Občanská poradna Respondeo pomáhá lidem řešit i současnou situaci

Občanská poradna Respondeo pomáhá lidem řešit i současnou situaci

Tisk

respondeoRespondeo vzhledem k situaci v souvislosti s pandemií přistoupit na nový režim. Pro všechny, kteří potřebují radu nebo pomoc, je tu ale stále. „Na občanskou poradnu se v současné době obrací více klientů emailem a telefonicky. Řešíme s nimi aktuální záležitosti jako je například ošetřovné v souvislosti se zavřením škol a také obavy ze snížení mzdy či ukončení zaměstnání v souvislosti s krizí,“

 

říká vedoucí občanské poradny Mgr. Hedvika Stuchlíková a doplňuje: „Některé budovy, kde Respondeo působí, byly uzavřeny. Občanská poradna funguje i nadále, ale z preventivních důvodů upřednostňujeme telefonní či e-mailový kontakt. Osobní konzultace jsou možné pouze po předchozí domluvě“.

Rodiny teď potřebují především psychickou podporu

Co se týká programu pomoci rodinám s dětmi, i tady se nyní snaží sociální pracovnice většinou řešit alespoň některé věci na dálku. Z rodin teď máme daleko více telefonických kontaktů než kdy jindy. Rodiny potřebují psychickou podporu, informují se na různé změny, které jsou v rámci aktuální situace. V této době jsme také rodinám, které to potřebují, předali potraviny z potravinové banky a případně roušky, které jim sociální pracovnice ušily. Informace o rouškách, jak se dají vyrobit, nebo kde je v místě bydliště mohou rodiny bezplatně získat je velmi častá informace, kterou předáváme.

respondeo1

Oběti domácího násilí v době nouzového stavu

Respondeo pomáhá i obětem domácího násilí, kdy intervenční centrum pro osoby zasažené domácím násilím v současné době pracuje také v režimu omezení. To znamená, že osobní konzultace jsou omezené na nezbytnou míru a většina poradenství je probíhá telefonicky. Omezené jsou nyní i možnosti odkazovat na navazující služby, hledání bydlení, apod. Podle slov sociálních pracovnic pracujících s oběťmi domácího násilí je nyní nejdůležitější psychická podpora. Klienti intervenčního centra Respondeo si stěžují na náročnější zvládání soužití s násilnou osobou. Intervenční centrum Respondeo tak poskytuje větší míru podpory.

respondeo2

„Pokud si nejste jisti či stále ještě váháte, můžete si také stáhnout mobilní aplikaci BrightSky, které byla vytvořena přímo pro pomoc obětem domácího násilí. Aplikace vám poskytne nejen informace o domácím násilí, poradenství, odkazy na pomoc, ale i mnohé další odpovědi na vaše otázky.“ Doporučuje vedoucí Intervenčního centra Respondeo Mgr. Denisa Sachomská.

Více informací a odkaz ke stažení naleznete ZDE 

Pro podporu a poradenství využijte telefonní, či e-mailové kontakty:
Občanská poradna Respondeo:
tel: 731 588 632, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Intervenční centrum Respondeo:
tel: 775 561 881, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Zdroj foto:Facebook Respondeo

Do odvolání neprobíhají konzultační hodiny na pobočkách. Osobní konzultace je možná pouze po předchozí domluvě.


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks

Tapír

  • Tapír 2/2023
    Už se těšíte? My ano! Už 9. března (ano milé dámy, v den, kdy budete střízlivět z oslav MDŽ) vychází...
  • Slavíme 8 let
    Dne 22. 2. 2023 to bylo 8 let, co jsme vydali úplně první číslo Tapíra. Tehdy vycházel jen elektronicky.  ...
  • Tapír 1/2023
    Více na Časopis Tapír | E-tapír (e-tapir.cz)    
Banner

Rozhovor

David Svoboda: „Myslím si, že kulturně zdaleka nezaostávám“

200rozOlympijský vítěz v moderním pětiboji z Londýna David Svoboda se věnuje sportu maximálně a volného času si proto moc neužije. Když se však i přes velkou zaneprázdněnost naskytne nějaká volná chvilka, rád si zajde třeba na zajímavý koncert či divadelní př...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Čtěte také...

Zimní období a výživa koní

kone zima 3Pro každé roční období, pro každý zdravotní stav zvířete, ale i pro každou věkovou skupinu koně je třeba volit jiné krmivo a krmné doplňky. Spousta chovatelů a majitelů krmí své koně levnými granulemi, případně ovsem, pšeničnými otrubami a mysl...


Literatura

Anglie očima Francouze. Stephen Clarke, level 2

zajatec londyna 200Asi každý se někdy potkal s anglickým autorem knih o Francii Stephenem Clarkem. Já tedy také, neboť své frankofilství jen stěží potlačuji a touha vlastnit cokoli, co zavání Francií, nebo ještě lépe Paříží, mě ničí ...

Divadlo

Již rok se hraje v Divadle Na Maninách původní český muzikál, Robinson Crusoe

robinson 200Autorem hudby muzikálu Robinson Crusoe je Zdeněk Hrubý, scénáře Ivan Hubač a texty písní napsal Jan Krůta. Režisérem představení je herec a režisér Václav Knop, choreografem představení je Tomáš Kuťák.

...

Film

Tmář a jeho rod aneb Slzavé údolí pyramid

altDne 3. května vstoupí do distribuce českých kin nekonvenční dokumentární počin režiséra Karla Vachka. S podtitulem filmového románu se vydává pomocí kamery hledat pravdy o mimozemských i zemských civilizacích, reklamokracii a demokracii počítačových...