Jste pořád unavení? Na vině může být stres
Banner

Jste pořád unavení? Na vině může být stres

vse o adrenalni unave 200Nakladatelství Anag vydalo knihu Vše o adrenální únavě, která je v dnešní době velmi aktuální a zajisté pomůže mnohým z nás. Jejím podtitulem je Oživte svou energii, posilte imunitu, zlepšete koncentraci a žijte šťastný život bez stresu.

 

 

Kniha je velmi dobře členěna do dvanácti kapitol s mnoha podnadpisy. V úvodu najdou čtenáři informace o únavě nadledvin obecně, věnování, poděkování, deset nejdůležitějších faktů spojených s léčbou únavy nadledvin a také úvod. Následují kapitoly o nadledvinách, reakcích na stresovou zátěž a stresu obecně. Ty další se zaměřují na únavu nadledvin a čtenáři se dozví více o příznacích, symptomech i správné diagnóze. K té poslouží obsáhlý dotazník i nejrůznější testy. Autorka se dále zabývá změnami životosprávy a léčbou tohoto typu únavy. Závěr pak nabídne více než 130 receptů.

Adrenální únava souvisí se stresem a celá kniha vás jen utvrdí v tom, že není pro naše tělo prospěšný. Co se týče léčby, tak podobné informace byste našli v mnohých příručkách o zdravém životním stylu. Především je důležité změnit reakci na stresovou zátěž, odstranit ze života vše toxické, změnit způsob stravování a životosprávu celkově. Například více spát, cvičit, meditovat a mít smysl života. V tomto ohledu kniha nepřináší mnoho nového.

Velmi příjemně mě však překvapila závěrečná kapitola s recepty, která by se neměla za co stydět ani kdyby byla vydána samostatně. Jedná se totiž o zdravé, ale velmi lákavé a jednoduché pokrmy od smoothies, šťáv, přes snídaně, obědy, večeře, až po omáčky, dipy a marmelády, polévky, saláty, zeleninové pokrmy, svačiny a dezerty. Zaujaly mě například vepřové kostky s mangem, středomořská dušená cizrna, ananasový salát s cibulí nebo jarní listová zelenina s bobulovým ovocem. Jedná se o kombinace, které by mě nenapadly, ale jistě jsou dobré.

Vše o adrenální únavě je velmi aktuální a také čtivá kniha, která může spoustě lidí pomoci zamyslet se nad svým životem a změnit návyky.

Maggie Luther, N.D., je naturopatka, koučka v oblasti zdraví, nutriční poradkyně, celostní léčitelka a herbalistka s více než patnáctiletou zkušeností. Specializuje se na přírodní medicínu a prevenci nejrůznějších onemocnění. Klade důraz na důležitost péče o sebe sama a vyvážení životního stylu při léčbě únavy nadledvin. Její blog můžete najít na stránkách http://yourwellnessexpert.com. 

vse o adrenalni unave

Vše o adrenální únavě – Oživte svou energii, posilte imunitu a zlepšete koncentraci pro šťastný život bez stresu
Autor: Maggie Luther
Překlad: Martina Brunnerová
Žánr: zdraví, životní styl
Nakladatelství: Anag
Rok vydání: 2021
Počet stran: 288
Hodnocení: 80 %

https://www.anag.cz/vse-o-adrenalni-unave-ozivte-svou-energii-posilte-imunitu-a-zlepsete-koncentraci-pro-stastny-zivot-bez-stresu/pA91.5993/#


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Banner

Rozhovor

Hudební skladatel, klavírista a spisovatel Zdenek Merta zažívá napínavé pracovní léto

zdenek merta 200Zatímco 23. srpna představí Zdenek Merta v závěru Chopinova festivalu v Mariánských Lázních nový šansonový projekt s Helenou Vondráčkovou, na podzim to bude jedna premiéra za druhou. Budou to nejen dva nové filmy s jeho hudbou, ale aktiv...

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Čtěte také...

Ženám pomůže kniha o kojení. Ukáže jim, co vše je normální

kojeni200Dvacet různých příběhů a každý ukazuje, co vše může ženy při kojení potkat. Novinářka a laktační poradkyně Tereza Mynářová vyslechla dvacet žen a sepsala jejich zkušenosti, pochyby, pokusy a úspěchy do knihy Naše cesta ke kojení. Aktuálně se snaží vy...


Literatura

Nesbo nechává svého hrdinu trpět

nuz200Když vyjde kniha oblíbeného severského spisovatele v Česku, jsou to pro čtenáře takové menší Vánoce. Dvanáctá “holeovka” přináší vybroušený děj a jak sám autor podotknul, nechá tentokrát svého hrdinu Harryho Holea trpět. Vůbec nepřeháněl.

Divadlo

Splašené nůžky – tak trochu jiná hra

200divSplašené nůžky Paula Pörtnera lákají větou „detektivní komedie, ve které, o tom, kdo je vrah, rozhodujete Vy“! Právě tento styl, jenž zapojuje do příběhu diváky, dělá z této hry druhý nejdéle uváděný titul na světě. Ostatně, není divu. Ve Slušovicích je v N...

Film

The Amazing Spider-Man: znovu a jinak z pohledu ženy

altSamotná postava Spider – Mana letos slaví padesát let od doby, kdy se představila světu v Marvelovském komiksu Stana Lee a Stevea Ditko. Tenkrát pravděpodobně ještě nikdo netušil, že se pavoučí muž stane takov...