Colours of Ostrava: zbrusu nový areál a nejnabitější program v historii

Colours of Ostrava: zbrusu nový areál a nejnabitější program v historii

Tisk

altZhruba za sto dní se bude konat 11. ročník multižánrového hudebního festivalu Colours of Ostrava, který letos připadá na 12. až 15. červenec. Program patří k nejnabitějším a také k nejdražším v celé histori festivalu. Hlavní hvězdou bude islandská zpěvačka Björk, která v Ostravě představí svůj poslední multimediální projekt Biophilia. Festival se letos z centra města přesouvá do areálu památky Dolní oblast Vítkovic, kam se vejde až 35 tisíc lidí. Na to, jakou má nový areál atmosféru a zázemí pro návštěvníky, jsem si ptala mluvčího festivalu Jiřího Sedláka.

 

Proč ke změně došlo?

Starý areál byl již pro Colours of Ostrava malý, vše tam bylo natěsnané, nebyl tam dostatek místa pro zázemí, hygienu apod. A měl i některé další nevýhody – jako například přechod přes řeku mezi oběma hlavními areály. Kdyby například byla zvýšená hladina vody, pak by nebylo možné nainstalovat druhou lávku a přechod mezi oběma areály by byl každou chvíli ucpaný. Areál také neměl vlastní parkoviště apod.

V čem je nové místo lepší?

K hlavním výhodám patří například větší prostor u obou hlavních venkovních scén, stanové městečko opět v zeleni s možností parkování, druhé vlastní parkoviště pro návštěvníky, více prostoru pro zkvalitnění služeb a hygieny, všechny scény se budou nacházet v jednom areálu a odpadne nutnost přecházení mezi oběma hlavními areály. Festival získá na vzdušnosti, lidé se nebudou tlačit. Navíc se nachází tři zastávky tramvají od centra Ostravy, tj. je opět velmi blízko města, nemusí se jezdit někam daleko za město. Opět zde lidé najdou trávu, stromy, zpevněné plochy apod., nemusí mít strach, že budou někde uprostřed továrny či prachu a hlíny.

Má i nějaké mínus?

Snad jen to, že ho zatím lidé neznají, že se tam Colours konají poprvé.

alt

Jak byste popsal atmosféru nových prostor?

V jedné části areál nabídne velké open-air scény, kempink na trávě a v zeleni i další travnaté zóny určené k odpočinku nebo zpevněné plochy ke stání a tanci při koncertech. Druhá – více industriální část – nabídne nejen několik zastřešených scén včetně unikátního plynojemu, ale i procházku skrze unikátní industriální architekturu, která bude zrekonstruována a připravena pro bezpečný pohyb návštěvníků. Vedlejší část bývalého dolu Hlubina nabídne další zastřešené objekty s tradičně bohatým doprovodným programem – diskusemi, kinem, workshopy, noční taneční scénou, restaurací či místem pro interaktivní setkávání.

Jaké zázemí nabídne návštěvníkům?

Nový areál nabídne veškerý obvyklý servis na letních festivalech – tribuny, stanové městečko v zeleni, parkoviště pro návštěvníky, parkoviště pro kemp i karavany, dostatečné množství toalet, koryt s pitnou vodou, sprch, občerstvení všeho druhu, stany partnerů, atd. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Ostravy bude zajištěna posílená MHD i doprava na blízkou zastávku Českých drah. Děti do 140 cm budou mít opět na celý festival vstup zdarma, senioři nad 65 let pak v neděli vstup také zdarma. Nový areál bude připraven tak, aby zde festival mohl v červenci bez problémů proběhnout - vše bude zajištěno po bezpečnostní stránce i z hlediska pohodlí, přátelskosti, rodinného zázemí a diváckého servisu, jak jsou lidé na Colours zvyklí.

Už se tam něco konalo, je to „vyzkoušené“?

Ne, zatím ne. Ale areál bude uváděn do provozu postupně, protože se tam před Colours budou konat i jiné akce, které s festivalem nemají nic společného – Den otevřených dveří, koncerty Jarka Nohavici nebo koncert festivalu Janáčkův Máj.

Krom místa – jsou nějaké další organizační novinky pro letošek?

Žádné zásadní další nejsou – nový areál úplně stačí. Změna místa nebude mít vliv na to, proč lidé na Colours rádi jezdí – pestrost, šíře a kvalita programu, velké množství nejrůznějších scén a zároveň pohoda v areálu – možnost odpočívat na trávě, schovat se pod stromy, tančit i vzít s sebou malé děti.

Jaký je aktuální stav vstupenek?

Je prodaných v tuto chvíli cca 12 000 vstupenek.

alt

A z obsahového soudku – koho by si podle vás letos neměli na Colours nechat návštěvníci ujít?

Každý si asi najde to svoje. Ale letos je program nejnabitější a nejlepší za celou historii. Já sám bych doporučil francouzskou zpěvačku ZAZ přezdívanou „nová Edith Piaf“. Její koncerty jsou skutečně zážitek. Z dalších koncertů pak samozřejmě Björk, Rufus Wainwright, Antony and the Johnsons s Janáčkovou filharmonií nebo třeba i Parov Stelar... Je toho skutečně hodně, to bych popsal několik stran…

Více informací o festivalu Colours of Ostrava najdete zde: www.colours.cz

Zdroj foto: Colours of Ostrava


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner


Literatura

Návod na vraždu pro hodné holky: Povedený young adult thriller

navod na vrazdu 200Nakladatelství Cosmopolis vydalo young adult thriller ověnčený titulem New York bestseller. Nese název Návod na vraždu pro hodné holky a napsala jej Holly Jacksonová.

...

Divadlo

Riaditeľka mestského divadla, producentka, autorka a herečka Zuzana Mišáková je celým svojím srdcom Trenčianka

Pinocchio 200Zuzana Mišáková Moravčíková je riaditeľkou Mestského divadla Trenčín už 20 rokov. Okrem toho je aktívnou a kreatívnou producentkou, ktorá má cit pre detail a venuje svoju pozornosť štúdiu faktografie. Ako herečka stvárnila niekoľko postáv. Medz...

Film

Adam Mišík prodává kokain a chce udělat BANGER. První záběry ze stejnojmenného filmu

banger 200„Každej bude znát moje jméno, každej bude znát můj ksicht,“ hlásá Adam Mišík ve filmu režiséra Adama Sedláka BANGER. Příběh jedné divoké páteční noci bude plný drog a rapu. Do českých kin vstoupí na podzim 2022. Svou atmosféru, styl a proměnu Adama M...