Dcera Jiřího Schelingera připomíná otcova výročí
Kultura21.cz

Dcera Jiřího Schelingera připomíná otcova výročí

Schelinger 200Legendární zpěvák Jiří Schelinger by letos oslavil 70 let. U příležitosti dvou zásadních výročí, 70 let od narození a 40 let od tragické smrti, připravila zpěvákova dcera Andrea Schelingerová řadu aktivit, které mají rockerova výročí důstojně připomenout.

 

 

Společně s mediální agenturou Krejchee Production vznikl projekt Jiří Schelinger 70, který vzbudil zájem tisícovek fanoušků a řady celostátních médií (Česká televize, TV Nova, Super.cz, magazín 5+2, Deník a další).

V rámci projektu vznikla Facebooková skupina, kde se několik tisícovek zpěvákových příznivců dělí o své vzpomínky, zážitky, fotografie či raritní materiály. Současně vznikl internetový obchod s převážně limitovanými edicemi výročních předmětů: trička, přívěsky, Zippo zapalovače, samolepky atp. Vše naleznete na www.jirischelinger.cz. 

Schelinger1

Mediálním partnerem akce je Radio Beat, kde byla Andrea Schelingerová hostem v pořadu Rocková zpovědnice v úterý 13. dubna 2021.

V rámci projektu je pro fanoušky připravena řada dalších překvapení a pokud covid situace dovolí, tak i výroční koncerty, výstavy, besedy a další. V plánu je také spuštění oficiálního webu s rozsáhlým mediálním archivem, raritami a dalšími materiály od fanoušků nebo vydání publikace s dosud neviděnými fotografiemi.

Schelinger2


Zdroj foto: Archiv Andrey Schelingerové, Michaela Feuereislová, Jan Štok

Více na: www.jirischelinger.cz


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada

Videorecenze knih

Rozhovor

Jitka Ludvíková: „Nejsem sériový vrah, jsem jen spisovatelka. Asi si to budu muset nechat napsat na schránku.“

jitka ludvikova 200Jitka Ludvíková se narodila v roce 1981 v Jindřichově Hradci. Vystudovala Právnickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni. Šeď právnického života si zpestřuje psaním knížek, které jsou plné laskavého humoru, jenž přináší čten...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Čtěte také...

Advent plný andělů představí 44 neziskových organizací

Advent andele-200,,Daruj a budeš obdarován.“ Tak zní motto již IX. ročníku benefiční akce s názvem Advent plný andělů, která se uskuteční 27. listopadu 2014 od 15 hodin v prostorách Gongu v Dolní oblasti Vítkovic na Ostravsku.    


Literatura

Prostě na mě zapomněli

proc200Tak tohle bych nechtěla nikdy zažít – aby na mě moji blízcí zapomněli. Aby na mě vůbec někdo zapomněl. Není snad nic smutnějšího, než když člověk zůstane sám až do svých posledních dnů a nakonec sám odejde a vlastně nikomu neschází. Takhle to přesně bylo ...

Divadlo

Roztočené Šivovo kolo života
ImageV neděli 29. 1. v pražském divadle ABC se odehrála premiéra výjimečného a originálního tanečně-audiovizuálního představení Šivovo kolo života. Projekt, na kterém se zápalem pracovala skupina skutečných umělců bezmála dva roky, viděl...

Film

Valerian a město tisíce planet

valerianValerian (Dane DeHaan) a Laureline (Cara Delevingne) jsou zvláštní vládní agenti, kteří mají na starost udržovat pořádek v lidských vesmírních teritoriích. Valerian má se svou kolegzní víc než jen profesionální záměry a neustále jí dává milostní návrhy....