Fotbalový stres: Plzeň v panice, Sparta v naději…
Banner

Fotbalový stres: Plzeň v panice, Sparta v naději…

fotbal plzen 200Ivánku, kamaráde, to mi řekni, jak tohle může dopadnout… Rád bych se soustředil na tu krásnou hru. Hlavně mi neříkej, že v posledních zápasech o titul jsou namočení nějací „kapříci“. Sorry, bejku, ale kazíš mi radost. Bereš mi adrenalin. Chci věřit, že se bude rozhodovat jen a jen na hřištích.

 

 

Letos to vyšlo parádně! Nejvyšší fotbalová soutěž si až do posledního kola udržuje napětí. Stále není rozhodnuto, kdo vyhraje ligu. I když tabulku vede Viktoria Plzeň, nemá nic jisté. Pražská Sparta ztrácí dva body a může svého soka přeskočit. I to je důvod, proč v sobotu, zrovna na Den dětí, vyrazit na ochozů stadionů nebo naladit správnou televizi.

Plzeňáci, kteří se před nedávnem radovali z vítězství v hokejové lize, jsou blízko úspěchu. Možná bude zase důvod slavit – zaplnit ulice, hospody a změnit stav vědomí. Jenže… V posledních zápasech, kdy si mohli zajistit pohár pro vítěze, začali panikařit. Domácí prohry se Slávií (0:1) a Libercem (1:2) zaskočili kdejakého příznivce fotbalu. Je možné, že tým, který v Evropské fotbalové lize, vyřadil italskou Neapol, není tak odolný, jak se mohlo zdát. Že by nervy?

fotbal plzen

Labilní je i Sparta. Tým, na němž si ve zmíněné evropské soutěži málem vylámala zuby londýnská Chelsea, je schopen prohrát například v Brně (2:3) či remizovat doma s Jihlavou (2:2). Tohle se „železné“ Spartě nesmí stávat, neboť její tradiční příznivci považují za úspěch pouze a jenom první místo.

Právě Sparta má v posledním kole malou výhodu, hraje totiž na domácím hřišti proti pražské Dukle, zatímco Plzeň musí do Hradce. Velká škoda, že soupeřům obou uchazečů o titul už vlastně o nic nejde. Hradečtí votroci mají jistotu sestupu do druhé ligy a Dukla (aktuálně na 4. místě) už nemá šanci ohrozit třetí Liberec, který si zajistil postup do Evropské ligy. Jednoduše řečeno – Plzeň a Sparta nastoupí pro mančaftům, o jejichž motivaci lze zapochybovat. Divák se snad může utěšovat, že Hradec i Dukla budou hrát naprosto uvolněně, což znamená, že nedají své kůže zadarmo. Nebo dají? Či snad darují? Mezi námi, myslet si můžete cokoliv.

Ivánku, kamaráde, jen ty to možná tušíš…, ale nepovíš…

Český fanoušek bývá skeptický. Rád si pohrává s myšlenkou, že některé výsledky jsou dopředu dohodnuté. To je ale zlá představa. Dobře uděláte, když jí vyženete z hlavy. Nebo rovnou zapomeňte na (český) fotbal. Žádný stres.

Zdroj zveřejněné fotografie: www.facebook.com/FCViktoriaPlzen


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Tapír


Rozhovor

Patron naší literární soutěže „Tak už mě nakousni" Milan Hrabal v rozhovoru o tom, jak začínal s poezií

Milan Hrabal-foto-Jitka N. Srbová - ořezMagazín Kultura 21 vyhlásil letní básnickou soutěž. Nebojte se si zaveršovat a své příspěvky nám ještě stále můžete zasílat na adresu

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Čtěte také...

Básnička nebo politikum?

werich200Letošní významné výročí narození (a též úmrtí) jedné z nejzásadnějších osob české kultury, Jana Wericha si vynutilo reedice a nová vydání již známých textů a cd. Nakladatelství Albatros však šlo druhou cestou.

...

Z archivu...


Literatura

Knížka na prázdniny – jakou vybrat?

prazdniny prazdniny v nebi 200Blíží se léto. Děti budou mít prázdniny, spoustu volného času a tak si myslím, že by měly občas otevřít knihu – ne zrovna s učivem, ale s nějakým příběhem. I tak si zopakují mnohé, co se dosu...

Divadlo

Smějte se! Přichází jeho urozenost Leonard z Prasečkova

pan-z-praseckova 200Více jak po půl století se vrací na české jeviště Molièrova komedie-balet Pán z Prasečkova. Hra, která sloužila pro pobavení šlechty po náročném lovu, se teď snaží získat diváky, pod režijním vedením Han...

Film

Divoké Včely jsou jako ze staré české vesnice

divoke vcely plakat 200Film Divoké Včely (2001) je nadčasový a oblíbený český snímek o životu lidí kdesi na vesnici. Protože se v něm dost přehání, je vždycky čemu se zasmát. I když hlavní příběh ani tak zaj...