Vyhlášení literární soutěže sci-fi povídka!
Kultura21.cz

Vyhlášení literární soutěže sci-fi povídka!

fantasy-2824500 1920 (2)

Máme tu pro vás výsledky naší literární soutěže sci-fi nebo fantasy povídka. Vybírali jsme pečlivě, celé vedení naší redakce, ale pořadí prvních tří míst jsme nechali na panu Ondřeji Neffovi, který měl tu čest ustanovit absolutního vítěze a tři nejlepší povídky. A kdopak, že se tedy umístil na prvním místě?  

Povídek se sešlo hodně. Předně bych chtěla všem soutěžícím poděkovat za účast, vaše povídky byly skvělé! Jednoznačným vítězem, kterého tipovala většina z nás, se stala povídka Útěk z věznice Rurakach od teprve čtrnáctileté Michaely Pejsarové z Prahy. 

Druhé místo obsadila povídka Dolů od třiadvacetileté Barbory Potocké z Dolní Krupé. Jak je vidět, tento žánr není jen doménou mužů, holky umí! Na třetí místo pan Neff vybral sci-fi povídku Matka moudrosti, která ho velice zaujala. Jejím autorem je dvaatřicetiletý Lukáš Kos z Brna. 

Buďte si jistí tím, že vítězové budou odměněni a postupně si vítězné povídky budete moci v našem kulturním magazínu přečíst, stejně jako náš krátký rozhovor s panem Neffem.

Věřím, že se na ně už teď těšíte!


 

Partneři

Hledat

Anketa

Pomalu nastává čas dovolených. Kde byste tu svou nejraději strávili?
 

O čmelácích vážně i nevážně

V nakladatelství Kazda vydali další knihu přírodovědce Dava Goulsona. Po Divočině v zahradě přichází Návrat čmeláků.
Kazda

Literatura

O mládí v Kundomočálu

vittula200Popmusic z Vittuly byla ve Švédsku vydaná v roce 2000. Už tehdy vyvolala velký rozruch. Čtenáři příběh považují za skvělou ukázku severského magického realismu. Knihu letos v češtině vydává podruhé nakladatelství Argo, i to určitě svědčí o oblib...

Divadlo

Jaká je budoucnost Divadla Na zábradlí?

altSoučasná ekonomická situace, potažmo i kulturní založení obyvatel, není rozhodně příznivou dobou pro instituce věnující se umění. Zejména pak pro divadla, která jsou speciálním odvětvím. Není to film, jejich návštěva není rozhodnutí z minuty na minutu. Chce to p...

Film

Filmová sci-fi novinka Ex Machina

Exmachina 200Je novinkou letošního roku a fanoušci sci-fi si můžou pomalu odpočítávat dny do 30. 4. 2015, kdy tento film má, díky společnosti CinemaArt, v České Republice svoji premiéru.

...