Občanská poradna Respondeo pomáhá lidem řešit i současnou situaci

Občanská poradna Respondeo pomáhá lidem řešit i současnou situaci

respondeoRespondeo vzhledem k situaci v souvislosti s pandemií přistoupit na nový režim. Pro všechny, kteří potřebují radu nebo pomoc, je tu ale stále. „Na občanskou poradnu se v současné době obrací více klientů emailem a telefonicky. Řešíme s nimi aktuální záležitosti jako je například ošetřovné v souvislosti se zavřením škol a také obavy ze snížení mzdy či ukončení zaměstnání v souvislosti s krizí,“

 

říká vedoucí občanské poradny Mgr. Hedvika Stuchlíková a doplňuje: „Některé budovy, kde Respondeo působí, byly uzavřeny. Občanská poradna funguje i nadále, ale z preventivních důvodů upřednostňujeme telefonní či e-mailový kontakt. Osobní konzultace jsou možné pouze po předchozí domluvě“.

Rodiny teď potřebují především psychickou podporu

Co se týká programu pomoci rodinám s dětmi, i tady se nyní snaží sociální pracovnice většinou řešit alespoň některé věci na dálku. Z rodin teď máme daleko více telefonických kontaktů než kdy jindy. Rodiny potřebují psychickou podporu, informují se na různé změny, které jsou v rámci aktuální situace. V této době jsme také rodinám, které to potřebují, předali potraviny z potravinové banky a případně roušky, které jim sociální pracovnice ušily. Informace o rouškách, jak se dají vyrobit, nebo kde je v místě bydliště mohou rodiny bezplatně získat je velmi častá informace, kterou předáváme.

respondeo1

Oběti domácího násilí v době nouzového stavu

Respondeo pomáhá i obětem domácího násilí, kdy intervenční centrum pro osoby zasažené domácím násilím v současné době pracuje také v režimu omezení. To znamená, že osobní konzultace jsou omezené na nezbytnou míru a většina poradenství je probíhá telefonicky. Omezené jsou nyní i možnosti odkazovat na navazující služby, hledání bydlení, apod. Podle slov sociálních pracovnic pracujících s oběťmi domácího násilí je nyní nejdůležitější psychická podpora. Klienti intervenčního centra Respondeo si stěžují na náročnější zvládání soužití s násilnou osobou. Intervenční centrum Respondeo tak poskytuje větší míru podpory.

respondeo2

„Pokud si nejste jisti či stále ještě váháte, můžete si také stáhnout mobilní aplikaci BrightSky, které byla vytvořena přímo pro pomoc obětem domácího násilí. Aplikace vám poskytne nejen informace o domácím násilí, poradenství, odkazy na pomoc, ale i mnohé další odpovědi na vaše otázky.“ Doporučuje vedoucí Intervenčního centra Respondeo Mgr. Denisa Sachomská.

Více informací a odkaz ke stažení naleznete ZDE 

Pro podporu a poradenství využijte telefonní, či e-mailové kontakty:
Občanská poradna Respondeo:
tel: 731 588 632, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Intervenční centrum Respondeo:
tel: 775 561 881, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Zdroj foto:Facebook Respondeo

Do odvolání neprobíhají konzultační hodiny na pobočkách. Osobní konzultace je možná pouze po předchozí domluvě.


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada

Tapír

  • TAPÍR 4/2022
    Je léto, čas prázdnin a dovolených! A k létu patří samozřejmě zábava. A když zábava, tak proč ne s Tapírem?...
  • TAPÍR 3/2022
    Nové číslo Tapíra je na spadnutí a už brzy se budete mít možnost bavit u další várky kresleného i psaného...
  • Tapír 2/2022
    Druhé číslo Tapíra v prodeji od 3. března 2022      

Videorecenze knih

Rozhovor

Srdce není dokonalé a často tápe i bloudí, říká malířka a básnířka Anna Szatmariová

anna 200I když má docela zvláštní příjmení, pochází Anna Statmariová ze Šumperku. Tam také měla před čtyřmi lety svou první velkou výstavu obrazů. Přitom nevystavovala jen své obrazy, ale představila i své verše. Od té doby absolvovala několik výstav, přiče...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Čtěte také...

Startují přihlášky do prestižního ocenění v udržitelnosti. Ceny SDGs letos přináší zásadní novinky

ceny sdgs 200Asociace společenské odpovědnosti ve spolupráci s partnery symbolicky na Den Země spouští již šestý ročník Cen SDGs, které představují unikátní ocenění za naplňování Cílů udržitelného rozvoje (tzv. SDGs) od OSN v Česku. Letošní ročník přinese ce...

Z archivu...


Literatura

Bohatě ilustrovaná kniha nejen pro čínofily

cina200V lednu vyšla pod hlavičkou nakladatelství Universum publikace Čína s podtitulem Ilustrované mýty a legendy, která se čtenářům snaží přiblížit bohatou historii, příběhy a legendy nejlidnatější země světa.

...

Divadlo

Svezte se Tramvají do stanice Touha

altDne 5. dubna Divadlo pod Palmovkou uvedlo premiéru legendárního představení Tramvaj do stanice Touha. Silné psychologické drama v exkluzivním hereckém podání pod skvělou režisérskou taktovkou má za sebou už i druhou premiér...

Film

Herecký koncert Jana Wericha v krásné dvojroli

cisaruv-pekar 200Historická komedie Císařův pekař a Pekařův císař (1951) byla už v té době barevná, a přitom natočena tak dokonale, že dějový spád celého filmu nenudí ani dnešní, takzvaně uspěchané době. Režisér Martin Frič