Fanúšikov Uprisingu neodradil ani dážď

Fanúšikov Uprisingu neodradil ani dážď

Tisk

Uprising perexV priestoroch Zlatých pieskov v Bratislave sa počas 24. a 25. augusta konal festival Uprising. 

 Tisícky návševníkov nezastavil ani dážď a svojich frontmenov si prišli pozrieť. Dobrú pôdu na večer pripravila japonská kapela Derrick Morgan The Skalites. Po nich ale už vystúpila hviezda, nemecká reggae kapela Gentleman.

Uprising 4

Jeho piesne sú v rotácii jamajských rádi a má za sebou spoluprácu so zvučnými menami ako je Shaggy, Sean Paul, Ky-Mani Marley, či Alborosie alebo Aloe Blacc. Slovenské publikum si získal už prvými tónmi. Nielen že ich oslovila jeho chytľavá muzika chytľavá,aj to o čom spieva. Je to o živote, ktorý si len málo kto z nás vie predstaviť. Tí, čo mali chuť na niečo tvrdšie, sa poobzerali po inom stage, ale nenechali si ujsť show Onyx & Dope D.O.D. .

Uprising 2

Na druhý deň v rámci bohatého programu si zahrala skupina Inner Circle, ktorá mala na Slovensku svoju premiéru. Nezabudli ani na najznámejšie hity ako Bad Boys či Sweat (A La La La La Long). Večer však už patril najmä synovi slávneho Boba Marleya Julianovi Marley, ktorého piesne si fanúšikovia s radosťou vychutnávali aj počas padajúcich kvapiek letného dažďa.

Uprising 1

Program tohtoročného festivalu bol bohatý, každý si v ňom našiel to svoje a svoj štýl. Niektorí dali prednosť hip-hopu, rapu, drum and bass, reggae, iné uprednostnili niečo tvrdšie.

Uprising 3

Foto: Lenka Meravá

www.uprising.sk


 
Banner

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner

Hledat

Rozhovor

Herečka Bára Lukešová v rozhovoru o svém otci a pražské výstavě jeho filmové tvorby

bara lukesova perexVýběr z realizovaných i nerealizovaných návrhů filmového architekta Rudolfa Lukeše (1923 – 1976) přinese výstava v galerii Lucerna. Očekávaná expozice nazvaná „Rudolf Lukeš – Filmové návrhy“ bude ot...

Videorecenze knih

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.


Literatura

Bildungsroman po česku jako novela V Tichu

v tichu200Nakladatelství Ikar nám v roce 2016 naservírovalo druhou knihu mladé a troufám si říci velmi nadějné české autorky Alžběty Bublanové V Tichu. Novela o dospívání mladé dívky se hodí jak pro mládež, tak je určena hlavně čtenářům, kteří prahnou po kvalitní neokoukané české próze,...

Divadlo

Vršovické divadlo MANA uvede inscenaci To nemyslíš vážně, Pavlíčku o osudu Pavla Kohouta

To nemyslis vazne Pavlicku 200Silný příběh inspirovaný životem mimořádného českého dramatika Pavla Kohouta To nemyslíš vážně, Pavlíčku uvede divadlo MANA v pražských Vršovicích. Kohoutův podivuhodný osud, jeho vtip, bystrost i prozření...

Film

Karlovy Vary: lze odmítnout pozvání na slavnost?

KVIFFlogo1Na letošním karlovarském filmovém festivalu bude uvedena řada digitálně restaurovaných filmů, mezi nimi i české podobenství Jana Němce O SLAVNOSTI A HOSTECH. Diváky naprosto přehlížený, ovšem odbornou veřejnosti velebený snímek, v němž se nacházely ...