A nad tím vším je slunce: O horách, sobectví, nenávisti a pomstě
Banner

A nad tím vším je slunce: O horách, sobectví, nenávisti a pomstě

A nad tím vším je slunceAudiokniha s názvem A nad tím vším je slunce přináší poutavé vyprávění dobrodružného, místy až mrazivého, děje, v němž se prolínají různé časové roviny. Autorem příběhu je plzeňský spisovatel a písničkář Kamil Pešťák, hlas audioknize propůjčil herec s nezapomenutelným hlasem Martin Stránský.

A nad tím vším je slunce je druhým dílem úspěšného románu nazvaného Když se kruh uzavřel. Autor Kamil Pešťák opět hodně zabodoval a nasadil vypravěčskou laťku vysoko.


Již známý Profesor alias Profa pátrá po záhadné události, která v devadesátých letech zasáhla jeho blízké. V napínavém thrilleru se prolínají různé časové roviny, děj se odehrává na různých místech – Kazachstánu, SSSR, v Itálii nebo v Československu, a to v období 1. a 2. světové války a v 90. letech. Já osobně mám velmi ráda střídání časových a prostorových rovin, ačkoliv si právě na toto mnozí čtenáři stěžují. Explicitní sexuální a násilné scény už tolik ráda nemám. Autorovi se však nedá upřít naprosto skvělý vypravěčský styl, okamžitě vás to vtáhne do děje.

Velmi se mi líbila i vložená bluesová hudba, to bylo přímo pohlazení pro duši. Navíc hlas Martina Stránského – kdo by ho nemiloval! Jsem si jistá, že bez Martina by si tu knihu nikdo neužil tolik jako s ním!


KAMIL PEŠŤÁK (*1967) je český spisovatel a písničkář, který žije střídavě na Šumavě a v Plzni. Aktivní cyklista, golfista a v nedávné minulosti průkopník freeride lyžování. Autor dobrodružných knih na pomezí thrilleru a špionážního románu. Příběhy se většinou odehrávají v uměleckém prostředí a umístěním děje připomínají cestopis. Poznávacím znamením jeho děl je dobře načasovaná pointa a napětí až do poslední stránky.

Jeho první román Když se kruh uzavřel vyšel v roce 2015. Na něj volně navázal v roce 2018 hned dvojicí A nad tím vším je slunce a Co se do vás vejde. O rok později vydal dobrodružný thriller ze současnosti Následuj mne o prorůstání českého politického a podnikatelského prostředí.


Název: A nad tím vším je slunce
Autor: Kamil Pešťák
Interpret: Martin Stránský
Délka: 13h 49´
Vydání: 2021
Nakladatelství: Tebenas
Hodnocení: 90 %

A nad tím vším je slunce

https://www.radioteka.cz/detail/croslovo-643157-kamil-pestak-a-nad-tim-vsim-je-slunce-aneb-kdyz-se-kruh-uzavrel-ii


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Rozhovor

Fotografka Kateřina Janišová: „Je to možná silné tvrzení, ale přede mnou se nestydí nikdo.“

janisova 200I fotografie jsou typem umění, a proto patří ke kultuře. Nejen z toho důvodu vám přinášíme další rozhovor o focení, tentokrát s mladou fotografkou Kateřinou Janišovou, která se zaměřuje jak na modelky, tak na obyčejné lidi. Focení je pro ni rados...

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Čtěte také...

Syrová brazilská samba, pohádky čtené herci i dopisy generálnímu řediteli povodí

pohadkovnik perexDvacet let slaví Tam-Tam Batucada, která v Česku proslavila brazilskou sambu v syrové podobě, nikoli poevropštělou. Rozdíl je asi takový, jako když si dáte asijské jídlo v Praze nebo v Hanoji. Obojí je výborné, ale...


Literatura

Blbněte s Oscarem Ivony Březinové

Blbnutí s Oscarem patří do řady „Béček“. Ano, od roku 2005 vycházejí autorčiny literární cestopisy, jejichž názvy začínají vždy písmenem „B“ (Básník v báglu, Blonďatá Kerolajn, Báro, nebreč, Bojíš se, Margito?, Blázniví donkichoti). V posledním Ivon...

Divadlo

Tajem staré lišky Báry Hrzánové: Báječný životopis svérázné herečky

hrzanova 200Životopisné knihy jsou mojí vášní. Ne, že bych je vyhledávala, ale když se mi dostanou do ruky, nepohrdnu a patřičně si je vychutnávám: pokaždé totiž mají jinou chuť. Záleží na osobnosti, o které je tu psáno. Jinak si čtu o Nigelle Lawson, jinak o Frediem Mercurym.

...

Film

Jaký je styl mediálních dialogů?

styl-medialnich-dialogu 200Rozmluvy s nejrůznějšími osobnostmi, někdy průduchovitě našlehanými celebritami, někdy opravdovými odborníky, slýcháme z rozhlasových vln i televizních obrazovek každodenně. A jistě si každý posluchač mohl povšimnou...