Vojta Nýdl vydává nové video k písni Mandala v písku a chystá koncert v komunitním centru i dětském domově
Kultura21.cz

Vojta Nýdl vydává nové video k písni Mandala v písku a chystá koncert v komunitním centru i dětském domově

Dite z vetru200Píseň Mandala v písku pochází z alba Dítě z větru, které klarinetista a zpěvák Vojta Nýdl věnoval všem předčasně narozeným dětem a k jehož realizaci přizval hudební producentku, zpěvačku a pianistku Beatu Hlavenkovou. Spolu s ní vystoupí 18. května na komorním koncertě v nově vzniklém komunitním centru Jasoň v pražské Písnici.


„Mandala v písku je píseň o zrození a konci jedné velké a čisté lásky mezi dvěma lidmi. Původně se mi zdálo, že se k charakteru desky Dítě z větru úplně nehodí, ale vzhledem k tomu, že hlavním tématem je zrození, ale i nejrůznější formy odcházení, jsem rád, že jsem ji nakonec na desku zařadil,” představuje píseň Mandala v písku Vojta Nýdl. Je to také jediná skladba desky, ve které se zpěvákem Nýdlem vystupuje jako vzácný hudební host jeho žena, klavíristka Eva Hutyrová. Lyric video k této písni vytvořil grafický designer Marek Bančej ze společnosti XLab. Jde o jeho druhou spolupráci s Vojtou Nýdlem.

Hlavní inspirací k napsání hudby i textu mi byl můj půlroční studentský pobyt na pařížském Montmartru v devadesátých letech minulého století, kde jsem tenkrát bydlel a téměř denně slýchával na ulicích hrát a zpívat akordeonisty a nejrůznější flašinetáře, všemožné smutné písně a skladby o lásce, nejčastěji v rytmu valčíku,” doplňuje Nýdl.

Album Dítě z větru je symbolicky věnováno všem předčasně narozeným dětem s odkazem na osobní příběh zpěváka a zkušenost jeho rodiny s předčasným narozením dcery. Část výtěžku z prodeje CD je věnována organizaci Nedoklubko.

Kromě květnového koncertu v komunitním centru Jasoň můžete slyšet Vojtu Nýdla také na festivalu Lípa Musica 20. srpna a na podzim pak na koncertě pro Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK, který se koná 3. listopadu v Anežském klášteře. Vedle veřejných vystoupení s vlastním programem Dítě z větru a dlouhodobé spolupráce s nadací Nedoklubko se Vojta Nýdl v současnosti věnuje také dobročinným aktivitám společně s neziskovou organizací Mimo domov. S klavíristkou, skladatelkou a zpěvačkou Beatou Hlavenkovou chystají sérii koncertů a hudebních workshopů pro děti, přímo ve vybraných dětských domovech.

Dite z vetru


 

PřihlášeníBílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Literatura

Zamávejte se svým jídelníčkem a přijďte na chuť Luštěninám

luste200Nakladatelství Ikar nás začátkem roku zásobuje samými zdravými kuchařkami a příručkami, tentokráte se podíváme na zoubek 100 neodolatelných receptům pro milovníky fazolí, čočky a cizrny pod souhrnným názvem Luštěniny. Moderně pojaté recepty rozhodně nejs...

Divadlo

Festival Lávka River Stage plave po Vltavě!

lavka river stage provazochodkyneV úterý 31. srpna proběhla vyprodaná premiéra festivalu Lávka River Stage, kterou sledovali z bezprostřední blízkosti návštěvníci klubu Lávka i stovky turistů přímo z Karlova mostu!<...

Film

Matt Damon je pryč, přichází Renner a Bourneův odkaz

Bourneův odkazTrilogie sledující osudy Jasona Bourna si získala velký obdiv kritiků i diváků. Tajný agent se vynořil z moře se ztrátou paměti a postupně začal zjišťovat, čeho se účastnil a kým vlastně je. Jeho napínavou akční pouť ...