The Prodigy a Indira Paganotto prvními oznámenými headlinery festivalu Sea Star 2023

The Prodigy a Indira Paganotto prvními oznámenými headlinery festivalu Sea Star 2023

Tisk

sea star 200Festival Sea Star, který se uskuteční 19. a 20. května 2023 na severu Chorvatska, již popáté otevře letní festivalovou sezonu. A na programu budou skutečně světové hudební hvězdy. Festival v Umagu bude na hlavním pódiu v laguně Stella Maris hostit velikány The Prodigy!

 

Dalším headlinerem Sea Star je Indira Paganotto, psy-techno hvězda, jejíž sláva raketově stoupá po celém světě. Nyní sebevědomě kráčí po cestě na mezinárodní techno trůn, kterou vytyčily Nina Kraviz nebo Amelie Lens, jejichž vystoupení už rozproudila publikum Sea Star na minulých ročnících.

The Prodigy jsou již několik desetiletí hlavními strůjci celosvětového elektronického hudebního šílenství. Svou koncertní podívanou a nevyčerpatelnou energii přivezou na největší pódia v rámci svého světového turné v roce 2023, které ohlásili s následujícím sloganem: "Připravte se na novou ohnivou vlnu!!!"

The Prodigy a festival Sea Star se již společně zapsali do historie; v roce 2017 způsobili na prvním ročníku festivalu naprosté šílenství a zapsali Umag na evropskou festivalovou mapu. Členové kapely tehdy toto vystoupení označili za jedno z nejlepších na svém turné!

"Když jsme v roce 2017 Sea Star rozjeli, měli jsme pětiletý plán, jak ho umístit mezi nejdůležitější festivaly v našem regionu, a tak jsme si na začátek pozvali Prodigy, aby nám dali pořádnou injekci. Okolnosti tomu chtěly, aby pátý ročník přišel až v sedmém létě, ale naštěstí jsou první headlineři Sea Star přesně takoví, jaké by všechny významné festivaly na světě chtěly vidět ve svém programu. The Prodigy si vybrali právě Sea Star, což ukazuje, že naše mise byla úspěšná a že vazby kapely na tým EXIT jsou nepřerušitelné," řekl ředitel festivalu Sea Star Sanjin Djukič.

Indira Paganotto přijíždí na festival Sea Dance poprvé. Je jedním z nejzajímavějších nových jmen na světové techno scéně a svými energickými vystoupeními si získává publikum po celém světě.

Indira letos v létě otevřela novou kapitolu svého vztahu s EXIT festivalem, když vystoupila na No Sleep Novi Sad stage, zatímco mnozí se ještě vzpamatovávají z jejího mistrovského závěrečného setu na festivalu No Sleep v Bělehradě. Na festival Sea Star přiveze do Umagu svou jedinečnou kombinaci techna a psytrancu a magická laguna Stella Maris bude sršet energií.

sea star indira

Sea Star Festival

Festival Sea Star se koná každý rok v květnu na krásné pláži letoviska Stella Maris v chorvatském Umagu. Dechberoucí západy slunce v kombinaci s tyrkysovou vodou laguny dělají ze Stella Maris ideální místo pro zahájení festivalového léta a zároveň pro vytvoření celoživotních vzpomínek s přáteli! Za dobu existence se Sea Star festivalu představiliy hvězdy jako Wu-Tang Clan, Meduza, Hurts nebo Fat Boy Slim.

Více informací:

https://www.seastarfestival.com/en
https://www.instagram.com/seastarfestival/
https://www.facebook.com/seastarfestival


 

PřihlášeníBanner

Roky od nobelistky Annie Ernaux jsou výjimečnou mnohogenerační zpovědí

Spisovatelka Annie Ernaux získala v roce 2022 Nobelovu cenu za literaturu za to – podle vyjádření švédské akademie – „s jakou odvahou a klinickou ostrostí odhaluje ve svých literárních textech odcizení a kolektivní omezení osobní paměti“. Právě tento motiv figuruje i v jejím starším díle zvaném Roky, které teď konečně po 15 letech vyšlo i v českém překladu.

Host

Já, smrt = zdařilá česká young adult

V nakladatelství Cosmopolis vyšla další kniha mladého autora Aleše Novotného, young adult thriller Já, smrt.

Cosmopolis

Banner

Hledat

Rozhovor

Vinylovehodiny.cz: „Honza ten nápad viděl někde na cestách a uvízl mu v hlavě“

vinylove hodiny 200Rádi bychom vám v tomto rozhovoru představili mladou designerskou dvojici – Kateřinu Dobískovou a Jana Čížka z Olomouce - která vyrábí hodiny ze starých vinylových desek. Vystupují pod značkou vinylovehodiny.cz, recyklují staré desk...

Videorecenze knih

Anketa

Červen, Mezinárodní den dětí, Světový den hudby. Co pro vás hudba znamená, vnímáte ji od dětství?
 
Banner

Fifty aneb Když je trojka životním snem

Představení Fifty Dejvického divadla bylo vrcholem čtvrtého dne zlínského divadelního festivalu Setkání Stretnutie, jehož cílem je upozornit na aktivní vztahy českých a slovenských divadel a divadelníků a ukázat výsledky jejich spolupráce.

Městské divadlo Zlín


Literatura

Po přečtení DNA se na domácí spotřebiče budete dívat jinak

dna yrsa200V nakladatelství Metafora nedávno vyšla další kniha od Yrsy Sigurdardóttir, královny islandské krimi. Toto nakladatelství vydává hodně jejich knih a také ji několikrát pozvalo do Prahy, aby se potkala s českými čtenáři. Kniha DNA je prvním dílem ...

Divadlo

Dorian Gray, manipulátor v třpytivém oblaku

dorian 200Už je to více než sto dvacet let, co si svět může přečíst příběh o obrazu Doriana Graye. Mladíka, který si užívá života a díky záhadnému portrétu nestárne. Všechno špatné v jeho životě se odráží v obrazu a on zůstává krásný a neposkvrněný. Švandovo ...

Film

Na vlnách Frekvence osudu

frekvence film magicboxPříběhy s motivem cestování v čase jsou velmi atraktivní a oblíbené. V některých z nich tvůrci rozvíjejí etickou otázku zásahů do minulosti, jež mohou mít v budoucnosti nedozírné následky. Je tomu tak i ve filmu Frekvenc...