Jaké to je být U stolu s Hankou Křížkovou?

Jaké to je být U stolu s Hankou Křížkovou?

Tisk

u stolu200Zpěvačce Hance Křížková vyšla ke konci roku v nakladatelství Esence reedice její kuchařky s názvem U stolu s Hankou Křížkovou.

 

 

 

Tento titul není obyčejnou a klasickou kuchařkou. Nejenže na stránkách s recepty najdete fotografie Hanky Křížkové s nejrůznějšími lidmi nejen se showbyznysu, ale v závěrečné části najdete obsáhlou fotogalerii. Ta mapuje kariéru této oblíbené zpěvačky a můžete tak s ní zavzpomínat nejenom na její důležité role a podobně. Především se nakazíte její dobrosrdečností a radostí, které přímo čiší z jejího úsměvu.

Hanka Křížková v úvodu popisuje, že považuje vaření za tvůrčí činnost a jakousi formu umění. Ráda vaří pro své přátelé a myslí si, že dobře připravené a upravené jídlo z nás dělá lepší lidi. Sepsala recepty, které má spojené s milými lidmi, kterým u ní chutnalo a u kterých si pochutnala ona.

Knihu můžete vyhrát v naší soutěži: Vyhrajte kuchařku Hanky Křížkové

Receptů je více než 120 a jsou rozděleny na předkrmy, hlavní jídla, sladká jídla, přílohy a nápoje. Ne každý recept je přímo z pera Hanky Křížkové, což vůbec nevadí. Je znát, že se jedná o osvědčené, a především dobré pokrmy. Každý si v knize může najít to své. Mě nejvíce zaujaly recepty na brambory v alobalu s kokosovým špenátem, špagety s mrkví a paprikou, kuřecí salát, jahody na pepři, nebo kedlubnový nákup s mletým masem. Moc dobré by mohly být i obrácené řízky Zdeňka Trošky, králík v hořčici, miništrúdlíčky s jablky a meruňkami, jablečné piškotové řezy nebo švestkový perník.

Líbilo se mi, jak Hanka Křížková doplňovala recepty i něčím osobním a nehrála si přitom na dokonalou. Například u bramborového knedlíku napsala toto: „Nevím, jak je to možné, ale kdykoliv se pustím do výroby bramborových knedlíků, z vody, kam se zavařím, nevylovím nic. Prostě se rozpustí. A tak už se o ně nepokouším, knedlíky mi dělá moje sestra Jiřka, která je umí báječně a díky mrazáku je mohu mít v zásobě.“

Přečtěte si rozhovor s Hankou Křížkovou: „Mám ráda vlastně každé jídlo, když je dobře uvařené a dobře ochucené.“

Pokud hledáte inspiraci na vaření a máte rádi tuto usměvavou zpěvačku, tak po knize U stolu s Hankou Křížkovou rozhodně sáhněte!

u stolu

U stolu s Hankou Křížkovou
Autor: Hanka Křížková, Marie Formáčková
Žánr: kuchařka
Nakladatelství: Esence (Euromedia Group)
Rok vydání: 2023
Počet stran: 176
Hodnocení: 88 %

https://www.knizniklub.cz/knihy/603505-u-stolu-s-hankou-krizkovou.html


 
Banner

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Divadlo je moje celoživotní láska, říká operní pěvec Radek Krejčí

radek krejci perexI když to neměl v životě vždy jednoduché, štěstí, píle a talent ho dovedly k vysněné profesi. Během let se vypracoval a svůj život si už bez jeviště nedokáže ani představit. Sólista opery Severočeského divadla v Ústí nad Labem Ra...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Čtěte také...

Videorecenze: Homeopatie pro dospělé

Homeopatie pro dospěléNávody na samoléčbu více než 90 nemocí a potíží přináší kniha Homeopatie pro dospělé od J.T. Holuba, která může být pomocníkem do každé domácnosti. Nechybí ani cenné rady pro ...


Literatura

Pusťte si do zahrady motýly!

moje motyli zahrada 200V nakladatelství Grada vyšla menší, ale půvabná kniha od Elke Schwarzer s názvem Moje motýli zahrada a podtitulem Nejlepší rostliny pro motýly a housenky.

...

Divadlo

Divadlo Ungelt se chystá na léto. Jeho Letní scénu ovládne Touha jménem Einodis

ungelt200Ačkoliv to za okny dlouho vypadalo, jako kdyby jaro, a natožpak léto, nemělo vůbec přijít, v divadle Ungelt jsou lidé optimističtí a již s předstihem plánovali program letošní Letní scény. Co se chystá? Pojďme se podívat.

...

Film

Zanedlouho začne Febiofest

Febiofes tperexSpolu s festivalem v Karlových Varech a letní školou v Uherském Hradišti patří FEBIOFEST ke největším filmovým akcím, jaké se u nás pořádají. Jako obvykle ani letos nezůstane omezen jen na Prahu, kde se pořádá mezi 17. až 24. zářím: někt...