Kapela Siluety se na novém singlu Ve spánku spojila s Jakubem Děkanem
Kultura21.cz

Kapela Siluety se na novém singlu Ve spánku spojila s Jakubem Děkanem

SILUETY 200Skupina Siluety vznikla teprve letos v lednu. Teď oficiálně vydává svůj druhý singl, pro který ke spolupráci oslovili Jakuba Děkana. V létě má v plánu odehrát úctyhodných 35 koncertů.

 

 

„Song Ve spánku je o každodenní rutině, kdy se člověku nechce opustit tak příjemné místo, jako je postel, a věnovat se povinnostem a starostem, které se na něj valí ze všech stran. Ve spánku můžeme být kýmkoliv chceme. Být takoví, jací chceme být i v reálném životě. I to je důvod, proč nás spánek tak láká,“ vysvětluje k tématu skladby zpěvák Honza Matyásko. Videoklip kapela natočila v sokolovně nedaleko Nymburka, scénou se inspirovali u klipu Volám od Mirai. „Nebudeme lhát a rovnou tu inspiraci přiznáme. Místo jedné jednobarevné místnosti jsme ale vytvořili rovnou tři a úplná kopírka to myslíme není,“ vysvětluje k hlavnímu nápadu frontman Honza.

Jak se povedla spolupráce s Jakubem Děkanem? „S Kubou jsem se poznal na společných koncertech asi 2 roky zpět. Tehdy ještě s mojí kapelou Sendwitch. Kuba je hodně zajímavý člověk, kterého si vážím, má navíc skvělý hlas. Proto jsem měl radost, že do toho šel s náma,“ dodává ke spolupráci bubeník Tonda Matyásko. „Kluky mám rád celkově. Jako lidi i jako muzikanty. Nemusel jsem písničku ani slyšet, rovnou jsem na hostování souhlasil. Výsledek je skvělý, mám z toho radost! Nešetří chválou Jakub Děkan. O režii videoklipu se postaral Ondřej Soukup, který točí klipy pro Rybičky 48 nebo Marka Ztraceného.

Přestože má kapela venku jen dva singly, dalších nachystaných v řadě je dostatek na to, aby mohli vyplnit celý festivalový set. I v dnešní komplikované době se jim povedlo naplánovat skvělých 35 festivalových vystoupeních. Mezi nimi i několik společných s Jakubem Děkanem a jeho kapelou. Další klip by chtěli kluci natočit v Londýně.

siluety 1


 

PřihlášeníBílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Literatura

Enzo se vrací

kritik 200Netrpělivě očekávanou novinkou vydavatelství Host se letošní jaro stal druhý díl detektivní série Akta Enzo s názvem Kritik.

...

Divadlo

Zkrocení zlé ženy rozzářil neplánovaný ohňostroj

zkroceni zle zenyNa brněnském nádvoří hradu Špilberk se letos uskutečnil již třináctý ročník Letních shakespearovských slavností. Čtvrtou červencovou sobotu se hrálo představení Zkrocení zlé ženy, nejúspěšně...

Film

Parchanti spí možná dobře, ale diváci mohou mít zlé sny

200film1Režisérka Claire Denisová se svěřila, že impuls k natočení filmu Parchanti spí dobře jí poskytlo Kurosawovo klasické drama Zlý chlap spí dobře. Zvolila název Les salauds (neboli Parchanti), odkazujíc tak k japonskému mistru, jehož dílo bylo ve Franc...