Metalové okénko červenec

Metalové okénko červenec

Tisk

mo 200První prázdninový měsíc máme za námi a doufám, že jste si užili hudby naživo naplno, já tedy ano! Metalové okénko vám i tento měsíc přináší hlavně nálož videoklipů a informace o chystaných deskách. Máme se zase na co těšit!

 

 

Dvanáctá studiovka švédské vikinské kapele Amon Amarth vychází 5. srpna a jako ochutnávku tu máme videoklip k písničce The Great Heathen Army:

Je to něco trošku něco jiného, svěžího, a tak se na devět nových skladeb hodně těším a doufám, že vy také!

A ve stejný den vychází nová deska i americké kapele Soufly. Jejich Totem bude zastupovat deset písní, z nichž tu teď máme animovaný videoklip k písničce Filth Upon Filth:

Už jedenáctá studiovka, konkrétně deska Deceivers, vyjde švédské kapele Arch Enemy 12. srpna. Navnadit nás může singl In The Eye Of The Storm:

Industriální Dope plánují vydat svou sedmou studiovku, která se bude jmenovat Blood Money Part Zer0, 24. února. Zatím si můžete poslechnout písničky Believe:

{youtube}5YfpoOgnMz4{youtube}

a No Respect:

{youtube}UdTrWU-623Q{/youtube}

Činí se i americká rocková kapela Red Hot Chili Peppers, která na apríla vydala desku Unlimited Love a teď ohlásili, že ještě letos, konkrétně 14. října, se dočkáme další studiovky. A držte se, na Return Of The Dream Canteen najdeme dokonce 17 písniček!

mo rhcp

Rocková kapela Soil také vydá novou studiovku a bude to asi velmi zajímavé, protože půjde o skladby, které kapelu inspirovaly. Takže na desce Play It Forward najdeme třeba skladby od White Zombie nebo na památku bubeníka Taylora Hawkinse píseň od Foo Fighters. Máme tu i videoklip k písni Nightmare:

Portugalci Moonspell ohlásili, že 23. září vdají Blu-ray/DVD s názvem From Down Below – Live 80 Meters Deep, kde najdeme živé vystoupení z jejich poslední studiovky Hermitage (2021). Jak to bude vypadat, to vám napoví klip k písni Entitlement:

Polští metalisté Behemoth vydají 12. řadové album Opvs Contra Natvram 16. září a pilně pracují na jeho propagaci. Po videoklipech k Ov My Herculean Exile a Off To War! tu máme The Deathless Sun:

Americká kapela Lamb Of God plánuje v říjnu vydat desku Omens a z ní nám přináší eponymní skladbu ve formě videoklipu:

Zdroj: https://blabbermouth.net/


 
Banner

PřihlášeníObčanská válka, draci a dvě dívky. Jak nás ovlivňuje původ naší rodiny?

Aurora a Eva. Dvě odlišné dívky. Aurora je sirota, o kterou se stará její babička. Eva má milující rodiče. Jejich cesty se protnou během války, která obě poznamená.

Knihy s úsměvem

Dagmar Pecková nežije z podstaty, neusíná na vavřínech a je kreativní, což dokládají i její alba

Mezzosopranistky Dagmar Peckové si vážím nejen pro její umění, ale je mi sympatická i tím, že je taková, jaká je. Přímá, bezprostřední a neskutečně agilní co se týče nejrůznějších uměleckých projektů – ať už je to hudební festival Zlatá Pecka nebo činoherní inscenace Mistrovská lekce, kde má hlavní roli. Jako jako jediná z pěvkyň své generace neustrnula, nežije z podstaty a neusíná na vavřínech. Jde o umělkyni hodně širokého záběru, o čemž svědčí i její tři „různobarevná“ alba…

www.dagmarpeckova.com

Banner

Hledat

Rozhovor

Velká kniha herců první republiky a protektorátu představuje pětadvacet osobností

RB perexV polovině prosince spatří světlo světa Velká kniha herců první republiky a protektorátu, kterou připravil autorský tým Jiří Bartoň a Robert Rohál. Nebude jen filmografií či strohým životopisem filmových hvězd, půjde jim tzv. pod kůži a nahlédne do ...

Videorecenze knih

Kdo jsem a co tady dělám?

Novinkou nakladatelství Portál je knížka supervizora, lektora a poradce obětí trestných činů Rostislava Honuse s názvem Kdo jsem a co tady dělám? Tato publikace vycházející z existenciální filozofie nabízí praktickou sebezkušenost pro každého, kdo by jen na okamžik zapochyboval o tom, že je právě tam, kde má být a že jeho život má svůj smysl.

Portál


Literatura

Klenoty na čtyřech kopytech v soukolí evropských dějin

zvire nadzvire westermanKoňské rodokmeny umí vyprávět neuvěřitelné příběhy. Těm, kdo v nich umějí číst, odhalují nejen záměry chovatelů, jejich touhu po zdokonalení konkrétního koňského plemene, příběhy koní samotných, ale i dobové souvislosti. Já ...

Divadlo

Máma říkala, že bych neměla: divadelní hit pro matky i dcery ve Vršovickém divadle MANA

mama rikala 200Říkáte si, že svoje dítě vychováte úplně jinak než vaši rodiče? Máte starosti s dětmi? A také vám máma říkala, co by se mělo nebo nemělo? I o tom je nová hra o rodinných vztazích Máma říkala, že bych neměla uznávané anglické autorky Char...

Film

Hodný dinosaurus, Špunt a jedno velké dobrodružství

Film Hoddinosaurus 200ný dinosaurus (2015) je bombasticky zpracované animované drama pro děti, kde v jednu chvíli trhají dinosauři na poli kukuřici, aby se vzápětí po řece přiřítila vlna tsunami.

...