Laskavá literatura se vším všudy
Kultura21.cz

Laskavá literatura se vším všudy

kavarna v kodani 200V listopadu 2018 odstartovalo nakladatelství Cosmopolis sérii Romantické útěky od spisovatelky Julie Caplinové a začalo tím éru pohodových příběhů s milou atmosférou plnou romantiky, lásky a dobrého jídla. První z řady příběhů nese název Kavárna v Kodani a pohltí nás pohodou hygge.

 O autorce

Julie Caplinová ve svých deseti letech oznámila, že bude spisovatelkou. Od toho se trochu odklonila - pracuje v PR, mnoho let cestovala po Evropě spolu s nejlepšími novináři píšícími o jídle a pití a objevovala gastronomické skvosty v Itálii, Francii, Belgii, Španělsku, Kodani a Švýcarsku. Tyto cesty ji inspirovaly k psaní. Pod pseudonymem Jules Wake publikuje romance.

„Vítejte v útulné kavárně, kde to voní skořicí, horkou čokoládou a láskou“

Mladá a ambiciózní manažerka Kate bydlí s kamarádkou v malém bytě v Londýně a pracuje pro jednu prestižní PR agenturu; a co se týká osobního života, stýká se se svým kolegou. Ten ji ale pracovně vypeče a získá povýšení místo ní, ale Kate se nevzdává a hodlá dokázat, že si lepší pozici zaslouží. Podaří se jí přesvědčit velkého potenciálního klienta, že zvládne velkou zakázku, která se týká hygge a za tím účelem sezve skupinku novinářů a influencerů do Kodaně, aby nasáli krásy hlavního města a poznali dánský přístup k životu. Všem účastníkům to změní život, ze všech nejvíc právě naší hrdince Kate. Potká pravou lásku a zjistí, že úspěch nemusí znamenat vysněnou pracovní pozicí, ale práci, kterou člověk dělá ze srdce rád.

Ingredience se opakují, úspěch přesto zaručen!

Jak název této literární řady napovídá, Romantické útěky jsou o lásce, cestování a dobrém jídle. Autorka nám vždy představí hrdinku/hrdinu a překážky, jimž musí čelit, aby obstál jak v profesním, tak hlavně v milostném životě. To vše je okořeněno půvabnými zákoutími nejrůznějších míst po celé zemi, kvalitním jídlem a příjemným humorem. Škádlící se budoucí polovičky jsou příjemným zpestřením nejen v této uspěchané době, kdy lidé často zapomínají ocenit to, co mají.

Hlavně pohoda

Celá série prozatím sedmi knih přináší potěšení pro duši a odpočinek pro hlavu. Někomu se může zdát příliš přeslazená a plná klišé, ale když můžeme číst příběhy plné násilí a vražd, můžeme mít i protiváhu v pohodovém čtení, které se podobá pohádkám, nebo ne? Doporučuji všem čtenářkám, které si touží odpočinout a zasnít se u poklidného čtení plného příjemné nálady, romantiky a chutného jídla.

Název: Kavárna v Kodani
Autor: Julie Caplinová
Série: Romantické útěky 1.
Žánr: román
Originální název: The Little Café in Copenhagen (2018)
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání: 2018, paperback
Počet stran: 352
Hodnocení: 90 %

https://www.grada.cz/kavarna-v-kodani-10145/


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Je to crazy a mělo to být crazy, říká Vlady Gryc o svém novém klipu Tchýně

vlady perexJe to pár dnů, co představil zpěvák a textař Vlady Gryc svůj první videoklip s písničkou Tchýně. Zatímco hudba je dílem Hellmuta Sickela, postavu příšerné tchýně si ve zmíněném klipu střihla šansoniérka a muzikálová herečka Renata Drössler. I...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Čtěte také...

Pozor! Za tebou

za tebou 200V červenci vyšel u nakladatelství Kalibr příběh Za tebou britské autorky Sibel Hodge s thriller prvky. Jedná se o příjemnou oddechovku, která se čte sama!

 

...

Literatura

Komiks ze světa Hry o trůny: Tajemný rytíř

tajemny rytir 200Dlouhé tři roky jsme si museli počkat na pokračování grafického románu z univerza Písně ledu a ohně od G. R. R. Martina. Prequel k událostem známým z knih a seriálu vyšel v říjnu pod taktovkou nakladatelství Omega a nese název Taje...

Divadlo

Oblíbený herec Zdeněk Junák oslaví 70. narozeniny

Zdenek Junak 200Brněnskou hereckou a rozhlasovou legendu, jakou je všem velmi dobře známý Zdeněk Junák, snad ani není třeba dlouze představovat. Populární je nejen v Brně, ale díky seriálům Četnické humoresky či Vinaři, rozhlasu i dabingu zná jeho s...

Film

Michal David dokončil film

david perexČeský hitmaker Michal David, ktorý bude mať tento rok posledné dva koncerty nakrúcal film Decibely lásky. Do kín sa dostane vo februári 2016. Fanúšikovia si ho môžu ešte tento rok vychutnať na posledných predstaveniach sprevádzaných svetelnou šou ...