Jaké to je být U stolu s Hankou Křížkovou?

Jaké to je být U stolu s Hankou Křížkovou?

Tisk

u stolu200Zpěvačce Hance Křížková vyšla ke konci roku v nakladatelství Esence reedice její kuchařky s názvem U stolu s Hankou Křížkovou.

 

 

 

Tento titul není obyčejnou a klasickou kuchařkou. Nejenže na stránkách s recepty najdete fotografie Hanky Křížkové s nejrůznějšími lidmi nejen se showbyznysu, ale v závěrečné části najdete obsáhlou fotogalerii. Ta mapuje kariéru této oblíbené zpěvačky a můžete tak s ní zavzpomínat nejenom na její důležité role a podobně. Především se nakazíte její dobrosrdečností a radostí, které přímo čiší z jejího úsměvu.

Hanka Křížková v úvodu popisuje, že považuje vaření za tvůrčí činnost a jakousi formu umění. Ráda vaří pro své přátelé a myslí si, že dobře připravené a upravené jídlo z nás dělá lepší lidi. Sepsala recepty, které má spojené s milými lidmi, kterým u ní chutnalo a u kterých si pochutnala ona.

Knihu můžete vyhrát v naší soutěži: Vyhrajte kuchařku Hanky Křížkové

Receptů je více než 120 a jsou rozděleny na předkrmy, hlavní jídla, sladká jídla, přílohy a nápoje. Ne každý recept je přímo z pera Hanky Křížkové, což vůbec nevadí. Je znát, že se jedná o osvědčené, a především dobré pokrmy. Každý si v knize může najít to své. Mě nejvíce zaujaly recepty na brambory v alobalu s kokosovým špenátem, špagety s mrkví a paprikou, kuřecí salát, jahody na pepři, nebo kedlubnový nákup s mletým masem. Moc dobré by mohly být i obrácené řízky Zdeňka Trošky, králík v hořčici, miništrúdlíčky s jablky a meruňkami, jablečné piškotové řezy nebo švestkový perník.

Líbilo se mi, jak Hanka Křížková doplňovala recepty i něčím osobním a nehrála si přitom na dokonalou. Například u bramborového knedlíku napsala toto: „Nevím, jak je to možné, ale kdykoliv se pustím do výroby bramborových knedlíků, z vody, kam se zavařím, nevylovím nic. Prostě se rozpustí. A tak už se o ně nepokouším, knedlíky mi dělá moje sestra Jiřka, která je umí báječně a díky mrazáku je mohu mít v zásobě.“

Přečtěte si rozhovor s Hankou Křížkovou: „Mám ráda vlastně každé jídlo, když je dobře uvařené a dobře ochucené.“

Pokud hledáte inspiraci na vaření a máte rádi tuto usměvavou zpěvačku, tak po knize U stolu s Hankou Křížkovou rozhodně sáhněte!

u stolu

U stolu s Hankou Křížkovou
Autor: Hanka Křížková, Marie Formáčková
Žánr: kuchařka
Nakladatelství: Esence (Euromedia Group)
Rok vydání: 2023
Počet stran: 176
Hodnocení: 88 %

https://www.knizniklub.cz/knihy/603505-u-stolu-s-hankou-krizkovou.html


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Kuna Eliška vznikla jako momentální nápad a snaha pobavit děti

Bohumil Matějovský (2)Bohumil Matějovský nás naprosto okouzlil svou vtipnou a milou pohádkou Praštěný nápad kuny Elišky. Zeptali jsme se ho, jak vlastně tato vítězná pohádka vznikla a jaký literární žánr má on sám nejraději.

...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Čtěte také...

Dostatek pohybu, zdravá strava a únava je fuč

unava200Jaro je tady. Sice se osměluje pomalu a na výšinách i sníh přihazuje, ale odpískat už se nenechá. Dny se prodlužují a přes den bývá tepleji. Proto prodlužujeme své procházky a bedlivě při nich sledujeme, jak rostlinky úprkem vystrkují listy a obarvují oko...


Literatura

HumbookFest odstartoval předprodej a zveřejnil kompletní program

Humbook maláPrávě dnes odstartoval předprodej vstupenek na literární festival pro mladé s názvem HumbookFest. Pořadatelem již čtvrtého ročníku je opět společnost Albatros Media a její přidružená nakladatelství. I tentokrát se můžete těšit na bohatý progr...

Divadlo

Ta smrt mu zkrátka sluší…

smrt mu slusi  perexBob Barel je diváky milovaný seriálový herec. Na divadelních deskách však své kritiky neoslnil, právě naopak. Nyní je ale nominován na cenu Thálie za nejlepší herecký výkon. Od vítězství ho dělí jen hlas kritika, který ve...

Film

Hotel – když nedokážete žít sami se sebou

hotel uvodkaŠtěstí, to je krásná věc, ale ani snaha a pečlivé plánování ho v životě nezajistí. O tom, se přesvědčí i hlavní hrdinka švédsko-dánského dramatu Hotel. Skandinávský dům ve spolupráci s Komorním kinem Evald v rámci cyklu Severské filmové čtvrtky ...