Petra Polnišová: „Krásny scénár a vynikajúci herci. Čo viac s si herec môže priať.“

Petra Polnišová: „Krásny scénár a vynikajúci herci. Čo viac s si herec môže priať.“

petra polnisova 200Petra Polnišová je jedna z hlavních představitelek hrdinek filmu Známí neznámí. Jak se jí hrálo s Martinem Hoffmanem, jaká byla nálada na place a proč byste měli tento film vidět?Jak jste oslavila vaše nedávné narozeniny? Dostala jste nějaký překvapivý dárek? Dodatečně k nim přeji vše nejlepší.

Dostala som krásne dary, ale moja mama je veľmi praktická a darovalam mi merač cukru v krvi. :-)

Podotýkam, že nemám žiadny problém s vyšším cukrom, ale keď ho raz budem mať, tak som pripravená. :-)

Film Známí neznámí měl na Slovensku premiéru už v srpnu, v České republice na ni teprve čeká. Je to pro vás lepší, že je to takto rozděleno a tím pádem natáhnuto?

Pre nás by bolo najlepšie, keby sme mali premiery naraz. Bohužial pandemická situácia nám nedovolila ísť v rovnaký čas na Slovensku a v Čechách, a premiéru sme museli niekoľkokrát odkladať. Dúfam, že tentokrát nám to vyjde. :-)

petra polnisova2

Jaké jsou na Slovensku na tento film ohlasy? Líbil se vašemu publiku?

Na Slovensku boli ohlasy fantastické. A verím, že oslovíme diváka a v Čechách. Jeto inteligentná komedia a a navyše príbeh sa točí okolo tajomstiev v mobilních telefónoch, a myslím, že v tom sa nájde každý z nás. Kto nejské to tajomstvo nemá?

Váhala jste nad přijetím nabídky zahrát si ve snímku Známí neznámí, nebo jste po ní hned sáhla? Proč?

Váhala som asi tak dve minúty :-) resp vôbec. Krásny scénár a vynikajúci herci. Čo viac s si herec môže priať.

Ve filmu hrajete Karolínu, manželku Leoše v podání Martina Hoffmana. Jak se vám s ním hrálo? Fungovala mezi vámi nějaká chemie?

My sme sa s Martinom už poznali z divadla, takže som vedela do čoho idem :-) je fantastický herec a super človek a je s ním radost pracovať. Dosť sme sa spolu na chichotali, napriek tomu, že naša manželská dvojica nie je k sebe bohvieako milá.

petra polnisova 3

A co ostatní spolustolovníci? Byla s nimi zábava? Jaká panovala na place atmosféra?

Výhoda bola, že nás hercov bolo na placi bolo len sedem a bol sme spolu stále a nikto z kolegov nie je kazič atmosféry.Bolo nás spolu dobre.

Jak dlouho natáčení trvalo a jak do něj zasáhl koronavirus? Museli jste se potýkat ještě s něčím?

Na placi sme sa museli testovať a boli sme velmi opatrní Modlili sme sa, aby nikto zo štábu neochorel, lebo to by bol naozaj obrovský problém. Kedže všetci herci sú mimoriadne vyťažení, bol by problém nájsť náhradný termín.

Petra Polnisova1

Kromě hraní v seriálech filmech a v divadle se zabýváte také improvizačními show. Co vás na nich nejvíce baví? A pomáhají vám nějak při vaší práci? Například při natáčení filmů?

Improvizácia pre mňa znamenala vždy slobodu. Nemusíte sa držať textu, stávate sa zároveň režisérom dramaturgom a hercom toho, čo práve vytvoríte. Je to trochu adrenalín .To sa ale nedá veľmi aplikovať při natáčaní filmu, kde sa musíte držať scenára a plniť pokyny režiséra. Je to úplne iná disciplína.

Mohla jste improvizovat i zde, nebo bylo vše pevně dané? Můžete k závěru něco prozradit?

Tu nebol veľký priestor na improvizáciu. Aj keď občas sme si niečo, čo nám sedelo doplnili :-). Pred natáčaním smje mali čítačky a tam sme podrobne prešli scenár a jednotlivé scény a tam sme si scenár upravovali podľa seba. Ale na placi už bola disciplína. :-)

Místo vzkazu pro naše čtenáře se zeptám, proč by měli lidé vidět film Známí neznámí?

Pretože všetci kolegovia hrajú výborne a film je plný humoru a prekvapení. Srdečne všetkých pozývam. Náš film naozaj stojí za to vidieť. :-)

petra polnisova4

Děkuji za rozhovor.

Zdroj foto: Wandal production, Známí neznámí


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada

Videorecenze knih

Rozhovor

Oldřich Smysl: Rád se zhostím jakéhokoli úkolu

smysl perexPřinášíme Vám krátký rozhovor s muzikálovým hercem Oldřichem Smyslem, který prozradí, jak se těší na nové nastudování muzikálu Krysař v Divadle Kalich.

 

...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Čtěte také...

LukeUp: “Nabídnutou příležitost si chci prostě užít a budu rád, když v tom nebudu sám”

lukas 200Dalším, kdo si 15. srpna odbude na parníku Tyrš svou hudební premiéru, bude mladý DJ jménem LukeUp, jehož charakterizují dobrý vkus, přehnaná skromnost a absolutní oddanost poctivé trancové muzice. O tom všem se ostatně můžete přesvědčit v rozhovoru, ...


Literatura

Nemáte kamaráda? Vymyslete si ho!

Pameti kamarada 200Jak na to vám ukáže kniha Paměti imaginárního kamaráda. Osmiletý Max sice s nikým moc nemluví, dokonce ani s rodiči, žije si ve vlastním světě, zdá se však, že kamaráda má. Jmenuje se Budo a kromě Maxe ho nikdo jiný nevidí. Stvoři...

Divadlo

Divadlo Metro uvádí brilantní komedii Miluji tě, tak se měj

miluji te200Jen dva herci na jevišti a barvitý příběh ožívá v nové inscenaci, kterou uvádí nedávno zrekonstruované pražské Divadlo Metro. Představení nese název Miluji tě, tak se měj a jeho protagonisté jsou známí a zkušení herci Ljuba Krbová a Adrian Jastrab...

Film

Knick - doktoři bez hranic

knick 200Newyorská nemocnice Knickerbocker, v níž se desetidílný seriál Knick - Doktoři bez hranic odehrává, skutečně existovala (na rohu 131. ulice a Convent Street) už od dob občanské války, svému účelu sloužila do 60. let m...