Zlínská galerie nabízí dětem umění hrou a dospělým workshop krajinomalby

Zlínská galerie nabízí dětem umění hrou a dospělým workshop krajinomalby

Tisk

plener200Předposlední týden v srpnu se krajská galerie promění v jeviště a díla v aktéry na divadelně-výtvarných dílnách Hraní na umění. Děti si na nich budou hrát, tvořit a seznamovat se se světem výtvarného umění i divadla. Pro dospělé připravila galerie na začátku září dva jednodenní workshopy realistické krajinomalby v okolí Zlína s lektory Zdeňkem Daňkem a Martinem Čadou.

 

Pohádky, povídání, hraní a kreslení čeká děti ve věku 4–9 let na divadelně-výtvarné dílně ve dnech 21. a 22. srpna od 13.30 hodin. Pro starší děti ve věku 6–12 let je připravena dílna 24. srpna od 8.30 hodin plná detektivního pátrání, rébusů, úkolu. Na poslední dílně 25. srpna od 8.30 hodin se děti ve věku 8–12 let ponoří do světa fantazie, snů a záhad prostřednictvím psaní příběhů a kreslení.

Pro dospělé návštěvníky, studenty středních a vysokých škol je připraven Plenér s Krajskou galerií výtvarného umění ve Zlíně – worskhop realistické krajinomalby, kterým provede Zdeněk Daněk, jeden z nejlepších krajinářů generace, který má spoustu zkušeností s malbou venku v různém počasí a různých ročních dobách. Jedná se o celodenní akci, která se uskuteční v pátek 8. a 15. září od 10.00 do 17.00 hod.

„Plenér je vhodný pro zájemce z řad veřejnosti, kteří rádi malují, jsou amatéři nebo už mají nějakou zkušenost. Cílem je účastníkům pomoci s postupem, čeho se vyvarovat, jak si urychlit a usnadnit práci, jaké pomůcky používat,“ doplnil Martin Čada, lektor workshopu z Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně.

Plener plakat

Zdroj foto: archiv galerie

Více informací na www.galeriezlin.cz.


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Jarmila Vlčková: Fotografování je moje vášeň, dar, který mi byl dán do vínku

jarmila vlckovaKaždý okamžik je výjimečný. Tak se jmenuje fotografická výstava Jarmily Vlčkové, herečky, fotografky a spoluautorky dětských knih. Svou tvorbu představuje od 16. ledna do 22. února ve foyer Domu kultury v Kroměříži. Návštěvníci mohou vidět její m...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Z archivu...

Čtěte také...

V Mělníku vystavují kousek Afriky

afrika perexAž do 22. června si v mělnické galerii Ve věži můžete prohlédnout výstavu obrazů s africkou tematikou. Nevšední expozici vytvořila malířka Radu Tesaro a sběratelka afrického umění Marie I...


Literatura

Jak chutná Zakázané ovoce Jojo Moyesové?

zakazane ovoce 200V nakladatelství Ikar vyšel ryze letní titul, další kniha z edice světový bestseller – Zakázané ovoce od Jojo Moyesové.

 

...

Divadlo

Švandovo divadlo chystá Srpnové světlo, příběh absolutní lásky. Režisérem novinky bude sám autor Martin Františák

srpnove svetlo 200Srpnové světlo, novou českou hru renomovaného divadelníka Martina Františáka, uvede 24. září ve světové premiéře pražské Švandovo divadlo. Poetický příběh lásky s prvky thrilleru vypráví o neobvyklém milostném čtyřúhelníku lidí žijící...

Film

Před dvaceti lety padla první klapka Snowboarďáků. Výročí kultovní komedie oslaví v kině Lucerna

snowboardaci200Legendární komedie Karla Janáka o teenagerech Rendym a Jáchymovi (Vojtěch Kotek a Jiří Mádl), kteří hodlají pokořit zasněžené horské svahy a získat obdiv půvabných dívek, i když na prkně stáli zatím jen v počítačové herně, se vrací na vel...