Nechte se unést emocemi na výstavě Alfons Mucha eMotion

Nechte se unést emocemi na výstavě Alfons Mucha eMotion

Tisk

Mucha perexV prostorách Jízdárny Pražského hradu můžete ještě do 13. září letošního roku navštívit multimediální výstavu Alfons Mucha eMotion. Na digitálních obřích projekcí výtvarných děl za doprovodu dobové i současné hudby ožívají modelky z Muchových plakátů, historické postavy z ohromující Slovanské epopeje a Alfons Mucha promlouvá ze svého autoportrétu. To vše proměňuje standardní výstavu v neopakovatelné chvíle.


SLAVNÁ SBÍRKA V POHYBU

Mucha 1
Návštěvníci se mohou nechat pohltit atmosférou zdobné secese a při pohledu na rozpohybované části Slovanské epopeje, spojené v jeden celek a dokreslené dějovou hudbou, budou doslova vtaženi do kusu naší historie. V sále jsou umístěna lehátka pro komfortní sledování videomappingu odehrávajícího se na všech stěnách a na plochách uprostřed nainstalovaných zrcadel.

Mucha 4

Každý má však možnost vybrat si tu nejvýhodnější pozici, z níž si bude projekci užívat. Pohodlí lehátek je sice lákavé, ale diváci nakonec zjistí, že aby opravdu viděli úplně všechno, museli by mít krk jako sova. Mně se nejvíce osvědčilo místečko úplně v rohu, odkud se dal pohledem obsáhnout celý sál, všechny jeho stěny i zrcadlové plochy odrážející pestré obrazy a obrazce. Zážitek je to vskutku monumentální a rozhodně stojí za to návštěvu této výstavy absolvovat.

Mucha 2

Nejslavnější sbírka plakátů a dalších děl Alfonse Muchy, jejíž základy položil světový tenista číslo 1 Ivan Lendl, při svém prvním vystavení v roce 2013 v pražském Obecním domě získala titul Nejnavštěvovanější výstava výtvarného umění v historii ČR. Tentokrát vás obohatí o pohledy na nově získané mistrovské kousky a především o zážitek z digitálního zpracování.

Mucha 5

Výstava je otevřena od 28. června do 13. září 2022, sedm dní v týdnu, od pondělí do čtvrtka od 10 do 19 hodin, od pátku do neděle od 10 do 21 hodin. Pro aktuální informace sledujte sekci Aktuality na webových stránkách iMUCHA, kde bývají uveřejněny výjimečné kratší otevírací doby nebo celodenní uzavření výstavy.

Zdroj informací: https://imucha.com/cs/emotion
Foto: autorka článku


 
Banner

PřihlášeníKdo zabil Malého prince?

Autor policejních detektivek Michel Bussi se nechal inspirovat záhadnou smrtí Saint-Exupéryho a napsal napínavý příběh, který je hrou nejrůznějších náznaků a stop a zároveň je výjimečnou poctou Saint-Exupérymu a jeho malému hrdinovi.


JOTA

Dobrodružství mývala Gianlucy začínají na půdě malířské dílny mistra Leonarda da Vinciho

Fantasy plná napětí, záhad a humoru, odehrávající se v renesanční Itálii, se sice tváří jako četba pro děti a mládež, ale vůbec tomu tak nemusí být. Autor knihy Adam Folta totiž stvořil hrdinu – mývala Gianlucu, šibala, pohádkáře, dobrosrdečného naivku – který je sympatický jak svými kladnými vlastnostmi, tak svými nedokonalostmi.


65. pole
Banner

Rozhovor

Karel Sedlecký: „Můj běžný pracovní den je plný kávy, rozhovorů s lidmi, schůzek, telefonních hovorů a taky faktur a smluv.“

karel sedlecky 200Karel Sedlecký se narodil 17.3. 1985 v Sušici. Studoval na místním gymnáziu, poté pokračoval na pražskou ČVUT, kde získal titul inženýra. Po nedokončeném doktorandském studiu, se stal ředitelem kulturního centra v Sušici ( SIRKUS, p.o...

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Čtěte také...

Na Výstavišti se opět bude malovat na ženské tělo!

altJiž tuto sobotu 31. 3. 2012 by si návštěvníci pražského Výstaviště neměli nechat ujít návštěvu kosmetického veletrhu Interbeauty. Uskuteční se tam devátý ročník Mistrovství České republiky Body Art 2012. A že se bude na co dívat!


Literatura

Klenoty na čtyřech kopytech v soukolí evropských dějin

zvire nadzvire westermanKoňské rodokmeny umí vyprávět neuvěřitelné příběhy. Těm, kdo v nich umějí číst, odhalují nejen záměry chovatelů, jejich touhu po zdokonalení konkrétního koňského plemene, příběhy koní samotných, ale i dobové souvislosti. Já ...

Divadlo

Zlínské divadlo součástí celosvětového unikátního projektu na podporu Běloruska

Urazeni200Městské divadlo Zlín se jako první v České republice zapojí do scénických čtení současné běloruské hry Uražení. Bělo/R/usko. Akce je součástí celosvětového projektu Insulted. Belarus(sia) Worldwide Readings. Jde o vyjádření podpory a sounáležitosti...

Film

Berlinale uvede nový slovensko-český film Viery Čákanyové Poznámky z Eremocénu

Notes from eremocene 200Nejnovější film mezinárodně uznávané slovenské režisérky Viery Čákanyové bude mít světovou premiéru na 73. ročníku Berlinale. Jeden z nejprestižnějších světových festivalů kategorie A zařadil slovensko-český snímek Pozn...