechny nejen punkové zkušenosti a předložil tak...

Divadlo

Tragédie Kapuletů a Monteků navléknutá do baletních střevíců

romeoajulie 200Kdo by neznal nejslavnější příběh všech dob, který pojednává o zamilované veronské dvojici, jejíž láska se kvůli nepřátelství dvou vlivných rodin dočkala tragického konce. Jen málokdo si už ale dokáže představit, že by tato tragédie mohla ...

Film

No, nic…

no nic 200Britskou komediální sestavu Monty Python (Terry Jones, Terry Gilliam, John Cleese, Eric Idle, Michael Palin, Graham Chapman), která svého vrcholu dosáhla v 70. letech, snad není třeba představovat - byť u nás jsme se s jejím odkazem mohli seznámit ...