Milý vesmíre…

Milý vesmíre…

mily vesmire200V dubnu vydalo nakladatelství Pragma inspirativní knížečku Sarah Proutové Milý vesmíre s podtitulem 200 minimeditací pro okamžité uskutečnění vašich tužeb. Dokáže nám pomoci každý den, přináší příběhy, připomenutí a afirmace podle toho, jak se který den zrovna cítíme.

 

Manifest guru

Sarah Prout je mezinárodní autorka bestsellerů, expertka na manifestace a hostitelka podcastu MANIFEST. Během posledního desetiletí inspirovala miliony lidí svými slovy o emocionálním posílení, intuitivní moudrosti a léčení založeném na srdci. Vede ji víra, že kdokoli může projevit život svých nejdivočejších snů a řídit svůj osud, pokud k tomu má odvahu. Narodila se na Novém Zélandu, vyrostla v Austrálii a nyní žije s manželem a čtyřmi dětmi v Americe

Co v knize najdeme?

Příjemně laděná kniha do kouzelné fialové barvičky je rozdělena na čtyři hlavní části: 1. Jak začala moje konverzace s vesmírem, 2. 100 minimeditací pro překonání strachu, 3. 100 minimeditací pro přijetí lásky, 4. Udržení hybné síly inspirace a závěrem nechybí Poděkování, Zdroje a Index.

První část nám vylíčí, jak se autorka seznámila s vesmírem a jeho všemocnou silou a nechala se jím řídit. Druhá a třetí část je to hlavní, co kniha nabízí, tedy minimeditace nebo afirmace, chcete-li. Ve druhé části odpovídáme na otázku Jak se právě teď cítím? a ve třetí Jak se právě teď cítím? Jak se chci cítit? Pak je zde výčet pocitů, z nich si vybereme, jak nám dnes je a přečteme si něco pro vzpruhu ducha. Čtvrtá část nám říká, že dokážeme vše, co chceme, jen musíme věřit, že je možné cokoliv a nabízí nám přehled pomůcek k tomuto cíli, třeba nástěnku vizí či posvátný prostor, rituály.

Komu udělá kniha radost?

Každý občas potřebujeme popostrčit nebo připomenout, že jsme součástí většího plánu a myslím, že toto se autorce podařilo. Ukázala nám sílu všemocné energie, navedla k víře ve vlastní intuici a předvedla, že máme překonat strach a přijímat lásku.

mily vesmire

Název: Milý vesmíre
Autor: Sarah Proutová
Žánr: osobní rozvoj, esoterika
Originální název: Dear Universe: 200 Mini-Meditations for Instant Manifestations (2019)
Nakladatelství: Pragma
Rok vydání: 2022, pevná vazba
Počet stran: 288
Hodnocení: 75 %

https://www.euromedia.cz/mily-vesmire/kniha/14666/


 

PřihlášeníSoutěže

Hana Zagorová dokázala oživovat písničky, byla v nich krása, oduševnělost a poetika

I kdyby nazpívala třeba jen třetinu toho, co ve své kariéře Hana Zagorová skutečně natočila, tak by byla pořád tou milovanou zpěvačkou. I když nevyzpívala tři oktávy, uměla chytit za srdce, zaujmout. Už od svých uměleckých začátků dokázala oživovat písničky. Textem, výrazem, atmosférou a pak ještě čímsi, co v sobě nemá každý zpěvák.

Bouřlivé ticho po pobřežní cestě

Po tisícikilometrové Jihozápadní pobřežní cestě se manželé Raynor a Moth snaží vrátit k normálnímu životu a zase žít mezi čtyřmi zdmi. Jenže to pro ně není vůbec jednoduché. Raynor bojuje se strachem z lidí i z budoucnosti a Moth vzdoruje postupující nemoci. Ale postačí neuvěřitelné gesto někoho, kdo si přečetl o jejich putování a ztrátě domova, a znovu se v nich probudí síla a odhodlání.
Kazda
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

8. díl seriálu Březen, za kamna vlezem – nejlépe s knihou (tištenou, elektronickou, audio)

8 BMC perexBřezen býval měsícem knihy, starší ročníky si to dobře pamatují. Asi i v dřevních dobách býval touto dobou propad prodejů (i když se na ně asi tenkrát tolik nehrálo) a tak byl jarní měsíc vybrán jako vhodný ku čtení. Na nějaký čas nám, milovníkům...

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Čtěte také...

Upcyklace je aktuálním trendem

Upcyklace 200Nakladatelství Kazda vydalo další knihu kolektivu Smarticular, tentokrát zaměřenou na Upcyklaci a nový život starých věcí.

 

...

Literatura

Malý princ a planeta Slova


maly princ 200 200Nová dobrodružství inspirovaná nesmrtelným příběhem Antoina de Saint Exupéryho, Malý princ a planeta slova, s bonusem krátkého příběhu Malý princ, jak ho vidí Jerome Jouvray, slibuje dobrodružství blonďatého od...

Divadlo

V NODu praská program ve švech!

nodPo letní kompozici programu No Dimension Summer se režim v experimentálních prostorech NOD vrací do normálu.  Lépe řečeno se do programu vrátí osvědčené divadelní kousky, odehraje se několik premiérových večerů a to jak divade...

Film

I ten nejmenší zvuk vás může zabít

Tiche misto perexLee (John Krasinski) a Evelyn (Emily Blunt) Abbottovi vychovávají tři děti. Zatím jsou všichni naživu. Jejich nejstarší dcera je neslyšící, a proto byla pro ně znalost znakové řeči absolutní nutností. A právě to jim možná zachránilo...