Žakovic Open. Po bahnových kúpeľoch skvelá atmosféra

Žakovic Open. Po bahnových kúpeľoch skvelá atmosféra

zakovic perexV Trenčianskych Bohuslaviciach sa 29. júla otvorili brány festivalu Žakovic Open. Celá akcia sa postupne rozbiehala, nie však natoľko, aby ju doviedli do finálneho konca večera.

 

 

Po odohratí kapiel Random Choices, Vetroplach a úvodu vystúpenia Cpt.Slice sa zdvihol vietor a organizátori boli nútení z bezpečnostných dôvodov piatkový program zrušiť. Všetko sa stalo tak rýchlo. Popri jemnom daždíku sa zdvihol prudký vietor, začal podfukovať strechy aj stany. Mrholnie vystriedal prudký dážď s krúpami.

FOTOGALÉRIA:

Bezpečné priestory reštaurácie areálu sa rozoznely na ľudovú nôtu

Fanúšikovia najskôr zostali pod ďáždnikmi, ale situácia nevyzerala dobre a tak sa po chvíli rozhodli pre bezpečné priestory reštaurácie areálu. Dážď neustával, ale skvelá nálada fanúšikov pokračovala. Kapely síce nehrali a speváci nespievali, ale fanúšikovia sa nedali zahanbiť a začali na ľudovú nôtu. Zazneli piesne ako Hej Macejko, Macejko, Čo ste hasiči a podobne. Nemilá situácia však pokračovala a Tomáš Dohňanský musel oznámiť zrušenie programu, keďže bolo všetko premočené. Ľudia sa postupne začali rozchádzať.

zakovic 3

Bahnové kúpele pre všetkých a zadarmo

To pravé však ešte len na nich čakalo. Síce prestalo pršať, ale bahnové kúpele pre všetkých boli pripravené. Tí, čo stanovali, sa chceli prebojovať k svojim stanom, a tí čo chceli ísť domov, sa snažili prebrodiť ku svojim autám a začínala "Pevnosť Boyard". Hlavná úloha bola dostať auto na cestu. Autá na parkovisku, ktoré bolo na trávnatom poraste sa zmenilo na bahnovú tragédiu. Čím viac sa snažili svojich tátošov dostať, tým to bolo náročnejšie. Šmýkalo sa, zapadávalo sa, niekedy sa museli spojiť aj štvor až päť členné skupinky, aby sa im tento kúsok podaril. Tímový duch však nesklamal a všetko dobre dopadlo. Pravdou však je, že po bahnovom kúpeli nepoznávali svoje autá a pohľad na ne bol zúfalý. Nakoniec prišiel pomáhať aj traktor.

A slnečný kúpeľ v sobotu

Sobota však vypálila perfektne, a to čo nevyšlo v piatok, sobota dohlanala. Začiatok sa musel posunúť kvôli počasiu a program odpálila až kapela Virvar. Hudobnú pôdu pripravili domácim Tamara Kramar, skupina Žena z lesoparku a Billy Barman. Potom to už na plnej čiare rozpálila skupina organizátora festivalu Hex. Zazneli piesne Nikdy nebolo lepšie alebo Maťo a Linda, ktorú si s Hexom na pódiu zaspieval aj fanúšik Chosé. Na tohtoročný ročník sa bude opäť spomínaťa, slová kapiel nám ešte aj po skončení festivalu budú dlho znieť v ušiach.

zakovic 2

http://www.zakovicopen.sk/ 

Foto: Lenka Meravá a Richard Meravý


 

PřihlášeníSoutěže

Hana Zagorová dokázala oživovat písničky, byla v nich krása, oduševnělost a poetika

I kdyby nazpívala třeba jen třetinu toho, co ve své kariéře Hana Zagorová skutečně natočila, tak by byla pořád tou milovanou zpěvačkou. I když nevyzpívala tři oktávy, uměla chytit za srdce, zaujmout. Už od svých uměleckých začátků dokázala oživovat písničky. Textem, výrazem, atmosférou a pak ještě čímsi, co v sobě nemá každý zpěvák.

Bouřlivé ticho po pobřežní cestě

Po tisícikilometrové Jihozápadní pobřežní cestě se manželé Raynor a Moth snaží vrátit k normálnímu životu a zase žít mezi čtyřmi zdmi. Jenže to pro ně není vůbec jednoduché. Raynor bojuje se strachem z lidí i z budoucnosti a Moth vzdoruje postupující nemoci. Ale postačí neuvěřitelné gesto někoho, kdo si přečetl o jejich putování a ztrátě domova, a znovu se v nich probudí síla a odhodlání.
Kazda
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Středověké právo se sice od dnešního liší, ale Emma Riedová nedá při psaní na zkušenosti ze své advokátní praxe dopustit

emma riedova 200Emma Riedová vystudovala práva a dějiny umění a pracuje jako advokátka. Zaujetí pro dějiny a napínavé zápletky ji provází už od střední školy, kdy psala povídky i kratší historické a detektivní příběhy. Tuto svou vášeň zúročila už při psan...

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Literatura

Christianizace a utváření křesťanské monarchie

christianizace200I v anglicky psané literatuře se docela často vyskytují tematicky ujednocené sborníky, sepsané odborníky z různých zemí - a může nás těšit, že mezi nimi nalezneme též české autory, zacílené na české (československé) teritorium. Bohužel...

Divadlo

Nové šansonové album vyšlo Jitce Molavcové, ale stejný žánr zpívají bravurně Renata Drössler i Jiří Bartoň

foto perexjitka molavcovaI když Hana Hegerová byla a nadále je a bude královnou českého šansonu, existuje v tuzemsku ještě několik zpěváků, kteří se tomuto hudebnímu žánru věnují – a dělají to velice dobře. Uměj...

Film

Albert Nobbs – všichni nosíme masku

albert nobbs dvdMuž, který má tajemství. Žena, která má sen. Stalo se vám někdy, že jste při pohledu do zrcadla sice viděli svůj obličej, ale měli jste pocit, že to je někdo jiný, úplně cizí? Jedna z mých kamarádek má pro tento p...