Vážené paní jde o život
Kultura21.cz

Vážené paní jde o život

kucharski 200Nela Boudová ve videoklipu kapely Kucharski musí na zámku řešit zapeklitého nápadníka. Režisér Tomáš Matonoha připravil jako první z připravované trilogie klipů se skupinou Kucharski video na píseň „Vážená paní“. Videa vznikají na skladby z druhého řadového alba ,,Beze jména“, na kterém neotřelí klasici alternativy ušili básním Jiřího Kucharského rytmicky a zvukově pestrý rockový kabátek.

 

Klipy kapela Kucharski natáčela na zámku v Náměšti nad Oslavou. Režie se ujal známý herec Tomáš Matonoha, který se zpěvákem Václavem Bartošem spolupracuje dlouhodobě a vytvářel klipy i pro jeho další skupinu FruFru. V hlavní roli exceluje Nela Boudová, která s duem tvůrců Matonoha & Bartoš spolupracovala už dříve. K samotnému natáčení, které proběhlo v mrazivých zimních dnech, Nela Boudová dodává: „Natáčení bylo hodně zábavné i když byla na zámku příšerná zima. Výhodou bylo že Tomáš byl dobře připravený a věděl přesně jak videoklip má vypadat. Věřím, že se posluchačům bude líbit, tak jako mě.“

 

Kapela Kucharskí se sešikovala v roce 2018 pod vedením nezaměnitelného zpěváka Václava Bartoše (Fru Fru, ex Pluto atd.). Druhé album „Beze jména“, vyšlo na jaře 2021 a oproti debutu „Láska co bezhlavě bolí“, se současné skladby vyznačují košatějším zvukem a písničkovými formami. Přestože lehce alternativní sound, charakteristický zvuk a zpěv jsou pro kapelu jedinečné, kapela si zakládá na videoklipech. I proto se leader a zpěvák kapely Václav Bartoš věnuje produkci osobně: „Zatím jsem opravdu nic náročnějšího neprodukoval, pokud pominu první klip s kapelou Fru Fru který režíroval Pavel Liška. Tehdy jsem dokonce musel sehnat vlak, ale to jsme točili měsíc. Všechny tři současné klipy jsme natáčeli najednou a díky tomu jsou vzájemně propojeny jistou společnou vizuální i hereckou linkou, přestože dějově na sebe nenavazují. Z výsledku mám velkou radost.“

Kucharski1

Hudební skupina Kucharski vznikla v roce 2018 na popud básníka, výtvarníka a lékaře doktora Kucharského, který pro kapelu píše texty a zároveň se s kapelou zúčastňuje i na tvorbě hudby, přestože v kapele sám aktivně neúčinkuje. Domovské město kapely je Třebíč a velká část členů se již dříve setkala v hudebním tělese Fru Fru.

Václav Bartoš, zpěv
Víťa Košíček, klávesy
Vítězslav Patočka, bicí
Adam Kotrba, basa
Vladimír Dudek, kytary

Kucharski2

Zdroj foto: Luděk Cigánek

Více informací:

https://bit.ly/kucharski21TUNE
Kucharski - https://www.facebook.com/kucharskiband/


 

PřihlášeníBílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Literatura

Dědina věrně popisuje vesnický život

dedina 200Spisovatelka Petra Dvořáková vydala knihu Dědina obsahující velmi zajímavý příběh jedné současné vesnice. Těšte se na nářečí a zajímavé postavy i osudy!

 

...

Divadlo

Kočkožrout kašle na zažitá pravidla... a to se neodpouští

Kockozrout 2Lidé v malém bavorském městečku žijí svůj obyčejný život. Ze všeho nejradši se setkávají v místní hospodě, kde probírají nejnovější drby a popíjí pivo. Jejich dalšími zálibami jsou sex a věčné snění o novém začátku a lepším životě. Jejich životní...

Film

Chuckyho nevěsta stírá rozdíl mezi roztomilou naivitou a škodolibostí

chuckyho nevestaVolné pokračování filmu Dětská hra s názvem Chuckyho nevěsta (1998) je snad tím nejlepším a zároveň nejsarkastičtějším, co může moderní horor nabídnout. Šikovně se zde stírá rozdíl mezi roztomilou...