Zeleninová kuchařka pro vegany. Jak na skvělá a zdravá jídla?

Zeleninová kuchařka pro vegany. Jak na skvělá a zdravá jídla?

 

zeleninaNakladatelství Smart Press vydalo v roce 2018 vynikající Zeleninovou kuchařku Petra Klímy, která může potěšit nejen milovníky rostlinné stravy, ale také ty, kteří se chtějí stát vegetariány či vegany. Kdo je Petr Klíma a na co se v knížce můžete těšit?

Barevná publikace plná krásných fotografií od samotného autora vám může pomoci zpestřit váš jídelníček a naučit vás základní postupy přípravy zdravé a plnohodnotné stravy. Tato kuchařka je ale zkrátka zeleninová a maso v ní nenajdete. Vychází z přirozeného koloběhu celého roku a dostupnosti čerstvých surovin. Nebudou chybět ani autorovy originální tipy.

Knížka vyšla v edici Jídlo jako lék, což je slovní spojení, jehož význam netřeba představovat. Každý komu záleží na tom, aby byl spokojený, zdravý a šťastný, volí takovou stravu, která plně vyhovuje jeho tělu i duši.

Autor ve svých receptech nepoužívá žádné živočišné suroviny, s jedinou občasnou výjimkou: u některého ze sladkých receptů může být vědomě uveden med (z pečlivě vybraného zdroje), který veganský není. Všechny ostatní recepty a využívané suroviny v knihách Petra Klímy jsou čistě veganské.

V knize se setkáte také s autorovým farmářem Milanem Jamborem a dozvíte se, co se všechno během roku na poli a v zahradě děje i to jak pěstovat zeleninu a které druhy volit pro přípravu pokrmů.

zelenina

Zdroj foto: CountryLife.cz

Kdo je Petr Klíma?

Petr Klíma je šéfkuchařem dejvické restaurace Country Life, publikuje články na svém blogu www.greenwayfood.cz. Propojuje kuchyni českou i světovou, kterou poznal při svých cestách. V nakladatelství Smart Press vydal jak Zeleninovou kuchařku, tak i Luštěninovou kuchařku.

Čtěte také: 

Luštěninová kuchařka Petra Klímy. Kde najít kvalitní rostlinné bílkoviny? 


Recept ze Zeleninové kuchařky:

recept

Zdroj foto: Kosmas.cz

Název: Zeleninová kuchařka
Autor: Petr Klíma
Žánr: kuchařka
Vydáno: dotisk 2018
Stran: 208
Vydalo nakladatelství: Smart Press
Hodnocení: 90 %

https://www.smartpress.cz/


 

PřihlášeníSolfánci obměkčí každé srdce

Solfánci jsou druhým počinem (po Indigových pohádkách) Martiny Mii Svobodové a ilustrátorky Lucy Bumkin. Zatímco Indigové pohádky oslavovaly lidskou kreativitu a zaměřovaly se na to, že každý z nás má moc tvořit svůj svět, pohádkový příběh Solfánci a Sluneční královna jsou o odvaze být tím, kým doopravdy jsme. Semtamindigo

Nikdy není pozdě zopakovat si češtinu

Pod projektem Červená propiska jsou dvě kamarádky z vysoké, Karla Tchawou Tchuisseu a Sabina Straková, které se rozhodly šířit své znalosti zábavnou formou na sociálních sítích. Jejich cílem je dostat nejčastější perličky k co nejširšímu publiku a odhalit záludnosti českého jazyka, na které nebyl ve škole čas a které vás i v dospělosti překvapí. Universum

Nejčtenější za měsíc


Rozhovor

Na slovíčko s pořadatelkami festivalu Culturea

culturea rozhovor200Už 24. a 25. dubna se Zlín promění n město opěvující Japonsko a Itálii. Stane se tak v rámci festivalu Culturea, o kterém jsme vás na našem webu již informovali. Nyní si můžete p...

Hledat

Čtěte také...

Zkuste pečovat o tělo a vlasy s tím, co máte doma

zkuste to doma sami 200V nakladatelství Kazda vyšla další kniha z edice Zkuste to doma sami, tentokrát zaměřená na péči o tělo a vlasy.

...

Literatura

Legendární Lobo se vrací a nebere si servítky!

lobo 200Kapitola první: Tajemný příběh ze zlatého dolu. Byl to ten nejbohatší důl na světě – a celý patřil jednomu člověku. No a ten dobrý muž, který měl sedmnáct blízkých příbuzných a čtyři tisíce zaměstnanců, by zřejmě žil šťastně až do smrti, kdyby byl n...

Divadlo

Smějte se! Přichází jeho urozenost Leonard z Prasečkova

pan-z-praseckova 200Více jak po půl století se vrací na české jeviště Molièrova komedie-balet Pán z Prasečkova. Hra, která sloužila pro pobavení šlechty po náročném lovu, se teď snaží získat diváky, pod režijním vedením Han...

Film

Odevzdal svůj život divadlu. Vzestupy a pády Jakuba Špalka

zivot s kasparem200Nový dokumentární film Heleny Třeštíkové Život s Kašparem je časosběrným snímkem, který mapuje život zakladatele Divadla v Celetné Jakuba Špalka na ploše 23 let.