Přišel jsem do dobrého týmu, to je důležité, říká Pavel Sedláček

Přišel jsem do dobrého týmu, to je důležité, říká Pavel Sedláček

sedlacek perex fotoO současné situaci v kultuře především v Domě kultury v Kroměříž vypráví v následujícím rozhovoru Mgr. Pavel Sedláček, který je ředitelem této instituce dva roky. „Především do mých představ a práce zásadně zasáhla covidová doba. Běžný stav jsem zažil jen půl roku. Nicméně organizace akcí je kolektivní záležitostí. To si myslím, že funguje,“ tvrdí.

Kulturní sezóna začala i v Domě kultury v Kroměříži, a tak se zeptám, které akce vám od konce léta udělaly radost?

Vlastně všechny. Jsem rád za každou, která umožňuje lidem přijít, potkat se, pobavit se a odcházet s nezapomenutelným zážitkem. Měli jsme vyprodáno na kapelu Kryštof, Hradišťan a Javory, na Luboše Pospíšila, Michala Horáka. Chodí se do kina, především Karel hodně táhne.

Na co může těšit do Vánoc publikum a na co nejvíc se těšíte vy sám?

Nachystali jsme toho hodně jak na kulturáku, tak v Klubu Starý pivovar i kině. Z větších produkcí to bude Marie Rottrová, Aneta Langerová, Moravanka, Druhá tráva, divadelní komedie The Naked True-Odhalená pravda, cestovatelská přednáška Jiřího Kolbaby, beseda s hercem Pavlem Novým. Já se hodně těším na světovou premiéru programu Dialogy s Krylem, také na Oskar Petr Band a program Vzpomínka na Marsyas. Samozřejmě se chystáme i na venkovní akce, tedy Svatomartinské hodování, Rozsvěcení vánočního stromu, také premiérovou kulišárnu s názvem Adventní šnorchlovačka, kterou chystáme na Velké náměstí na 18. prosince.

sedlacek foto 1

Od letošního podzimu začal i program Klub Starý pivovar. Co všechno chce nabídnout a v čem se bude lišit od akcí na „kulturáku“?

Už jsem to naznačil. „Pivec“ jede. Máme za se sebou desítky produkcí a další nás čekají. Jde o klubové zařízení s kouzelnou atmosférou a maximální diváckou kapacitou 120 lidí. Od toho se odvíjí i program, tedy besedy, menší hudební produkce, folk, písničkáři, cestovatelské přednášky a tak dále. Samozřejmě, že úchvatné prostory klubu využívají i městské organizace, město samotné, školy, školky, kroužky.

Pokud vím, 17. listopadu proběhne v Kroměříži i světová premiéra jednoho koncertního recitálu…

Ano, už jsem to naznačil. Nachystal ho zpěvák formace 4TET, David Uličník. Zazpívá známé i méně povědomé písničky Karla Kryla. Program doplní i recitace básní. Světová premiéra je součástí celodenního programu, který obnáší například výstavu budovatelských plakátů s názvem Kupředu levá, dále „studnu přání“, také celodenní bezplatný vstup do Expozice Karla Kryla.

sedlacek foto  2

Když se vrátíte zpět, tak jak jste zvládal covidové časy, kdy byl „kulturák“ zavřený a kultura nemohla fungovat řadu měsíců?

Byla to těžká a nejistá doba. A bohužel stále je. Kultura si z této doby, podle mě, ponese následky ještě dva až tři roky.

Letos v říjnu začalo znovu po několika měsících fungovat Kino Nadsklepí. Proč bylo zavřeno?

Firma opravovala dva a půl měsíce vzduchotechniku. Dělníci například vyměnili komoru plynového ohřívače, nové jsou i rozvody a otopná tělesa systému ústředního vytápění. Návštěvníci snad ocení komfortnější prostředí.

sedlacek foto 3

Jste dva roky ve funkci ředitele. V čem se liší představy, které jste měl před nástupem, a jaká je dnešní realita?

Především do mých představ a práce zásadně zasáhla covidová doba. Běžný stav jsem zažil jen půl roku. Organizace akcí je nicméně kolektivní záležitostí. To si myslím, že funguje. Jsme schopní se o věcech radit, koordinovat, korigovat. Přišel jsem do dobrého týmu, to je důležité.


Foto Robert Rohál

Přišel jsem do dobrého týmu, to je důležité, říká Pavel Sedláček

 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Banner

Rozhovor

Fotografováním mám možnost vyjádřit své pocity, říká Petr Macháček

tanec ostrava 200Na Ostravsku to navzdory okolnostem „razoviteho regionu“opravdu kvasí a žije. Tvoří zde zajímaví lidé a pod tvrdou slupkou lze často nalézt jemnocit a  vytříbený vkus. Kultuře se zde daří, jak se lze přesvědčit nejen ze zpráv masmé...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Z archivu...

Čtěte také...

Simona Šašková: Předmluva ke knize byla dokonalou zakázkou

Saskova perexSimona Šašková napsala předmluvu ke knize Melindy Folse: Konečně mám koně. Vzdala se úspěšné manažerské kariéry a šla za svým snem. Dnes je koučkou, lektorkou, kdy nejdůležitějším partnerem jsou koně. Klienty velmi vyhledávané koučování s kon...


Literatura

Než se rozední, zbývá jim poslední tanec...

svitani nad savanou 200Hana Hindráková vydala další knihu Svítání nad savanou s podtitulem Než se rozední, zbývá jim poslední tanec. Její fanoušci nepřijdou o Afriku, ale mohou se těšit na více odpočinkové čtení.

Divadlo

Divadelní hra „Spoutaný trávou“ zve děti i dospělé na originální loutky i stínohru

Spoutany travou 200Vyprávění nahého mnicha, císaře, generála a slona o životě, smrti i drobném hmyzu. Divadelní odpočinutí od světového chaosu s křehkými kovovými loutkami, zvuky a stíny. Již toto úvodní motto nastiňuje charakter divadelní hry „Spout...

Film

Matouš Ruml a Eva Toulová jako zamilovaný pár filmu Superžena

Superzena perexMájová nálada dorazila i na plac nového celovečerního filmu Superžena, ve kterém tvůrci natáčeli stěžejní vztahové scény snímku s Matoušem Rumlem a režisérkou Evou Toulovou. Hned v prvním obraze, který se natáčel ve Štramberském hotelu...