Ve vydavatelství Tympanum, tak jako minulý rok, uspořádali virtuální Audioknižní festival, na který připravili příběhy do uší na CD nebo jen ke stažení. Připravili rozhovory s oblíbenými interprety přímo u nich ve studiu s Vladimírem Krocem. Představili také plánované novinky, jako je první díl Husitské trilogie od Andrzeje Sapkowského Narrenturm, Příběhy tisíce a jedné noci od Eduarda Petišky a řadu dalších.
Rozhovory jsou ke zhlédnutí na YouTube kanále.
FESTIVALOVÉ NOVINKY
Pouští a pralesem
Henryk Sienkiewicz, vypráví Jiří Klem
„Neboj se a důvěřuj mi!” Píše se rok 1885. Čtrnáctiletý polský chlapec Staš Tarkowski a osmiletá anglická holčička Nela Rawlisonová jsou na příkaz mahdiského velitele Smajna uneseny. Má totiž v plánu je vyměnit za příslušníky své rodiny vězněné v Egyptě. Staš s Nelou naštěstí svým únoscům uprchnou se dvěma otroky, které osvobodí. Jejich nebezpečná a dobrodružná cesta za svobodou, dlouhá tisíce kilometrů, vede přes pouště Egypta a Súdánu až do pralesů středovýchodní Afriky a k pobřeží Indického oceánu.
Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět ještě líp
Aleš Palán, čte Vladimír Kroc
POKRAČOVÁNÍ VTIPNÉ SONDY DO NAŠICH CHYB A ZBYTEČNÝCH STRACHŮ OD AUTORA BESTSELLERU RADĚJI ZEŠÍLET V DIVOČINĚ.
„Znáte to, jak jednou radit začnete, a někdo vám aspoň trochu naslouchá, nevíte, kdy s tím přestat. Nebylo to ovšem tak, že bych čekal na čtenářskou odezvu a podle toho buď psal dál, nebo ne. Jak už jsem v tom razení byl, a nezdálo se mi, že by se tomu Hospodin nějak zásadně vzpouzel, pokračoval jsem rovnou. Ten tlustý sešit, do kterého jsem psal – ano, opravdu propiskou rukou do sešitu – nebyl přece ještě zaplněn.“ Aleš Palán
Tři jablka spadlá z nebe
Narine Abgarjanová, čte Jana Štvrtecká
ZÁZRAKY SE DĚJÍ! A nikdy na ně není pozdě… Kdesi v arménských horách najdeme starobylou kamennou vesničku Maran. S vnějším světem ji spojuje málo. Dožívá tu jen pár stařen a starců, kteří zde prožili celý život a jejich rody sem patří odnepaměti. Nechtějí proto sejít do nížiny a opustit hroby svým blízkých. Tiše tak vzdorují tlaku moderního světa v prostém řádu vymezeném přírodním a hospodářským cyklem v souladu s prastarými zvyklostmi a tradicemi. Poznáme maranské obyvatele a jejich často nelehké osudy. Například Anatolii Sevojancovou, která se jednoho dne krátce po poledni přichystala na smrt a netušila, že ji ještě mnoho krásného čeká a ukáže se, že nikdy nemáme přestat věřit, že dobro bude odměněno a zlo potrestáno. Maranští by sami řekli, že „Nejspíš to tak má být, protože je to vůle Boží,“ což je jejich oblíbené pořekadlo. Příběhy o síle lidského ducha, o oddanosti a ušlechtilosti plynou lehce. Během nich napínavě sledujeme také dějiny Arménie během dlouhého dvacátého století se svými revolucemi, válkami i nesmírným hladomorem.
Více informací: https://tympanum.cz/
< Předchozí | Další > |
---|