Vypsaná fixa se do Zlína hodně těší! Budete tam?
Kultura21.cz

Vypsaná fixa se do Zlína hodně těší! Budete tam?

majales 200Nenápadnými, leč velmi nápaditými a originálními černobílými plakáty s vyzývavými dotazy (Bude tam pivo! Budeš tam? Budeme tančit a skákat! Budeš tam?) o sobě dal vědět Majáles Univerzity Tomáše Bati 2014, za jehož organizací stojí akční Studentská unie. Tento Majáles se uskuteční už 22. dubna na platformě 14|15 Baťova institutu. Půjde tedy o pořádnou open air party!

 

Vše samozřejmě začne majálesovým průvodem, který vyrazí ve 14 hodin od budovy Max32 a projde skrze město až k 14|15 Baťovu Institutu. Kromě spousty studentů uvidíte v čele průvodu sambový bubenický orchestr Tokhi & Groove Army, tanečníky a tanečnice z Dance Studia Starlight nebo žongléry z Ardor Viridis.

Od 15 hodin si pak všichni mohou s pivem v ruce vychutnávat pořádnou muziku! Představí se pardubická Vypsaná fiXa, která jistě doveze pecky z nového alba Krásný smutný den. „Těšíme se opravdu hodně, protože ve Zlíně si lidi na našich koncertech vždycky uměli užívat světa a tak věříme, že na Majáles to bude stejné. Z aparátu zazní naše písně, lidi vytančí poslední zbytky zimy a zvolí místního Ginsberga králem,“ říká frontman skupiny Márdi. „Zahrajeme mnoho písní z naší nový desky, kterou jsme ještě ve Zlíně nepředvedli a oznámíme datum naší podzimní návštěvy, kdy v tomto příjemném městě oslavíme naše kulaté narozeniny! Určitě to bude krásná akce,“ dodává.

Na ska notu se naladíte u slovenských Polemic a milovníci Charlie Straight by neměli opomenout vystoupení skupiny Lake Malawi s Albertem Černým, který nadšeně říká: „Do města našeho prvního videoklipu Lake Malawi se těšíme opravdu hodně. Moje sestra Karolína studuje návrhářství na UTB a doufám, že na koncert přijde taky. Připravujeme premiéru dvou nových písniček, teď je zkoušíme v Třinci. Používáme v nich harmonium, což jsou takové staré šlapací varhany, které mají krásný zvuk. Po koncertě zůstaneme, kdyby někdo chtěl pokecat, nebo si pohladit kouzelný kufr.”

Indie z Olomouce přivezou No Distance Paradise a zatančit v rytmech blues, funku a latiny si můžete s kapelou Bandaband. Vystoupí také vítězná kapela ze soutěže University Band Contest, jazzfunkoví Blue Tone Band.

Pro milovníky elektroniky je připravena stage v kavárně Šachmat, kde se představí například charismatický slovenský DJ EKG, duo Kenneth Spice a Peet Crue nebo moderátoři rádia Kiss Publikum Ondra Albrecht a DJ Stenli. Show nakoupnutou Red Bullem pak zaručí DJ Cube.

Nezapomeňte také na to, že se můžete stát králem nebo královnou majálesu! Stačí pouze vytvořit NĚCO na téma: Majáles – Oslava krás studentského života. Omezení jsou tři – musí vám být nad 18 let, výtvor musí být publikovatelný na Facebooku a v den Majálesu jej na pódiu musíte představit divákům. Návod naleznete zde. Svůj výtvor můžete poslat do neděle 20. dubna na email Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Přečtěte si také rozhovor s loňskou královnou Majálesu.

Více informací na: majales.utb.cz


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Pyrografie aneb antistresové tvoření pro milovníky dřeva

V nakladatelství Grada vyšla kniha Vypalování do dřeva aneb Pyrografie pro každého, která potěší každého kreativně založeného milovníka dřeva.
Grada

Třešně v rumu jsem zhltla jako malinu

V nakladatelství Cosmopolis vyšla kniha novinářce Michaele Janečkové s názvem Třešně v rumu, která pojednává o její cestě na Kubu.
Cosmopolis (Grada)

Videorecenze knih

Rozhovor

Inspiraci nacházím všude kolem mě, říká zpěvák a textař Vlady Gryc

Gryc foto perexLoni mu vyšlo nejen debutové album Já svý sny mám, ale povedla se mu i letní hitovka Te Quiero, která zaznamenala sérii úspěchů v rozhlasové hitparádě Česká dvanáctka. To jsou poměrně nedávné umělecké úspěchy zpívajícího textaře Vladyh...

Live

Hledat

Anketa

Pomalu nastává čas dovolených. Kde byste tu svou nejraději strávili?
 

O čmelácích vážně i nevážně

V nakladatelství Kazda vydali další knihu přírodovědce Dava Goulsona. Po Divočině v zahradě přichází Návrat čmeláků.
Kazda

Literatura

Zasmějte se u příhod veterináře

krava na strome 200Pokud máte chuť na nějakou odpočinkovou knihu, u které se zasmějete a proniknete do tajů záslužného povolání, sáhněte po Krávě na stromě obsahující Neuvěřitelné historky ze života zvěrolékaře.

...

Divadlo

Kašpárkova dobrodružství v šípkovém království

kasparek a ruzena sipkova200Zlín se pyšní dvěma „oficiálními“ místy, kde se nacházejí prkna, která znamenají svět, a to Městským divadlem a Divadlem Scéna. Navíc se čas od času změní na divadelní sál část klubu Zelenáčova šopa, která pravide...

Film

Přehlídka severských filmů SCANDI 2020 bude ve znamení žen

SCANDI 2020 A1 Praha a regiony RGBZnámá jména i nové objevy, hrané filmy i dokumenty, dramata i thrillery, to vše přinese další ročník oblíbené přehlídky severských filmů SCANDI, kterou už po šesté uvede do...