Petra Polnišová: „Krásny scénár a vynikajúci herci. Čo viac s si herec môže priať.“

Petra Polnišová: „Krásny scénár a vynikajúci herci. Čo viac s si herec môže priať.“

Tisk

petra polnisova 200Petra Polnišová je jedna z hlavních představitelek hrdinek filmu Známí neznámí. Jak se jí hrálo s Martinem Hoffmanem, jaká byla nálada na place a proč byste měli tento film vidět?Jak jste oslavila vaše nedávné narozeniny? Dostala jste nějaký překvapivý dárek? Dodatečně k nim přeji vše nejlepší.

Dostala som krásne dary, ale moja mama je veľmi praktická a darovalam mi merač cukru v krvi. :-)

Podotýkam, že nemám žiadny problém s vyšším cukrom, ale keď ho raz budem mať, tak som pripravená. :-)

Film Známí neznámí měl na Slovensku premiéru už v srpnu, v České republice na ni teprve čeká. Je to pro vás lepší, že je to takto rozděleno a tím pádem natáhnuto?

Pre nás by bolo najlepšie, keby sme mali premiery naraz. Bohužial pandemická situácia nám nedovolila ísť v rovnaký čas na Slovensku a v Čechách, a premiéru sme museli niekoľkokrát odkladať. Dúfam, že tentokrát nám to vyjde. :-)

petra polnisova2

Jaké jsou na Slovensku na tento film ohlasy? Líbil se vašemu publiku?

Na Slovensku boli ohlasy fantastické. A verím, že oslovíme diváka a v Čechách. Jeto inteligentná komedia a a navyše príbeh sa točí okolo tajomstiev v mobilních telefónoch, a myslím, že v tom sa nájde každý z nás. Kto nejské to tajomstvo nemá?

Váhala jste nad přijetím nabídky zahrát si ve snímku Známí neznámí, nebo jste po ní hned sáhla? Proč?

Váhala som asi tak dve minúty :-) resp vôbec. Krásny scénár a vynikajúci herci. Čo viac s si herec môže priať.

Ve filmu hrajete Karolínu, manželku Leoše v podání Martina Hoffmana. Jak se vám s ním hrálo? Fungovala mezi vámi nějaká chemie?

My sme sa s Martinom už poznali z divadla, takže som vedela do čoho idem :-) je fantastický herec a super človek a je s ním radost pracovať. Dosť sme sa spolu na chichotali, napriek tomu, že naša manželská dvojica nie je k sebe bohvieako milá.

petra polnisova 3

A co ostatní spolustolovníci? Byla s nimi zábava? Jaká panovala na place atmosféra?

Výhoda bola, že nás hercov bolo na placi bolo len sedem a bol sme spolu stále a nikto z kolegov nie je kazič atmosféry.Bolo nás spolu dobre.

Jak dlouho natáčení trvalo a jak do něj zasáhl koronavirus? Museli jste se potýkat ještě s něčím?

Na placi sme sa museli testovať a boli sme velmi opatrní Modlili sme sa, aby nikto zo štábu neochorel, lebo to by bol naozaj obrovský problém. Kedže všetci herci sú mimoriadne vyťažení, bol by problém nájsť náhradný termín.

Petra Polnisova1

Kromě hraní v seriálech filmech a v divadle se zabýváte také improvizačními show. Co vás na nich nejvíce baví? A pomáhají vám nějak při vaší práci? Například při natáčení filmů?

Improvizácia pre mňa znamenala vždy slobodu. Nemusíte sa držať textu, stávate sa zároveň režisérom dramaturgom a hercom toho, čo práve vytvoríte. Je to trochu adrenalín .To sa ale nedá veľmi aplikovať při natáčaní filmu, kde sa musíte držať scenára a plniť pokyny režiséra. Je to úplne iná disciplína.

Mohla jste improvizovat i zde, nebo bylo vše pevně dané? Můžete k závěru něco prozradit?

Tu nebol veľký priestor na improvizáciu. Aj keď občas sme si niečo, čo nám sedelo doplnili :-). Pred natáčaním smje mali čítačky a tam sme podrobne prešli scenár a jednotlivé scény a tam sme si scenár upravovali podľa seba. Ale na placi už bola disciplína. :-)

Místo vzkazu pro naše čtenáře se zeptám, proč by měli lidé vidět film Známí neznámí?

Pretože všetci kolegovia hrajú výborne a film je plný humoru a prekvapení. Srdečne všetkých pozývam. Náš film naozaj stojí za to vidieť. :-)

petra polnisova4

Děkuji za rozhovor.

Zdroj foto: Wandal production, Známí neznámí


 
Banner

PřihlášeníKdo zabil Malého prince?

Autor policejních detektivek Michel Bussi se nechal inspirovat záhadnou smrtí Saint-Exupéryho a napsal napínavý příběh, který je hrou nejrůznějších náznaků a stop a zároveň je výjimečnou poctou Saint-Exupérymu a jeho malému hrdinovi.


JOTA

Dobrodružství mývala Gianlucy začínají na půdě malířské dílny mistra Leonarda da Vinciho

Fantasy plná napětí, záhad a humoru, odehrávající se v renesanční Itálii, se sice tváří jako četba pro děti a mládež, ale vůbec tomu tak nemusí být. Autor knihy Adam Folta totiž stvořil hrdinu – mývala Gianlucu, šibala, pohádkáře, dobrosrdečného naivku – který je sympatický jak svými kladnými vlastnostmi, tak svými nedokonalostmi.


65. pole
Banner

Rozhovor

Fotograf Karel Fiala: „Z flašky nedýchám, z flašky chlastám“

200rDalším zpovídaným fotografem je Karel Fiala, který se věnuje fotografování pod vodou. Co vše ke vzniku  těch kouzelných rozevlátých fotek potřebuje? A jak to vlastně celé probíhá? Začtěte se o fotografování ve stavu bez tíže…

...

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Z archivu...

Čtěte také...

Jana Koubková: „Dobrá muzika je prostě dobrá muzika, je jedno, do kterého stylu patří“

Koubkova Jana 200K Janě Koubkové právem patří spousta přívlastků; je jedinečná (nejen) jazzová zpěvačka, skladatelka, moderátorka, která na pódiu i v rádiu skvěle komentuje jednotlivá čísla; a má mimořádný básnický talent, jímž komentuje veřejné dě...


Literatura

Bird box - když je váš zrak vaším nepřítelem

 

birdboxZačalo to jako ojedinělý případ na Sibiři – jeden muž z ničeho nic zabil své blízké, a poté i sebe. Za nějakou dobu následovaly další případy. Všechny byly totožné, lidé z ničeho nic zešíleli a propadli vražednému běsnění, které ukončili sebevraždo...

Divadlo

Celebrity

Celebrity 200Představení Celebrity je spíše než hrou hořkou výpovědí o stavu dnešní doby, a to nejen života celebrit, chcete-li slavných osobností, ale i našich životů a toho, co vše jsme schopni obětovat v zájmu naší důležitosti.

Film

Jak žena zvelebila park ve Versailles

kral 200Jedním z filmů, které ve čtvrtek 19. března zahájily letošní Febiofest, byl v předpremiéře uvedený anglický (a anglicky mluvený) snímek Králova zahradnice. Jedná se o další ukázku toho, jak umějí (či neumějí) režírovat uznávaní herci - v tomto případě ...