Nové album Antikvartetu je dárkem k nedožitým 85. narozeninám Dušana Vančury

Nové album Antikvartetu je dárkem k nedožitým 85. narozeninám Dušana Vančury

Tisk

laska tva200Název 2CD „Láska Tvá“ symbolicky připomíná úplně poslední píseň, kterou za svého života D.V. napsal.

 

 

Dušan Vančura, známý textař a kontrabasista Spirituál kvintetu, si vedle tamnějšího profesionálního angažmá založil v roce 2013 také skupinu Antikvartet.

„Později, když Spirituál kvintet ohlásil, že brzy ukončí svou činnost, chtěl Dušan pokračovat s vlastní kapelou a udržovat své písně v živé koncertní podobě. Když nás v roce 2020 náhle opustil, rozhodli jsme se, že jeho plán dodržíme a poneseme poselství jeho textů dál. “ říká pokračovatelka Vančurova odkazu, jeho žena Zuzana.

Zuzana vybrala 28 písní z tvorby svého muže a spolu s kolegy vytvořila nové album. Vzniklo v mirochovském studiu A4 a obsahuje písně psané pro Spirituál kvintet, Františka Nedvěda nebo původní Antikvartet.

„Nechtěli jsme jen pouhý licenční výběr již existujících nahrávek, udělali jsme proto 26 nových snímků a přidali k nim ještě dva bonusy s posledními záznamy Dušanova hlasu.“ upřesňuje Vančurová.

laska tva1

CD vydané u příležitosti nedožitých osmdesátýchpátých narozenin zakladatele Antikvartetu Dušana Vančury natáčela skupina celý rok a pozvala si na něj řadu hostů.
Mezi nimi například Irenu Budweiserovou, Vojtu Nedvěda, Kateřinu Englichovou nebo Ondru Škocha.

Jiří Mašek, producent alba Láska Tvá, k projektu říká: „Ve skladbách jsme záměrně a s respektem ponechali Dušanovy původní vokální úpravy. Aranže hudebního doprovodu jsou zcela nové. Písně tak dostaly jinou, podstatně rozsáhlejší podobu. Doufám, že takovou, jakou by si Dušan přál.“

Celé 2CD je také dostupné na všech streamovacích službách.

„Skvělé aranže, luxusní obal, vymazlený booklet a fantastické provedení písní Dušana Vančury. To je LÁSKA TVÁ. Naše, Dušanova. A věřím, že každého, kdo si album poslechne...“ zdůrazňuje zpěvačka Magdalena Jungwirthová.

V letošním roce skupina oslaví 10 let od svého vzniku a chystá speciální výroční koncert spojený s křtem nového dvojalba.

„Budeme ho ale křtít na každém našem vystoupení po celý rok, takže se mají fanoušci dobré muziky na co těšit!“ dodává houslista skupiny Tomáš Vávra.

laska tva krest


 

PřihlášeníBanner

Roky od nobelistky Annie Ernaux jsou výjimečnou mnohogenerační zpovědí

Spisovatelka Annie Ernaux získala v roce 2022 Nobelovu cenu za literaturu za to – podle vyjádření švédské akademie – „s jakou odvahou a klinickou ostrostí odhaluje ve svých literárních textech odcizení a kolektivní omezení osobní paměti“. Právě tento motiv figuruje i v jejím starším díle zvaném Roky, které teď konečně po 15 letech vyšlo i v českém překladu.

Host

Já, smrt = zdařilá česká young adult

V nakladatelství Cosmopolis vyšla další kniha mladého autora Aleše Novotného, young adult thriller Já, smrt.

Cosmopolis

Banner

Hledat

Rozhovor

„Češi jsou masožravci, kterým ale není jedno, co konzumují,“ říká Petra Plánková z pražské školy vaření Chefparade

skola vareni perexUmíte vařit? Pokud patříte mezi ty ne šťastlivce, kteří (stejně jako já) dokážou připálit i čaj, určitě si přečtěte následující rozhovor s Petrou Plánkovou, marketingovou ředitelkou školy vaření Chefparade. Dozvíte se ...

Videorecenze knih

Anketa

Červen, Mezinárodní den dětí, Světový den hudby. Co pro vás hudba znamená, vnímáte ji od dětství?
 
Banner

Fifty aneb Když je trojka životním snem

Představení Fifty Dejvického divadla bylo vrcholem čtvrtého dne zlínského divadelního festivalu Setkání Stretnutie, jehož cílem je upozornit na aktivní vztahy českých a slovenských divadel a divadelníků a ukázat výsledky jejich spolupráce.

Městské divadlo Zlín


Literatura

Vyřešte sedmý případ Martina Servaze

lov 200Letos na jaře vyšla v nakladatelství XYZ další kniha od francouzského spisovatele Bernarda Miniera. Jmenuje se Lov a jedná se o sedmý případ kriminalisty Servaze.

 

...

Divadlo

Švandovo divadlo uvede inscenaci Kabaret Winton. Dramatický příběh zachráněných dětí se tak dočká divadelního zpracování

winton 200Silný příběh dvou sester inspirovaný skutečnými osudy a dramatickými historickými událostmi slibuje divákům Švandova divadla inscenace Kabaret Winton. Na scénáři se podílela spisovatelka Kateřina Tučková a jeho spoluautorem je i Martin Františák, uměle...

Film

Cesta na Měsíc znovu po 110 letech aneb pojďme 6. 9. 2012 na premiéru unikátního, dokumentárního filmu!

cesta na mesic plakatKdo by neznal obrázek měsíční tváře se zabodnutým projektilem v oku? Který z kluků nečetl román Julese Verna a kdo by neznal díla H. G. Wellse? A kdo by neslyšel o slavném ztraceném, zničen...