David Frej: Kompas dokonalého zdraví

David Frej: Kompas dokonalého zdraví

Tisk

kompas zdravíCo naše tělo nabíjí a jak se lze dostat k dokonalému zdraví? David Frej se tomuto tématu věnuje dlouhodobě a toto je další z jeho série knih, která se zabývá hledáním ideálního fungování a živení lidského těla. Tentokrát je tu hlavní téma půst, přerušované půsty a všechno, co se v těle děje, když má možnost fungovat z vlastních zásob.

A zdá se, že to je cesta, jak můžeme minimalizovat škodlivé vlivy, které jsou všude kolem nás. Ozdravný program se tak stává cestou k lepšímu pocitu, ale také, jak sám autor říká, cestou k omlazení.

A znovu si tu můžeme vzít k srdci vše doslovně, nebo si vybrat to, co našemu tělu vyhovuje, zkrátka zkoušet. Skládat si nakonec svůj vlastní program se svým rytmem, svými doplňky výživy, bylinami nebo procedurami, které nám vyhovují jak časově, tak i tělesně.

Kniha je velmi komplexní… v nových poznatcích se připomínají ty staré z předchozích knih, takže vůbec k plnému pochopení této publikace nepotřebujeme ty předchozí.

Máme tu naprosto jednoduché rady, které platí vždy:

-       Zmenšete porce obilovin, chcete-li ubrat na váze.

-       Jedno až dvě jídla denně ze zeleniny, lépe vařené, pařené.

-       Méně masa z ekologického chovu je pro tělo více než více masa z konvenčního.

-       Semínka konzumujeme nejlépe namočené, zlepšuje se tak jejich výživnost i stravitelnost.

-       I moje oblíbené fermentované produkty!

A to jsem vybrala jen pár malých pouček, se kterými naprosto souzním. Dále se tu dozvíme hodně o pohybu, péči o psychiku, o otužování.

A zase vše zakončím něčím, u čeho souhlasně pokyvuji hlavou…

-       Jeden den v týdnu můžete vynechat jedno jídlo, např. snídani či večeři.

-       Obklopte se věcmi, které považujete za příjemné.

Slabou vůli kniha mění v motivaci. Čím lépe se budeme ve svém těle cítit, tím lépe si udržíme zvyky, které nás posilují. Autor se nás snaží přesvědčit, a myslím, že se mu to daří, že tělo moc dobře ví, co je pro něj dobré a samo nám to dává najevo. Jen ho poslouchat. Zjemnit se, vypěstovat si tu vůli nepodléhat zlozvykům, a poslouchat.

kompas zdraví

Vydalo nakladatelství Eminent, 2022, www.eminent.cz


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Dům na samotě Michaely Klevisové míří na obrazovky České televize

Klevisova200Jedna z nejprodávanějších spisovatelek současnosti Michaela Klevisová obdržela v roce 2012 za román Dům na samotě Cenu Jiřího Marka za nejlepší českou detektivku. A právě touto knihou se Česká televize nechala inspirovat a natočila stejnojmenný fil...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Čtěte také...

Upcyklace je aktuálním trendem

Upcyklace 200Nakladatelství Kazda vydalo další knihu kolektivu Smarticular, tentokrát zaměřenou na Upcyklaci a nový život starých věcí.

 

...

Literatura

Pinocchio - Jak zvládnout nebezpečný svět

PinocchioKřest na 140. narozeniny může znít jako paradox. Nakladatelství LEDA pokřtilo 3. května právě vydanou klasickou knihu Pin...

Divadlo

THE SOUND OF MUSIC – LIVE!

TeSoundOfMusic perexKaždá nová adaptace muzikálu by v sobě měla mít to pověstné „něco“, co diváky přesvědčí, že právě ona by se měla stát jejich nejoblíbenější. Pořad „The Sound of Music - Live!“, který odvysílala ...

Film

Poslíček s blondýnami v drahém Audi

kuryr200Film Kurýr: Restart (2015) je nový díl filmové série o přepravci zásilkového zboží. Samozřejmě nejde o chlapíka, který s dodávkou objíždí firmy, ale o akčního superšpióna, kterému někdo každou chvíli míří pistolí na hlavu a občas, aby za sebou zahladil...