Album sopranistky Kateřiny Kněžíkové Phidylé získalo cenu BBC Music Magazine Award
Kultura21.cz

Album sopranistky Kateřiny Kněžíkové Phidylé získalo cenu BBC Music Magazine Award

Knezikova 200S albem Phidylé slaví sopranistka Kateřina Kněžíková s Janáčkovou filharmonií Ostrava a dirigentem Robertem Jindrou úspěchy od samého vydání (Gramophone Editor's Choice, nominace na cenu Anděl 2021). Nyní se Phidylé Kateřiny Kněžíkové dočkala vítězných vavřínů v rámci BBC Music Magazine Awards v ostře sledované kategorii Vocal! Ceny britského časopisu BBC Music Magazine jsou vyhrazené pouze klasické hudbě a na rozdíl od většiny jiných prestižních cen zde o vítězi jednotlivých kategorií rozhoduje prostřednictvím internetového hlasování široká veřejnost po celém světě.

 

Vítězové BBC Music Magazine byli slavnostně vyhlášeni ve čtvrtek 28. dubna 2022 v Londýně. V prestižní a velmi sledované kategorii Vocal Kateřina Kněžíková se svým albem Phidylé předběhla ve finále americkou mezzosopranistku Kate Lindsey s anglickým souborem Arcangelo a jejich albem Tiranno i amerického tenoristu Michaela Spyrese s Orchestre philharmonique de Strasbourg a jejich albem Baritenor.

Celkem 27 nominovaných alb bylo z loňské produkce sedmnácti významných vydavatelských společností z celého světa. Nominace byly rozděleny do devíti kategorií (komorní, orchestrální, koncertní, chorální, operní, instrumentální, vokální, nováček a premiéra) a představují to nejlepší z přibližně 175 nahrávek recenzovaných v BBC Music Magazine v průběhu uplynulého roku. Mezi hvězdnými interprety nominovaných nahrávek se letos objevila jména jako Cecilia Bartoli, Lucy Crowe, Iestyn Davies, Frank Peter Zimmermann, Patricia Kopačinskaja, Sol Gabetta, Krystian Zimerman, Alina Ibragimova, Sitkovetsky Trio, Academy of Ancient Music, Camerata Bern, London Symphony Orchestra & Antonio Pappano a Sir Simon Rattle či Bamberg Symphony Orchestra & Jakub Hrůša. Nahrávku Kateřiny Kněžíkové s Janáčkovou filharmonií Ostrava řízenou Robertem Jindrou, která obsahuje písně fin de siècle, vydal Supraphon v květnu 2021.

KNEZIKOVA 1

Zdroj foto: Petr Weigl, Supraphon

Více informací: https://lnk.to/KaterinaKnezikovaPhidyleID


 

PřihlášeníZvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Literatura

Těžký boty to vyřešej hned

tezky boty to vyresej hned200Historie subkultury zvané skinheads sahá až do 50 let 20.století. V Československé republice se holé hlavy objevily o několik desítek let později. A právě o jejich počátcích vypráví kniha s názvem Těžký boty to ...

Divadlo

Kočkožrout kašle na zažitá pravidla... a to se neodpouští

Kockozrout 2Lidé v malém bavorském městečku žijí svůj obyčejný život. Ze všeho nejradši se setkávají v místní hospodě, kde probírají nejnovější drby a popíjí pivo. Jejich dalšími zálibami jsou sex a věčné snění o novém začátku a lepším životě. Jejich životní...

Film

Febiofest letos již po devatenácté
ImageStěží bychom u nás našli ryze fanouškovskou akci (v posledních letech "soutěžně" zaštítěnou), která by se stejně jako Febiofest rozvinula z veleskromných počátků v akci srovnatelnou na jedné straně s rádoby pres...