Naučte se ovládnout svůj hněv a žijte spokojenější život!

Naučte se ovládnout svůj hněv a žijte spokojenější život!

Tisk

Jak zvladat emoce 1Reagujete na obtíže hněvem a chcete, aby to bylo jinak? Nebojte se, nejste sami. Ano, hněv může být i užitečný, a to třeba v případech, kdy se něco špatného děje člověku, na kterém vám záleží. Jindy ale může být jeho působení destruktivní.

Naštěstí existují i strategie, pomocí kterých lze destruktivitu hněvu negativně působící na život i vztahy proměnit na pozitivní emoci. Klíčem k této proměně je naučit se svůj hněv ovládat, pochopit, co je jeho spouštěčem, osvobodit se z pasti hněvu, ve které jste uvízli, a zlepšit pocit osobní pohody.

O autorovi

Autorem knihy Jak zvládat silné emoce a osedlat svůj hněv je Matthew McKay, zkušený psycholog a zakladatel nakladatelství New Harbinger. Specializuje se na kognitivně-behaviorální terapii a pracuje s lidmi, kteří se potýkají s úzkostí a depresemi. Knihu v českém překladu vydalo Nakladatelství Portál.

Hněv a všechno, co se za ním ukrývá

Kniha je rozdělená na čtyři části, které tvoří dohromady čtyřicet kapitol. Zatímco první část se věnuje tipům na to, jak zmírnit hněv tady a teď, druhá vás přiměje k důkladnému seznámení se s touto emocí. Ve třetí části se dozvíte, jak se od hněvu odpoutat a čtvrtá vás inspiruje k tomu, abyste se k sobě chovali laskavě a s pochopením. Autor neustále připomíná, že hněv může být i pozitivní emocí a že je přirozený, a tak se při čtení budete cítit pochopení a přijatí. Žádné odsuzování, „jen“ stručné a srozumitelné návody podložené příklady ze života.

Nechybí ani krátká cvičení, která vám umožní lépe se poznat a porozumět nejen vašemu hněvu, ale i tomu, co se ukrývá za ním. Tyto poznatky pak můžete využít k vědomé práci s hněvem, jejíž výsledkem jsou nejen spokojenější a pevnější vztahy, ale i pocit vděčnosti a uvědomění si svých silných stránek a kladných vlastností.

Jak zvladat emoce

JAK ZVLÁDAT SILNÉ EMOCE A OSEDLAT SVŮJ HNĚV
Autor: Matthew McKay
Originální název: The anger toolkit…
Překlad: Ivo Můller
Žánr: naučná literatura, psychologie
Vydáno: Portál, 2023
Počet stran: 128

Hodnocení: 90 %

https://obchod.portal.cz/hry-a-treninky/jak-zvladat-silne-emoce/


 
Banner

PřihlášeníSlavná herečka a její studentka. Která z nich si zahraje v nově otevřeném Národním divadle?

Eliška Pešková (Miroslava Pleštilová) je divadelní hvězda, úspěšná učitelka herectví a žena divadelního podnikatele Pavla Švandy ze Semčic. Otýlie Malá (Iveta Hlubučková) je zas mladá dívka, která ze všeho nejvíc touží stát se herečkou.

Začala jsem svým snům rozumět a vykládat je i druhým

Nejdříve psala básničky, které, jak sama přiznává, byly spíše jakési přetlaky emocí a jejího silného vnímání. Pak přišly novelky ze života, v nichž mohla uplatnit svoji fantazii, která pracovala na plné obrátky. Později si jen tak vydala básnickou sbírku Proudy, novelku Mimo prostor a čas a v roce 2021 již pod nakladatelstvím Albatros Media knihu Tajemství snů a jak ho rozluštit, na jejímž pokračování pracuje. Také má rozepsaných několik románů a jako šéfredaktorka vede internetový magazín Kultura21.cz.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Rozhovor s Monikou Váňovou

200rozS uměleckou fotografkou Monikou Váňovou jsem se před časem seznámila na kurzech tvůrčího psaní a velmi brzy jsem pochopila, že tato křehká blondýnka má nejen výrazně tvůrčího ducha, ale že si také dokáže tvrdě jít za svými sny a dovést je až k realizaci...

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".

Čtěte také...

Bestseller Bolest mých předků mě provází představuje transgenerační přenos v psychoterapeutické praxi

big bolest-mych-predku-me-provazi-0yL-486036 (2)Zkuste si představit, že vaše skutečné problémy nemusí být tak úplně vaše. Pokud už jste někdy slyšeli o transgeneračním přenosu, pak jste právě porozuměli, o čem je tu řeč. ...


Literatura

Když to tam není, tak to tam nehledej

kdyztotamneni200Když to tam není, tak to tam nehledej je tedy volným pokračováním knihy Suchý hadr na dně mořském, ve kterém čtenáři sledovali dětství, dospívání i jakési procitnutí hlavní hrdinky Anny. Ta se nyní vydává do Prahy, aby se odtrhla od „minu...

Divadlo

Prague Shakespeare festival: ohromná událost!

Rutherford CravensPrague Shakespeare festival uvede od 21. září do 3. listopadu na scéně Národního divadla v divadle Kolowrat v originální angličtin...

Film

Baltasar Kormákur zavítá v květnu do Prahy uvést svůj film Hluboko, výjimečný příběh o vůli a síle přežít

Hluboko plakat 200Mezinárodně vyhledávaný režisér, scenárista a příležitostný herec Baltasar Kormákur je v českém prostředí patrně nejvíce známý díky krimi snímku Severní blata (2006), který na ka...