ŠKWOR odtajňuje detaily k novému albu a chystá se na Slovensko

ŠKWOR odtajňuje detaily k novému albu a chystá se na Slovensko

Tisk

skwor 200Když se slaví čtvrtstoletí existence, je záhodno pojmout to se vší parádou a takříkajíc z gruntu. Rocková parta Škwor v tomto ohledu tradice rozhodně ctí a jde do oslav s vervou sobě vlastní. Po prvních dvou ochutnávkách v podobě titulní skladby očekáváné albové novinky Sobě věrnej a nářezu Příkaz zněl jasně kapela právě zveřejnila obal svého jedenáctého řadového alba, které si už nyní mohou fanoušci předobjednat, a to včetně podepsané limitované edice CD a číslovaného 2LP 180 g. Sobě věrnej pak bude poprvé exkluzivně k dispozici na již vyprodaném narozeninovém „dvojáku“ 6. a 7. října v pražském O2 universu. V listopadu pak Škwor potěší i své slovenské příznivce sérií šesti speciálních koncertů!

„Myslíme si, že člověk, a kapela obzvlášť, by měl mít jasnou vizi svojí cesty, a neuhýbat z ní. I když nás život dostane do různých situací, spolehnout se můžeme vždy hlavně na sebe. Stejně tak to je i s naší muzikou. Děláme ji tak, jak nás baví a jak se nám líbí, a nikdy jsme si do ní, jak se říká, ‚nenechali od nikoho kecat‘. Vždy klademe velký důraz na naše fanoušky a snažíme se jim dávat maximum. I proto jsme chtěli, aby našich pětadvacet let bylo oslavou hlavně pro ně. Připravili jsme nové album a dva nyní již vyprodané koncerty v O2 universu, kde bude možné si novinku Sobě věrnej naši fanoušci budou moct poprvé koupit. Ti, na které se se vstupenkami nedostalo, však nepřijdou zkrátka. Brzy se mají na co těšit…,“ komentuje kapela, co pro Škwor znamená zůstat sobě věrnej nejen v roce oslav čtvrtstoletí existence, ale i obecně.

skwor kapela

Jak první dva singly, tak i dosavadní reakce fanoušků naznačily, že Škwor po pětadvaceti letech už tak dost vysoko nastavenou laťku stále posouvá, aniž by ztrácel svůj tradiční rukopis, dynamiku a energii. „Zůstat sobě věrnej se do práce na naší novince promítlo zcela zásadně. Opět jsme do procesu nevpustili žádného externího producenta a vše bylo od začátku do konce zcela v naší režii. Určitě se to odrazilo i v technologických postupech při samotném nahrávání. Máme rádi poctivý tvrdý zvuk, takže se natáčelo z velké části na analogové vybavení. Písničky na nové desce jsou jako vždycky o životě, o tom, co zažíváme, co cítíme, ale i o tom, co nás se*e,“ říká k charakteru nahrávky basák Tomáš Kmec, jenž je společně s kytaristou Janem Chudanem většinovým autorem hudby.

Svůj jedenáctý zářez v řadové diskografii kapela nahrávala během posledních dvou let již tradičně ve svém vlastním studiu a fanoušci se mohou těšit na celkem čtrnáct skladeb včetně několika pomalejších kusů. Celkově je pak pro album signifikantní strhující rockové tempo i současný zvuk, vždy přítomná výrazná melodická linka a dokonale přesvědčivé texty i vokální projev frontmana Petra Hrdličky.

skwor album

Několik nových skladeb pak samozřejmě zazní i na narozeninovém dvojkoncertě v O2 universu, ale live se na Škwor mohou ještě letos těšit také na východ od našich hranic! „Rozhodli jsme se, že vyslyšíme prosby našich fanoušků ze Slovenska, a v listopadu vyrážíme na naše historicky první slovenské turné. Jedná se o šest koncertů napříč celou zemí. Zahrajeme ve Zvolenu, Nitře, Košicích, Bratislavě, Trenčíně a v Žilině, kde chystáme skvělou show plnou nejen známých škwořích pecek, ale i několika novinek z alba Sobě věrnej, které samozřejmě přivezeme s sebou. I když na Slovenku nehrajeme příliš často, vždy jsou pro nás tamní koncerty skvělým zážitkem, zejména díky silné energii publika. O to více se těšíme na podzimní šňůru,“ vyznává se kapela.

SKWOR tour

Předobjednávka alba Sobě věrnej ve všech formátech je k dispozici zde: https://Skwor.lnk.to/SobeVernejAlbumPR

Kompletní informace k nadcházejícím koncertům najdete na www.skwor.cz/koncerty. Pro více aktualit a dalšího dění z tábora Škwor pak sledujte kapelní Facebook a Instagram.

Zdroj foto: Ondřej Pýcha


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Zchlaďte se u rozhovoru O sněhu

pata 100 o snehu 200V těchto horkých letních dnech vám přinášíme rozhovor s Pavlem Talašem, kterého můžete znát z našeho webu. A sice ne z článků, ale z rubriky Komiks, do kterého nám laskavě propůjčuje jeho stripy. Loni mu vyšla k...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!


Literatura

I v těch nejhorších časech v sobě lze nalézt jiskřičku života

Jiskra zivota perexKoncentrační tábor Mellern slouží jako odkladiště pro vězně, kteří už nejsou schopni žádné práce. V nelidských podmínkách tady přežívá dvanáct „veteránů“, kteří jsou obklopeni řadou nově příchozích zbídačených vězňů.

...

Divadlo

Představení Smrt v hotelu Alexandria provonělo celé divadlo

alexandria 200Teprve před několika dny měla ve zlínském Městském divadle premiéru lázeňská divadelní komedie Smrt v hotelu Alexandria. Autor hry trochu zavání Cimrmanem, ale hra je to opravdu skvělá a navíc zlínskému publiku velmi blízká.

...

Film

Premiérové žně filmů, na kterých se podílí filmař Petr Jákl, se blíží

Petr Jakl 200Petr Jákl coby producent proniká stále hlouběji do filmového průmyslu. Už dávno přesáhl hranice Evropy a nějaký čas už je jeho jméno spojováno také s hollywoodskými superstar, držiteli nejprestižnějších filmových ocenění, jako jsou například Mi...