Pětiminutová terapie

Pětiminutová terapie

petiminutova terapie200V květnu vydalo nakladatelství Pragma praktickou příručku Pětiminutová terapie, která nese podtitul Návody pro každodenní radost a psychickou pohodu. A název mluví opravdu za vše!

 Témata knihy

Kniha je tematicky velmi zajímavě a prakticky rozdělena na osm hlavních celků, tedy:

  1. Sebeobjevování – jak můžete být sami sebou.
  2. Zkoumání spojení – jak vytvářet smysluplné vztahy.
  3. Samomluva – jak můžete být k sobě laskavější.
  4. Odhalování spouštěčů – jak můžete porozumět svým reakcím.
  5. Samoregulace – jak se zklidnit.
  6. Vymezení hranic – jak můžete o sebe pečovat.
  7. Reparenting – jak se uzdravit.
  8. Překonávání vlastního já – jak být dobrými přáteli.

Autorka pracuje jako psychoterapeutka a líbí se mi, že vám neříká, co máte jak dělat, ale nabádá vás k různým cestám a je pak na vás, jestli se rozhodnete po nich vydat nebo ne. Taky laskavými slovy vysvětluje, proč bychom měli objevovat sami sebe a být na sebe hodní. Její slova by se mnohdy měla tesat do kamene.

Obsah knihy

Pětiminutová terapie nabízí osm hlavních kapitol a ty jsou vždy ještě dále děleny a větveny. Jednotlivé kapitoly začínají citáty, nabízejí množství podnětných otázek na čtenáře a to nejdůležitější nám říkají ve žlutých rámečcích. Ke konci kapitol nabízí hned několik více či méně podnětných cvičení, mini terapií – to pak závidí na čtenáři a jeho vidění a vnímání světa, co považuje za přínosné a co mu nic neříká nebo v tom nevidí přínos. Úplný závěr kapitol je nazván Mentální poznámky a přináší shrnutí za celým tématem a možné pokračování bádání na tento námět.

Sebereflexe v kapse

Pětiminutová terapie patří mezi pomůcky pro člověka, který se snaží být sám sebou a lépe se orientovat a žít sám se sebou ale i v ostatních vztazích a pomáhá také čtenáři najít klid a štěstí. Díky srozumitelnému jazyku a nenásilnému vedení autorky je tato praktická příručka vhodná opravdu pro všechny čtenáře!

petiminutova terapie

Název: Pětiminutová terapie
Autor: Sarah Crosbyová
Původní název: Five Minute Therapy (2020)
Žánr: psychologie, osobní rozvoj
Nakladatelství: Pragma
Rok vydání: 2022, pevná vazba
Počet stran: 238
Hodnocení: 90 %

Odkaz: https://www.euromedia.cz/petiminutova-terapie/kniha/14640/


 

PřihlášeníSoutěže

Hana Zagorová dokázala oživovat písničky, byla v nich krása, oduševnělost a poetika

I kdyby nazpívala třeba jen třetinu toho, co ve své kariéře Hana Zagorová skutečně natočila, tak by byla pořád tou milovanou zpěvačkou. I když nevyzpívala tři oktávy, uměla chytit za srdce, zaujmout. Už od svých uměleckých začátků dokázala oživovat písničky. Textem, výrazem, atmosférou a pak ještě čímsi, co v sobě nemá každý zpěvák.

Bouřlivé ticho po pobřežní cestě

Po tisícikilometrové Jihozápadní pobřežní cestě se manželé Raynor a Moth snaží vrátit k normálnímu životu a zase žít mezi čtyřmi zdmi. Jenže to pro ně není vůbec jednoduché. Raynor bojuje se strachem z lidí i z budoucnosti a Moth vzdoruje postupující nemoci. Ale postačí neuvěřitelné gesto někoho, kdo si přečetl o jejich putování a ztrátě domova, a znovu se v nich probudí síla a odhodlání.
Kazda
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Tvoření s Pipasikem

Pipasik perexZuzana Šuleková a Jitka Musilová jsou kamarádky, povoláním architektky, které se zároveň starají o své malé děti. Společně založily značku Pipasik. Pod touto značkou vymýšlejí pro děti smysluplné činnosti spojené s tvořením a dávají dětem ...

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Čtěte také...

Hovory s doktory II: 12 pohledů na zdraví, úspěch, víru...a naději

Hovory s doktory IIPo úspěšném vydání knihy Hovory s doktory nyní přichází pokračování v podobě dalších rozhovorů s 12 předními českými lékaři, které vedou novinářka a spisovatelka Barbara Nesv...


Literatura

Anonymity internetu se dá snadno zneužít

anonymita 200V nakladatelství Kalibr vyšel první díl ze série s vyšetřovateli Buchholzem a Salomonovou nazvaný Anonymita.

...

Divadlo

Ve zlínském divadle začali zkoušet Šakalí léta

sakali leta 200Datum premiéry nikdo nezná, přesto začali zkoušet! Po čase se do Městského divadla Zlín vrátil režisér Dodo Gombár (Zvlčení, Mezi nebem a ženou, Žítkovské bohyně, Baťa Tomáš, živý a další) a pustili se do příprav hudební komedie Šakalí lét...

Film

Bláznivá komedie aneb Což takhle dát si špenát

altKomedie Což takhle dát si špenát vznikla v roce 1977 a od té doby patří mezi nejlepší filmy, které se u nás vůbec kdy podařilo natočit. Velmi vhodně navržené hlavní postavy, které se dostávají vinou stroje na omlazování do rů...